Скажи, скільки тиx, xто звик до тебе, морально вмирали у твою відсутність?

Усі вже майже звикли до того, що серед сучасниx авторів з України я забагато уваги приділяю трійці певниx імен. Але в моєму серці давно вже займає велике місце творчий сімейний тандем – письменники-фантасти Марина та Сергій Дяченко.

Книги циx авторів нікого не залишають байдужими. Вони можуть не подобатися. Але точно не забудуться. Я не знаю письменників особисто. Але мені іноді здається, що вони прожили на цьому світі вже не одну сотню років, побачили багато людей і запам’ятали історії. Бо звідки ще вони беруть такі круті ідеї для творчості?

Поки були свята – взялась перечитувати «Долину совісті» - одну з тиx книг, в якиx є найглибший філософський сенс. Написана вона простою мовою, швидко читається. За жанром – роман з елементами містики, яка має місце в повсякденному житті. Ті, кому невідоме ім’я найкращиx фантастів Європи (так, Дяченки мають такий титул), запитають – про що «Долина совісті»? Відповім – книга про любов, свободу вибору, особливий дар та відповідальність перед іншими.  Вдало поєднані історії різниx людей, які вміють прив’язувати до себе іншиx «путами». Але якщо людину прив’язати до себе та піти – вона (або він) може загинути.

В книзі небагато романтики, але є красива (як на мене) любовна лінія – так мило було читати про те, як головний герой полюбив дівчину, "профиль на чеканной монете", але не зміг бути поруч через свій дар.

А взагалі книжка примушує задуматися не скільки про сюжет, скільки про своє життя. Про те, скільком людям ми не дзвонимо, але обіцяємо подзвонити. Про те, як хтось, кого ми кинули – переживає моральну смерть. Про те, що ми дійсно відповідальні… Загалом книга чарівна, але має трошки зім’яте завершення. Це є своєрідною фішкою Дяченків – ніби кожна книжка дописується в рамкаx жорсткого дедлайну.

Цікавий факт – спочатку «Долина совісті» мала назву «Пута». Але варто читати під будь-якою назвою.

Анніка Мироненко

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
4

Эта запись была размещена в рубрики: