Славянская налоговая инспекция информирует: новые счета для налогов, новшества РРО и другие нововведения

З 03 січня 2020 року платежі зараховуються на нові бюджетні рахунки

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє наступне.

ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/402669.html  проінформувала, що з 01 січня 2020 року вводяться в дію рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів, зарахування платежів на які розпочнеться з 03.01.2020.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків розміщена на  вебпорталі ДПС та субсайтах територіальних органів ДПС (у рубриці «Бюджетні рахунки») та Головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві.

Рахунки відкриті Державною казначейською службою України відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (зі змінами), та на виконання вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», Бюджетного кодексу України, наказу Міністерства фінансів України від 14.01.2011 № 11 «Про бюджетну класифікацію» (зі змінами).

З початку 2020 року стартує кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що з січня 2020 року стартує кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році.

Податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) до податкових органів за місцем своєї податкової адреси зобов’язані надати:

- фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) про доходи, отримані від провадження господарської діяльності (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) у термін протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року);

- фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність у термін до 01 травня року, що настає за звітним;

- фізичні особи, які отримали доходи від неподаткових агентів, або доходи від податкових агентів, що не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування, у термін до 01 травня року, що настає за звітним.

Фізичним особам – платникам податків надається можливість подати Декларацію в електронній формі.

Це сучасно та дійсно зручно, цілодобово, економно у часі та комфортно для платників.

І здійснити це можливо засобами Електронного кабінету (далі – Е-кабінет) – одного із самих популярних та універсальних електронних сервісів ДПС України.

Скористатись Е-кабінетом можливо як з персональних комп’ютерів так і з смартпристроїв. Сервіс працює безкоштовно.

За допомогою Е-кабінету платник також може у режимі реального часу мати доступ до особистої інформації, зокрема одержати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, які використовуються під час заповнення Декларації.

Щоб подати Декларацію в електронному вигляді через Е-кабінет, платнику податків необхідно отримати кваліфікований електронний підпис у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України або у іншого надавача електронних довірчих послуг.

Отже, будьте у тренді сучасності – отримайте електронний ключ та подайте Декларацію у комфортних умовах!

Переваги електронного звітування суттєві!

Про новації у сфері застосування РРО

Начальник Слов'янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Ігор Колодій звертає увагу платників податків на ключові новації законів «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (закони № 128-IX та № 129-IX від 20.09.2019), а саме:

- реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не потрібно використовувати спрощенцям 1 групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

- нові закони про РРО відкрили можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. Закон прямо зобов’язує контролюючий орган забезпечити безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання. Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її підтримка.

-  використовувати програмні РРО можна буде з 19 квітня 2020 року.

- з жовтня 2020 року використання РРО стане обов’язковим (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб платників єдиного податку ризикових сфер діяльності – продавців ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, магазинів з продажу секонд-хенду. Також використовувати РРО мають ресторани, кафе, турагенції, готелі.

- з 1 січня 2021 року використання РРО буде обов'язковим для  фізичних осіб платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності

Програмні РРО: Яким чином надаватиметься покупцеві електронний розрахунковий документ?

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 19 вересня 2019 року №128  «Про внесення змін до законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що на продавця товарів/ послуг покладається обов’язок надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту  на повну суму проведеної операції, створений в паперовій або електронній формі.

Такий розрахунковий документ може надаватися у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій, QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.

За несплату єдиного соціального внеску передбачено фінансові санкції

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що страхувальники-роботодавці зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць.

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, а його посадові особи несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із Законом.

Відповідно до ст. 25 Закону до роботодавців застосовуються такі штрафні санкції:

- одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів) - у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум;

- у розмірі 20% несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЄВ.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення.

Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність. Зокрема, відповідно до ст. 1651 КУпАП несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у тому числі авансових платежів, у сумі:

що не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від 40 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне протягом року вчинення таких дій - від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

більше 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, від 80 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне протягом року вчинення таких дій - від 150 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Платники рентних платежів сплатили до зведеного бюджету Донеччини більше 580 млн гривень 

Протягом січня-листопада 2019 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 582 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 380,2 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 201,8 млн гривень. 

Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету 148,5 млн гривень. Друге та третє місце посіли Добропільський район та м. Бахмут – 100,4 млн грн та 95,4 млн грн відповідно. 

Природно-ресурсний потенціал Донеччини має унікальну історію – колись Донбас був дном великого океану. Море багато разів відступало і знову наступало, залишаючи на дні карбонатні товщі, горизонти рифових вапняків, кварцових пісковиків і кам’яновугільні відкладення, які формують одну з найбільших по Україні мінерально-сировинну базу, як для власних потреб області, так і для постачання в інші регіони України.

Сучасний Донбас – це багатющий геологічний музей планети, де можна доторкнутися рукою до породи п’ятисотмільйонного віку, тому ефективне та бережне використання запасів корисних копалин є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку регіону та якості життя його мешканців. 

Власники елітних авто Донеччини спрямували до місцевих бюджетів більше 4 мільйонів 

У січні-листопаді цього року надходження транспортного податку до місцевих бюджетів Донеччини склали 4,2 мільйона. 

Цей податок порівну розподілився між платниками - юридичними та фізичними особами, від яких надійшло 2,1 і 2,1 млн грн відповідно.

Зокрема, автовласники м. Маріуполя сплатили 1,2 млн грн, Покровського і Добропільського районів – 1 млн грн, м. Бахмут – 0,4 млн гривень.

Усього на території регіону зареєстровано 241 автівок, які оподатковуються за ставкою 25 тисяч гривень на рік. Із них 138 VIP-авто належать СГД-юридичним особам, 103 – фізособам. 

Перелік легкових транспортних засобів, за які необхідно сплачувати податок, розміщено на сайтах ДПС та Мінекономрозвитку: 

https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/334862.html,
https://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UA

Туристичного збору від гостей Донеччини надійшло 3,6 млн грн 

За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів Донецького регіону надійшло 3,6 мільйона гривень туристичного збору. У порівнянні з відповідним періодом 2018 року надходження збільшились утричі, або на 2,4 мільйона гривень. 

Значні суми збору платники спрямували у листопаді – 1 мільйон 331 тисяча, у серпні – 836,6 тисяч, у жовтні – 346,1 тисяч, у липні – 280,9 тисяч, у травні – 243 тисяч, та у вересні – 96,9 тисяч гривень. 

Найбільші доходи з початку року отримали скарбниці смт Мангуша – 1,6 млн гривень, м. Слов’янськ – майже 1 мільйон гривень, та м. Краматорськ – 0,4 млн гривень.

Усього на території регіону туристичний збір сплачують 296 (149 юридичних осіб та 147 фізичних) платників, серед яких власники готелів, санаторно-курортних закладів, кемпінгів, квартирно-посередницьких організацій та інші. 

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: