Слов’янський краєзнавчий музей у 2019 році. Підводимо підсумки

Минув ще один рік. Для тих, хто цікавиться діяльністю нашого музею , хочемо надати невеличкий звіт. Завдяки Вам, шановні слов’янці, музейне зібрання протягом року поповнилося на 456 одиниць. Збільшилися колекції з археології, нумізматики, побутової техніки, художня колекція.

Започаткували в цьому році ми і нову колекцію «Монети та паперові гроші різних країн світу». Всі предмети, що надійшли до наших фондів зареєстровані, пронумеровані і підготовлені для довгострокового зберігання. Така робота в музейній практиці називається «Наукове комплектування фондів».

Всього ж музей налічує 27,5 тис автентичних предметів, та майже 10 тисяч предметів допоміжного фонду. Музейне зібрання - це основа будь-якого музею. Саме завдяки йому ми зберігаємо і популяризуємо історичне і культурне надбання краю, створюємо експозиції і виставки.

Цього року проведено реекспозицію двох розділів за темами:«Економіка міста кін. 19- поч.20 століть» та «Розвиток підприємництва в сучасному Слов’янську »; створено майже сорок виставок як з музейних колекцій, так і з приватних.

Проведено стільки ж культурно-освітніх заходів: уроків знань, зустрічей, урочистих відкриттів виставок та інше. Наукові працівники провели понад 200 екскурсій. Майже 20 тисяч словянців , гостей міста, іноземних делегацій побували цього року в музеї. Частими гостями музею стали і військові частин, що дислокуються в нашому місті.

Наукові працівники постійно працюють над дослідженням історії нашого краю, приймають участь в археологічних експедиціях, працюють в архівах. Матеріали досліджень публікують у наукових збірках та в ЗМІ. Проводиться відцифровка музейних колекцій, створюються електронні каталоги.

Деякі цінні предмети пройшли реставрацію в Харківській філії Державного науково-реставраційного Центру України. Серед них і унікальний «План заштатного м. Слов’янська Ізюмського повіту Харківської губернії». 1877 р . Сьогодні його можна побачити в експозиції.

В цьому році ми прийняли участь у наукових конференціях у Києві , Дніпрі, обласному краєзнавчому музеї, в Державному історико-архітектурному заповіднику м. Святогірська та Святогірській Свято-Успенській Лаврі.

Крім наукової роботи, займаємось ще й господарською, щоб додержувати приміщення і прилеглу територію в належному стані. Для людей з вадами руху встановлено пандус.

Розраховуємо на Вашу допомогу і участь в музейній діяльності і в наступному році.

З Новорічними святами!
Хай щастить !


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: