Новости налоговой инспекции Славянска. РРО: За отсутствие учета товаров предусмотрена ответственность

До уваги платників!

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що  у  2020 році змінюються реквізити рахунків  за стандартом IBAN (міжнародний номер банківського рахунку) для зарахування надходжень до Державного та Місцевих бюджетів.

Зазначені рахунки  починають діяти на постійний основі з 03.01.2020 року.

Інформація щодо нових рахунків  розміщена на офіційному суб-сайті «Територіальні органи ДПС у Донецькій області» у розділі«Бюджетні рахунки».

Графік семінарів для платників податків на січень 2020 року

Дата 

проведення семінару

Питання (тема)Орієнтовне місце проведення семінару (адреса), № телефону для довідок
17.01.2019

11-00

Декларування ФОП на загальній системі оподаткуванням. Слов’янськ, пл. Соборна, 3

(0626)62-15-65

24.01.2019

11-00

Особливості надання звітності за 2019 рік. Нормативно-грошова оцінка земельних ділянок на 2020 рік, ставки земельного податку та орендної платим. Слов’янськ, пл. Соборна, 3

(0626)62-15-65

31.01.2019

11-00

Декларування доходів громадянм. Слов’янськ, пл. Соборна, 3

(0626)62-15-65

 

Змінено форму податкової декларації про майновий стан і доходи

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01 січня 2020 року платники податків подаватимуть декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за новою формою.

Відповідні зміни до форми Декларації внесені наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Нова форма Декларації від діючої відрізняється деякими особливостями, а саме:

► доповнено рядок 8 Декларації «Категорія платника» новим критерієм «особа, яка заявляє право на податкову знижку», який застосовується для громадян, що декларують право на податкову знижку;

► розрахунок суми податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО, у зв’язку з використанням права на податкову знижку, виокремлено у додаток Ф3;

► у Декларації у розділі ІІ «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» додатково виокремлено «Дохід, нарахований (виплачений, наданий) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно-правового характеру» та «дохід, отриманий від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом за оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси платника податку (орендодавця)».

Нагадуємо, що з 01.01.2019 сплата ПДФО з доходів від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), здійснюється відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та Бюджетного кодексу України за місцезнаходженням таких земельних ділянок (часток, паїв), у зв’язку із чим у новій формі Декларації передбачені деякі зміни у порядку розрахунку податкових зобов’язань з ПДФО.

У той же час акцентуємо увагу, що податкові зобов’язання по військовому збору з доходів, отриманих від фізичної особи – орендаря, який не є податковим агентом фізичної особи – орендодавця, від надання в оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв) відповідно до вимог ПКУ визначаються в Декларації. При цьому сплата таких зобов’язань з військового збору здійснюється за податковою адресою.

РРО-новації 2020 року: за відсутність обліку товарів законодавством передбачена відповідальність

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 19.04.2020 наберуть чинності основні норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», яким, зокрема у новій редакції викладено ст. 20 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

Так, згідно з внесеними змінами до суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті), за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які здійснюють діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

ДПС рекомендує платникам податку на прибуток подавати декларацію за оновленою формою

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує.

ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/402371.html повідомила, що з 01 січня 2020 року набувають чинності зміни до податкової декларації з податку на прибуток.

Так, таблицю «Наявність додатків» основної частини декларації буде доповнено клітинкою для відмітки про наявність нового додатка ПП, а також буде розділено клітинку «ФЗ12» на дві для відміток про складання фінансової звітності за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку чи міжнародними стандартами фінансової звітності.

Також передбачено подання нового додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» платниками, що не сплачують податок у зв’язку з отриманням податкових пільг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233.

Такі зміни передбачені наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – Наказ № 481), який набув чинності 20 грудня 2020 року.

Зміни, які вже набули чинності, стосуються безпосередньо форми декларації та додатків до неї. Так, внесено зміни до додатку щодо заповнення відомостей про нерезидента, заповнення уточнюючих показників тощо.

Оскільки видання наказу № 481 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які набули чинності з 01.01.2019 року, то платникам податку на прибуток підприємств рекомендовано подавати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік за оновленою формою.

Ознайомитись з наказом № 481 можна на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці:

«Головна /Податки, збори, платежі/Загальнодержавні податки/Податок на прибуток підприємств/Нормативно-правові акти/Наказ Міністерства фінансів України від 14.11.2019 № 481 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств»» за посиланням:

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-pributok-pidpri/normativno-pravovi-akti/74159.html

Що чекає ФОП - «єдинників» у разі перевищення граничного обсягу доходів?

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області у зв’язку з закінченням календарного року нагадує фізичним особам-підприємцям,які застосовують спрощену систему оподаткування,  що відповідно до пп. 293.8 ПКУ ставки, встановлені пп. 293.3 - 293.5 ПКУ, застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пп. 291.4 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пп. 291.4 ПКУ, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пп. 291.4 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Слов’янсько-Лиманське управління

 Від продажу підакцизних товарів громади Донеччини щомісяця отримують майже 19 мільйонів гривень

З початку року у Донецькій області продавці підакцизної продукції сплатили 204,3 мільйона гривень акцизного податку, що на 6,9 мільйонів гривень більше, ніж у січні-листопаді минулого року. Щомісячні надходження платежу у 2019 році склали майже 18,6 мільйонів. 

Традиційно, найбільше цього податку за 11 місяців поточного року спрямувала до міської казни бізнес-спільнота м. Маріуполя – 73,4 мільйонів грн, до бюджету м. Краматорська надійшло 52,1 мільйона грн, скарбниці громад м. Покровська і Покровського району отримали 22,4 мільйона грн, а місцевий бюджет м. Бахмута забезпечено 17,3 млн гривень.

Нагадаємо, п'ятивідсотковий акцизний податок сплачують суб’єкти підприємництва, які вроздріб реалізують алкогольну продукцію і тютюнові вироби, маючи відповідні ліцензії. Платіж повністю зараховується до бюджету тієї території, де здійснюється торгівля. 

Найбільш популярна адмінпослуга у 2019 році – отримання реєстраційного номеру

Фахівцями центрів обслуговування платників Донеччини за 11 місяців 2019 року надано майже 222,4 тис. адміністративних послуг. У тому числі  у листопаді 2019 року відвідувачам центрів обслуговування платників Донецької області надано 17,8 тис. адмінпослуг. З них відмовлено в наданні 123 адмінпослуг, або лише 0,7% від загальної кількості звернень, оскільки суб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг. 

Більша частина від загальної кількості отриманих суб’єктами звернень адміністративних послуг припадає на отримання послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Це стосується видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків, видачі відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта тощо. Понад 50% від загальної кількості припадає на найбільш популярну серед суб’єктів звернень послугу з видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків. 

У листопаді поточного року Головним управлінням ДПС у Донецькій області видано 743 ліцензій на роздрібну торгівлю підакцизними товарами, з них 407 на алкогольні напої та 336 – на тютюнові вироби. За заявами суб’єктів господарювання анульовано 130 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами (80 і 50 ліцензії відповідно). 

Податкова Донеччини додатково повідомляє, що на теперішній час платники можуть звернутися до 21 Центру обслуговування платників Донецької області за отриманням 31 адміністративної послуги, 25 з яких надаються на безоплатній основі.

Місцеві кошики громад Донеччини отримали майже 2 млрд грн «зверху»

На Донеччині за 11 місяців до місцевих бюджетів надійшло 11,7 млрд грн податків, що перевищує на 1,7 млрд грн аналогічні надходження в минулому році. 

Збільшення доходів скарбниць спостерігається за всіма бюджетоутворюючими платежами. 

Так, у січні-листопаді податку на доходи фізичних осіб надійшло 8,4 млрд грн, це на 23,6 відсотка більше, ніж торік. Додатково місцева казна отримала 1,6 млрд гривень. 

На другому місці – плата за землю, якої місцеві скарбниці отримали рекордний 1,1 мільярд грн проти 834,4 млн грн у минулому році, що на 219,7 млн грн, або на 26,3 відсотка більше, ніж у січні-листопаді 2019 року. 

Єдиний податок, якого представники мікробізнесу перерахували у сумі 913,6 млн грн, збільшив надходження у порівнянні з торішніми даними на 123,4 млн грн, або на 15,6 відсотків. 

Крім того, підприємства Донеччини спрямували більше 534 млн грн  екологічного податку, що перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 37,3 млн гривень. 

Також до бюджетів громад спрямовано 261,7 млн грн податку на прибуток, 204,3 млн грн акцизного податку з реалізації алкогольної і тютюнової продукції, 147,4 млн грн рентної плати за користування природними ресурсами, 98,1 млн грн податку на майно та 42,2 млн грн плати за ліцензії. 

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: