Генпрокуратура в Україні перестане існувати до кінця року – Рябошапка

Руслан Рябошапка

Інститут Генпрокуратури перестане існувати вже до кінця 2019 року, і замість неї з 2 січня наступного року почне роботу Офіс генпрокурора. Про це повідомив генпрокурор України Руслан Рябошапка, передає mind.ua

«Починаємо свою роботу з 2 січня 2020 року. 1 січня – вихідний. З 2-го січня вже не буде існувати Генеральної прокуратури України як інституту», – сказав Рябошапка під час брифінгу.

Штат прокурорів скоротиться з 1339 працівників до 610

За його словами, з 2500 співробітників Генпрокуратури після проходження атестації і оновлення структури залишається 1500 працівників. До вересня 2020 року планується завершити переатестацію всіх прокуратур в Україні.

В Офісі генерального прокурора працюватимуть 610 прокурорів.

«Ми починали атестацію з 1339 прокурорів, після всіх процедур, тестів на знання законодавства, оцінки здібностей, виконання письмового завдання і перевірки на доброчесність у ГПУ залишилося 610 прокурорів, яким запропонували перейти до Офісу генерального прокурора – і це ті, кому вже запропоновані посади», – сказав Рябошапка.

Він зазначив, що в Офісі генпрокурора буде менше департаментів, структурних підрозділів.

«З 20 січня починається добір в Офіс генерального прокурора на вакантні посади. Ми би хотіли донабрати людей, які є професіоналами, є доброчесними, але не мають прокурорського досвіду з тим, щоб отримати свіжу кров в органах прокуратури», – сказав Рябошапка.

Читайте также: В Славянском горрайонном суде подвели итоги конкурса детских рисунков

Всього, за його словами, є близько 200 вакансій.

Не менш важливим елементом реформи прокуратури Рябошапка назвав розробку нової системи управління людськими ресурсами та ефективної системи оцінки якості роботи прокурорів; діджиталізацію досудового розслідування та процесуального керівництва, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

«Нова прокуратура має орієнтуватися на потреби суспільства, вона має бути ефективною і повинна повністю відпрацьовувати ті ресурси, які вкладені в неї», – резюмував Генпрокурор.

Тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, який був присутній на брифінгу, в свою чергу, привітав з успішною реалізацією першого кроку реформи.

«Це одна з найбільш широких, глибоких і найбільш комплексних реформ, які я бачив. Переатестація прокурорів в ГПУ – це лише перший крок до переатестації прокурорів всіх прокуратур України і це крок, який націлений на підвищення довіри і впевненості до органу і до верховенства права в Україні», – зазначив він.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

5
1

Эта запись была размещена в рубрики: