Налоговая инспекция Славянска информирует о фиксированном едином налоге для ФЛП на 2020 год


До уваги платників податків!

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє.

Державна казначейська служба України проінформувала, що з 01.01.2020 при здійсненні операцій з виконання державного та місцевих бюджетів органами Казначейства застосовуватиметься План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 р. № 1203, із змінами та доповненнями.

Таким чином, з 01.01.2020 буде введено в дію нові рахунки для зарахування податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету, рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, реалізації пального  і спирту етилового та рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Затверджено новий порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову у реєстрації ПН/РК

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що 14.12.2019 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 (далі – Наказ № 520), яким затверджено новий Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок).

Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), реєстрацію яких відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України зупинено у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Порядком передбачено, що у разі зупинення реєстрації ПН/РК платник ПДВ має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Перелік документів, необхідних для розгляду такого рішення, може включати:

► договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

► договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника ПДВ для здійснення операції;

► первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

► розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

► документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів платник ПДВ має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН/РК.

Платник ПДВ має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох ПН/РК, якщо їх складено на одного отримувача – платника ПДВ за одним і тим самим договором або якщо в таких ПН/РК відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД або кодами послуг згідно з ДКПП).

Письмові пояснення та копії документів платник ПДВ подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку.

Комісія регіонального рівня протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН та надсилає його платнику ПДВ.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у разі:

◄ ненадання платником ПДВ письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК реєстрацію яких зупинено в ЄРПН;

◄ та/або ненадання платником податку копій документів;

◄ та/або надання платником ПДВ копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН набирає чинності в день прийняття відповідного рішення. Таке рішення може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Наказ № 520 опубліковано в офіційному виданні «Урядовому кур’єрі» від 14.12.2019 № 241.

Про фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців у 2020 році

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, що Законом України від 14 листопада 2019 року № 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено, зокрема збільшення з 01 січня 2020 року мінімальної заробітної плати – її розмір становитиме 4 723,00 грн на місяць або 28,31 грн за годину.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2020 року становитиме 2 102 грн, внаслідок цього збільшуються і максимальні фіксовані ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) першої та другої груп.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюють для ФОП сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць (п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Максимальний розмір ставок відповідно до ПКУ становить:

1) для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10 % розміру прожиткового мінімуму;

2) для другої групи платників єдиного податку – у межах до 20 % розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, з січня 2020 року максимальні фіксовані ставки єдиного податку для ФОП –  платників єдиного податку складатимуть:

- для першої групи – 210,20 грн (2 102 грн х 10 %);

- для другої групи – 944,60 грн (4 723 грн х 20 %).

Нові правила застосування РРО: зміни до ПКУ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 129) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ доповнено пунктом 53, відповідно до якого до 01 жовтня 2020 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО та/або програмні РРО) не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП)) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень,крім тих, які здійснюють:

 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

З 01 жовтня 2020 року до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

 • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
 • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
 • роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
 • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
 • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
 • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
 • реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення платником єдиного податку другої –  четвертої груп (ФОП) в календарному році обсягу доходу 1 000 000 гривень, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Слід зазначити, що з 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обраних видів діяльності та обсягу доходу.

Отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати платежів можна як у паперовій так і в електронній формі

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1102/32554) затверджено Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок № 733).

Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка), що надається відповідно до Порядку № 733 формується за відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок), та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Для отримання Довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Заява) за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 733.

Заява подається платником (на його вибір):

 • у паперовій формі – до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі –уповноважений орган).
 • в електронній формі – на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланнямhttps://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Створити та надіслати Заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету шляхом вибору відповідної електронної форми документа.

Заява повинна містити, зокрема:

- обов’язкове посилання на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та

- найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано.

Відповідно до пункту 7 Порядку № 733 Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.

Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині Електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».

Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У Довідці обов’язково зазначається термін її дії.

Слов’янсько-Лиманське управління 

Держбюджет Донеччини отримав майже 9,5 млрд гривень 

Протягом 11 місяців 2019 року фахівцями податкової служби Донецької області забезпечено надходження до державного бюджету країни в розмірі 9 млрд 448 млн гривень. 

Найбільші надходження до державного бюджету регіону за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю – майже 2,5 млрд грн, м. Покровську та Покровському району – 1,2 млрд грн та м. Краматорську – 0,9 млрд гривень. 

«Левову» частину надходжень до держбюджету, або більше 83%, забезпечують наступні податки: податок на доходи фізичних осіб – 2,8 млрд грн, податок на додану вартість – 2,8 млрд грн, та податок на прибуток – 2,3 млрд гривень.

«Економний» ремонт автотранспорту: як витрати «ховають» прибуток 

В практиці контрольно-перевірочних заходів, які проводять податківці Донеччини, можна згадати чимало цікавих епізодів, коли підприємці на загальній системі оподаткування не в повній мірі враховують норми податкового законодавства, зокрема, використання основних засобів подвійного призначення.

Так, фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб встановлені випадки заниження чистого оподатковуваного доходу ФОПами, які здійснюють діяльність у сфері вантажного перевезення. Не секрет, що витратна частина любого господарства включає в себе і витрати на запчастини та ремонт «робочих конячок», але список дозволених витрат чітко прописаний у Податковому Кодексі України. Що не завадило підприємцям «зекономіти» на податках, включивши запчастини подвійного призначення у витрати і, тим самим, занизивши свій чистий оподатковуваний дохід.    

За результатами проведених перевірок по 8 ФОП, які здійснювали вантажні перевезення, станом на 01.12.2019 донараховано більше 13 мільйонів гривень, у тому числі ПДФО – 11,2 млн грн, військового збору – 0,8 млн грн, ПДВ – 0,6 млн грн, єдиного внеску – 0,5 млн гривень.

Власники нерухомого майна поповнили місцеві скарбниці Донеччини на 98 мільйонів гривень

За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 98,1 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 20,6%, або на 16,7 млн грн більше надходжень відповідного періоду минулого року. 

Лідирують у сплаті цього податку, зазвичай, власники майна – юридичні особи, ними сплачено 64,1 млн грн, що на 7,4 млн грн, або на 13% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відповідно, фізичними особами сплачено 34 млн грн, що перевищує минулорічні надходження на 38 відсотків. 

Нагадуємо - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2019 рік. Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2018 році. 

Водночас зауважуємо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв. м, і будинком, площею більше 120 кв. метрів. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м, тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. 

Податкова Донеччини акцентує увагу платників, що розвиток інфраструктури, освіти й охорони здоров’я нашого регіону – усе це залежить від відповідального ставлення мешканців Донецької області до сплати податків. Адже тільки за умови достатніх фінансових ресурсів місцевих бюджетів можна говорити про вирішення головних потреб регіону.

Новорічні свята тільки наближаються, а майже 4 тис. мешканців  Донеччини вже отримали свою податкову знижку 

На підставі декларацій, наданих жителями Донеччини для отримання податкової знижки, сума до повернення склала 6,7 млн гривень, що на 1,9 млн  більше, ніж торік. Також збільшилася і кількість декларантів – такою нормою Податкового кодексу України у цьому році скористалось 3811 громадян, що на 17 відсотків більше попереднього року.

Нагадаємо, що основні умови для отримання податкової знижки – це офіційні доходи та чіткий перелік витрат, визначений ст.166 Податкового кодексу. Із найбільш популярних це: 

- сплата за своє навчання і навчання члена сім'ї першого ступеня споріднення (у тому числі оплата освіти у дошкільних, шкільних і позашкільних закладах освіти); 

- частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; 

- витрати за переобладнання власного транспортного засобу на альтернативні види біопалива; 

- вартість державних послуг і державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини та інші. 

Кошти повертаються платникові на розрахунковий рахунок упродовж 60 днів після подання декларації. У 2019 році податкову знижку можна оформити за витратами 2018 року, але поспішайте, до кінця цього року залишилися лічені дні, більш того - на наступний рік це право не переноситься! 

Майже 914 мільйонів грн отримали місцеві громади Донеччини від «спрощенців» регіону

За 11 місяців 2019 року платники, що обрали спрощену систему оподаткування обліку та звітності, перерахували до місцевих бюджетів 913,6 млн грн єдиного податку. 

В порівнянні з минулорічними показниками загальна сума єдиного податку зросла на 16 відсотків. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 123,4 млн грн більше, ніж у 2018 році. 

У структурі перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку найвагомішу частку надходжень, а це 67%, сплачено фізичними особами-підприємцями – 609,1 млн гривень. Натомість, внесок юридичних осіб складає 304,5 млн грн, з них 193,6 млн грн забезпечили сільскогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи. 

ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що для підприємців першої або другої груп ставка єдиного податку визначається у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, затверджених на 01 січня звітного року. 

Таким чином, з 1 січня ставки єдиного податку для ФОП в 2020 році складуть: 

для І групи (до 10% від розміру прожиткового мінімуму) – 210,20 грн на місяць; 

для ІІ групи (до 20% від розміру мінімальної зарплати) – 944,60 грн на місяць. 

 

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: