Что делать, если загорелся автомобиль. Спасатели Славянска инфомируют

Для власника автомобіля годі уявити собі сумнішу картину, ніж вигляд улюбленого транспорту, вигорілого дощенту. А яка паніка починається, коли машина загорілася? Що робити у таких випадках? Як уникнути пожежі в автомобілі та як його загасити? Не всі автолюбителі це знають.

Варто наголосити, що автомобіль згоряє за лічені хвилини. Тому у випадку пожежі, до приїзду професійних вогнеборці, варто спробувати побороти стихію самостійно. Лише так ви зможете зберегти свій автомобіль від повного знищення пожежею. Якщо загорання електропроводки виявити вчасно, то його легко загасити при допомозі звичайного вогнегасника.

Читайте также: Под Краматорском в аварии столкнулись сразу 4 автомобиля. Гололед, однако..

На жаль, досить часто водії ігнорують таке поняття, як вогнегасник для автомобіля. Платою за таку людську самовпевненість й легковажність, які вирішили, буцімто вогнегасник їм ніколи не знадобиться за прямим призначенням, є згорілі автомобілі, а іноді й життя та здоров’я самих водіїв.

Отож, безапеляційно, вогнегасник повинен бути в кожному транспортному засобі й знаходитися в доступному місці. Де у Вас в машині «доступне місце», визначати Вам самим. У когось воно у багажнику, в іншого в салоні. Тоді бажано його зафіксувати, щоб під час руху він не катався по всьому салону. Вогнегасник має бути у робочому стані, а для цього його слід купувати у спеціалізованій фірмі, де вам видадуть його паспорт й розкажуть про правила експлуатації.

Для транспортних засобів слід вибирати порошковий або вуглекислотний, ємністю не менше двох літрів, але бажано мати вогнегасник на 5-6 літрів, це збільшить шанси на вдале гасіння пожежі. Не можна, поклавши вогнегасник в багажник, забути про нього на довгі роки. Він потребує періодичних перевірок і перезарядок. Усі типи вогнегасників проходять ТО від паспорту заводу виготовлювана, як правило1 раз на два роки.

Якщо ж пожежа під капотом все ж почалася, не панікуйте. Передусім, не відкривайте його доти, поки під рукою нема вогнегасячого засобу, адже через вільний доступ кисню під відкритим капотом, полум’я швидко розгориться. Для гасіння пожежі можна використовувати й інші підручні засоби (пісок, сніг, воду, брезент, куртки або ковдри). Це ж стосується й салону автівки. Не варто відчиняти двері транспортного засобу, якщо його нема чим гасити. Але на випадок, коли автомобіль уже сильно горить, або ж полум’я вирує в районі бензобака, не намагайтеся його гасити – адже є вірогідність вибух. Треба чекати прибуття пожежних підрозділів. У будь якому випадку, слід пам’ятати, що найважливіше - це людське життя.

Пам’ятайте, що дотримання правил пожежної безпеки, регулярний техогляд та належна підготовка до екстрених ситуацій допоможе уникнути пожежі на транспорті, а у разі потреби діяти швидко та впевнено!

Пожежна Охорона Слов'янська

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: