В Краматорске представили Стратегию развития Донецкой области до 2027 года13 грудня в Донецькій ОДА відбулась презентація Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027.

Участь у заході взяли перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз, заступник голови ОДА Юлія Костюніна, представники територіальних ЦОВВ та структурних підрозділів облдержадміністрації-члени робочої групи, а також партнери та представники громадськості.

Детально з’ясувала особливості нової Стратегії присутнім заступник директора департаменту економіки-начальник управління розвитку реального сектору економіки Дар’я Снопенко.

За її словами, основні етапи розробки Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 складалися з опитування населення щодо проблем та пріоритетів розвитку Донеччини на період до 2027 року, соціально-економічного аналізу, побудови SWOT-аналізу Донецької області, побудови SWOT-матриці порівняльних переваг, викликів та ризиків, визначення стратегічного бачення, побудови дерева стратегічних, оперативних цілей та завдань, визначення системи індикаторів оцінки результативності реалізації Стратегії.

За результатами опитування 3, 8 тис. жителів регіону, найгостріші проблеми розвитку Донеччини, з точки зору населення, - бойові дії та їх наслідки, відсутність гідної роботи та заробітної плати, незадовільний стан доріг, високий рівень корупції та незадовільний стан соціальної інфраструктури.

Також вона додала, що робочою групою було виділено чотири стратегічних цілі – оновлена, конкурентоспроможна економіка, якість життя та людський розвиток, ефективне управління та безпека в умовах зовнішніх та внутрішніх викликів, екологічна безпека та збалансоване природокористування.

Перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що Стратегія розвитку регіону, безумовно, є компромісом, ключовими завданнями і ключовим принципом, який ми повинні зберегти.

«Стратегія – це, в першу чергу, пріоритетність прав людини, а також забезпечення інклюзивності. Частина цієї інклюзивності полягає у виконанні технічних завдань з забезпечення доступності людей, які мають певні труднощі у пересуванні, рівного доступу населення до найважливіших послуг, а також впровадження підходів до сталого та збалансованого розвитку нашої області. Для нас дуже важливо залучити всі фінансові ресурси, які тільки можливо, аби вони спрямовувалися на досягнення тих цілей і завдань, які викладені у нашій Стратегії, а також були поштовхом для розвитку наших людей, громад та регіону, в цілому», – підкреслив Ігор Мороз.

У ході зустрічі також було розглянуто питання інтеграції гендерних компонентів до нової Стратегії розвитку Донецької області та модель ефективного впровадження Стратегії: від якісного розробленого документу до сталого розвитку території.

Эдуард Торский, фото автора
Деловой Славянск 

 


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

4
1

Эта запись была размещена в рубрики: