Розпочалась сертифікація вчителів початкової школи у 2020 році

 

15 січня 2020 року розпочато реєстрацію на сертифікацію педагогічних працівників, що триватиме до 31 січня включно.

Звертаємо увагу, що Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників» від 24 грудня 2019 р. № 1094 опубліковано на сайті Уряду, в якій зазначено нові критерії.

Як і минулого року, в пілотній сертифікації-2020 можуть взяти участь лише вчителі початкових класів. У цьому році в сертифікації зможуть взяти участь до 2000 освітян. Щоб охопити всі регіони України, Міністерство освіти і науки України наказом № 1634 від 26.12.2019 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

Гранична кількість вчителів, які можуть пройти сертифікацію цього року, для Донеччини становить 74 особи.

Оприлюднено новий порядок, за яким відбуватиметься сертифікація-2020. Першим етапом буде незалежне тестування – «ЗНО для вчителів». Наступним – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності. Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Найважливішою цьогорічною відмінністю у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів: до кожного наступного переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. Також як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.

Для ознайомлення з інформацією надаємо посилання до першоджерел, що допоможуть у роботі:

Зареєструватися можна на веб-сайті УЦОЯО 👉: https://testportal.gov.ua.

  Зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників 👉: https://bit.ly/2QxN3xC

  Визначена кількість вчителів, які зможуть зареєструватися для участі у сертифікації-2020, квоти для кожної області та Києва 👉: https://bit.ly/39oBMZi

  Роз‘яснення Міністерства освіти і науки щодо встановлення надбавки до заробітної плати вчителям, які успішно пройшли сертифікацію у 2019 році.

  Детальніше 👉: https://bit.ly/2u1jQ6O

  Реєстр сертифікатів педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію. Тепер є можливість перевірити, чи міститься сертифікат в Реєстрі. Для цього потрібно на веб-сайті ЄДЕБО сформувати запит, зазначивши прізвище, ім‘я, по батькові (за наявності) вчителя та номер сертифіката. 👉: https://info.edbo.gov.ua/

  Нагадаємо, що минулого року відбулася нова подія в професійному житті вчителів початкових класів – сертифікація. Що це: випробування чи нові можливості?.. Можемо з впевненістю сказати, що це новий цікавий етап у професійній діяльності кожного вчителя, це нові враження та практичний досвід. Сертифікація – це стимул та мотивація, збагачення та вдосконалення професійної майстерності.


  Наталья Кобцева, вчитель початкових класів Слов'янської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 10 Слов'янської міської ради Донецької області, поділилася своїми враженнями та результатами:

  «Здавалося б, що вчителя з 16-річним стажем роботи в школі, вже нічим не здивуєш, але почувши про сертифікацію вчителів початкових класів, з’явилося бажання неодмінно спробувати. Без жодних сумніві і вагань було зібрано пакет документів, які були необхідні для проходження сертифікації. Підтримка адміністрації школи та родини допомогли швидко його відправити. Через певний час прийшло повідомлення про вдалу реєстрацію, приємною несподіванкою було те, що номер реєстрації був першим. Це дуже надихнуло!

  Кожен з етапів сертифікації вимагав певної підготовки та морального настрою. Перший етап – створення електронного портфоліо педагогічної майстерності, яке мало містити ретельно підібрані матеріали педагогічного досвіду учасника сертифікації. Виконання цієї роботи проходило із задоволенням та легкою ностальгією, бо за 16 років роботи в школі залишилося чимало спогадів, напрацювань. За плечима не одна атестація, вивчення методики Нової української Школи, декілька публікацій авторських розробок уроків у різних виданнях, онлайн курси, участь у Міжнародній культурно-освітній поїздці «Я - європеєць» до Польщі та Литовської Республіки, з метою обміну досвідом, та участь у науково-практичній конференції у м. Києві.

  Найбільш хвилюючим та нервовим був етап перевірки експертного оцінювання професійних компетентностей шляхом вивчення практичного досвіду. Але хвилювання не виправдали себе, бо все пройшло на високому рівні, в доброзичливій та приємній атмосфері.

  Також хочу додати, що якщо є велика підтримка, віра з боку сім’ї, міського методиста, адміністрації школи та колег, батьків та учнів, то все буде бездоганно. Любіть себе, вірте в себе!

  Від сертифікації отримано позитивні, приємні враження та величезний досвід – професійний, життєвий.

  Процес сертифікації зайняв великий проміжок часу, але про це виправдано. Я стала частинкою спільноти вчителів, з якими працюю «на одній частоті».

  Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області запрошує освітян Донеччини до реєстрації та бажає успіхів на шляху до отримання довгоочікуваного сертифіката.

  #ЗмінюємоОсвітуРазом

  За інформацією Управління Державної служби якості освіти у Донецькій області

  Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

  3
  2

  Эта запись была размещена в рубрики: