30% электроэнергии украинцы потребляют ночью: как сэкономить на ночных тарифах


Близько 30% споживання електроенергії українськими сім’ями припадає на вечірній, нічний та вранішній час – з 23:00 до 7:00.

У цей період сплачувати за світло можна удвічі менше за наявності двозонного лічильника електроенергії. Свої рахунки на електроенергію можна скоротити до 50% завдяки комплексному підходу до енергоефективності. YASNO рекомендує, як це найпростіше зробити.

Двозонними та тризонними лічильниками електроенергії користуються більше 40 тисяч мешканців Донеччини. З них 36 тисяч клієнтів встановили двозонні прилади обліку, ще 5 тисяч – тризонні. Найбільше багатозонних лічильників – у Маріуполі (11 тисяч), Краматорську (10 тисяч) і Слов’янську (3 тисячі). Лише від початку року власниками таких лічильників стали 6 тисяч жителів регіону.

Клієнти з дво- та тризонними лічильниками можуть розраховуватися за світло за:

  • двозонним тарифом (0,5 тарифу з 23:00 до 7:00 і повний тариф у інші години доби);
  • тризонним тарифом (1,5 тарифу з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 22:00, повний тариф з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 та 22:00 до 23:00 та 0,4 тарифу з 23:00 до 7:00).

З 1 січня 2020 року дво- та тризонний тарифи продовжують діяти – можливість зменшення витрат на електроенергії зберігається.

Найпростіший спосіб встановити двозонний лічильник – замовити його через інтернет на сайті YASNO у складі набору Розумний Watt, до якого одразу включена послуга встановлення «під ключ». Також до набору входить розетка з таймером та енергоефективні LED-лампи, що споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.

Любителі технічних новинок можуть доповнити свій набір розумними розетками з функцією управління через Wi-Fi та розумними лампами, яскравістю та кольором яких можна керувати зі смартфону. Крім того можна обрати ще й якісну LED-стрічку та автономні нічні світильники із вбудованим акумулятором, заряду якого вистачає до 90 днів.

Збільшити економію від двозонного лічильника можна кількома способами:

  • перенести частину електропобутових справ на період з 23:00 до 7:00 (на цей період цілком реально змістити 50-70% електроспоживання);
  • зробити це можна завдяки розеткам з таймером, які автоматично вмикають/вимикають електроприлади у заданий час;
  • використовувати LED-лампи;
  • не забувати вимикати за собою світло, виходячи з кімнати, а на ніч – електроприлади з розеток;
  • застосовувати енергоефективні побутові електроприлади не менше класу «А»;
  • користуватися екорежимом роботи електроприладів;
  • дотримуватися інструкцій від виробників приладів з порадами з енергоефективності;
  • серед членів родини призначити енергоменеджера, який слідкуватиме за дотриманням енергоощадливих звичок – цю важливу місію можна доручити дітям.

«YASNO допомагає своїм клієнтам робити електроенергію більш доступною, корисною та комфортною завдяки розумному її використанню. Кінець року – вдалий час, щоб оцінити можливу вигоду від встановлення двозонного лічильника та енергоефективності. Наприклад, можна зайти в Особистий кабінет на сайті yasno.com.ua, передивитися свої рахунки та платежі за електроенергію, підрахувати їх суму. Половину цілком реально заощадити у наступному році. Отже вибір передноворічного подарунку для усієї родини стає очевидним», – сказав директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Нагадаємо, що середньомісячне споживання електроенергії в Україні становить 164 кВт∙год на місяць, а домогосподарства на Донеччині щомісяця споживають у середньому 159 кВт∙год. На зимові місяці припадає пік електроспоживанням населенням.

Довідка

YASNO – постачальник електроенергії, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: