ID-картка – це легко! Слов’янський відділ управління міграційної служби інформує


ID
-картка – це легко!

Батьки кожного юного українця, якому виповнилось 14 років, бажають знати відповідь на питання «Як вперше оформити ID – картку по досягненню 14 років?»

Слов’янський міський відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області інформує, що згідно діючого законодавства України особа, що досягла 14-річного віку повинна отримати паспорт громадянина України та надає відповіді на найпоширеніші запитання, що виникають у громадян в процесі оформлення паспорта:

КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ?

Перша ID-картка оформлюється за місцем реєстрації. Документи подаються особисто заявником до підрозділу міграційної служби або до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП)

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА?

Вперше паспорт громадянина України у формі картки оформлюється БЕЗКОШТОВНО

ЯКІ ДОКУМЕНТИ МАТИ ПРИ СОБІ?

Особи, які досягли 14-річного віку для оформлення паспорту громадянина України у формі іd-картки до ДМС подають особисто такі документи:

- свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави;

- оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (тобто паспорти, для підтвердження факту належності особи до громадянства України).

У разі відсутності таких документів або у разі, коли батьки чи один із батьків такої особи на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття особою громадянства України на території України подається довідка про реєстрацію особи громадянином України;

-   про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка;

- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття (в разі наявності).

Чат – боти ДМС у Viber і Telegram  (пряме посилання тут: https://dmsu.gov.ua/services.html) нададуть вам індивідуальний перелік документів, допоможуть записатися в електронну чергу, а в подальшому – слідкувати за станом оформлення документа аж до моменту його отримання.

Також стати в електронну чергу можна через термінал самообслуговування громадян, завітавши особисто до підрозділу міграційної служби.

ЯКІ ТЕРМІНИ ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА

ТА ЯКИЙ СТРОК ДІЇ ВІН МАЄ?

Термін оформлення першого паспорта – 20 робочих днів, видається терміном дії на 4 роки.

ВАЖЛИВО!

Написання у паспорті прізвища та імені латиницею можна перевірити онлайн за допомогою сервісу ДМС «Транслітерація» https://bit.ly/30i5lrp

У разі необхідності транслітерація прізвища та імені може бути виконана відповідно до їх написання у документах, раніше виданих на ім’я особи або її батьків – на підставі письмової заяви та документа, що підтверджує зазначений факт.

Після 14 років ID – картка є необхідним документом для оформлення закордонного паспорта, реєстрації на ЗНО та у будь-яких інших випадках, коли треба посвідчити особу і підтвердити громадянство України, то ж чекаємо на Вас у підрозділі міграційної служби за адресою:
Донецька область, м. Слов’янськ, вул. Університетська, 58, з вівторка по п’ятницю      з 8.00  до  17.00, в суботу з 8.00  до  16.00, або в Центрі надання адміністративних послуг за адресою – Донецька область, м. Слов’янськ,    площа Соборна, 2.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
2

Эта запись была размещена в рубрики: