Новости налоговой инспекции Славянска. С нового года изменятся реквизиты и появится единая отчетность

З 01.01.2020 змінюються реквізити бюджетних рахунків

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу на наступне.

З 01 січня 2020 року у зв’язку з тим, що Державною казначейською службою України (далі – Казначейство) з початку 2020 року рахунки для сплати податків і зборів будуть відкриті відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2013 № 1203 (із змінами та доповненнями) (далі – План рахунків № 1203), змінюються реквізити бюджетних рахунків.

Тобто, з 01 січня 2020 року будуть введені в дію рахунки для зарахування податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету, рахунки у системі електронного адміністрування ПДВ, реалізації пального і спирту етилового, рахунки для зарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відкриті відповідно до Плану рахунків № 1203.

Інформація щодо реквізитів бюджетних рахунків, які будуть введені в дію з 01 січня 2020 року, після її отримання від Казначейства буде розміщена на вебпорталах органів ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки».

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області  за січень - листопад 2019 року

За одинадцять місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 1870,2 млн грн, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 594,3 млн грн більше. Зокрема, протягом січня-листопада місяця поточного року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 747,6 млн гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є податок на додану вартість, якого сплачено 257,0млн гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 261,3 млн грн, військовий збір – 64,0 млн грн та ін. 

Платники за січень-листопад місяців 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 1122,6 млн грн податків, зборів, платежів, що в порівнянні з минулим роком більше на 347,2 млн грн або на 44,8 відсотків. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 773,9 млн грн, плата за землю 116,4 млн гривень, єдиний податок 105,2 млн грн.

За січень-листопад 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області надано більше 23 тисяч адміністративних послуг

Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом одинадцяти місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 23634 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 9935 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 90 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1300 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 6211 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 1017 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку – 989 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 1744 послуги.

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

Керівникам бізнес-структур та підприємцям варто подбати про погашення боргу з єдиного внеску

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, - наголошує начальник Слов'янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області Ігор Колодій.

Заборгованість зі сплати єдиного внеску не підлягає списанню. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків кожен платник зобов'язаний самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених законом.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку передбачає  Закон України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування».

Згідно ч.16 ст.25 Закону №2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені до єдиного внеску не застосовується.

Відповідно до Закону№2464 контролюючий орган у порядку, за формою та у строки, встановлені  центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога органу ДПС або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Звертаємо увагу платників, що на підставі ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України»  до суду надсилаються подання про заборону виїзду боржників за кордон, як засіб забезпечення належного виконання вимог сплати боргу.

Для отримання інформації щодо стану розрахунків з бюджетом з усіх відкритих інтегрованих карток платника, зокрема, інформацію  про податковий борг, у розрізі податків,  належних платнику до сплати, пропонуємо звернутися, з використанням /електронного цифрового підпису (ЕЦП), на офіційний сайт ДПС України - електронний сервіс: «Електронний кабінет платника».

До уваги суб’єктів господарювання, які застосовують РРО!

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Закон України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128) 19.10.2019 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» № 200.

Законом № 128 внесено зміни до Закону України від 06 липня 1995 року  № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями   (далі – Закон про РРО).

Зокрема розділ ІІ «Прикінцеві положення» Закону про РРО доповнено  п. 10, відповідно до якого: суб’єкти господарювання, які у зв’язку із застосуванням програмних реєстраторів розрахункових операцій вирішили відмовитися від застосування реєстраторів розрахункових операцій, строк служби яких не закінчився, повинні скасувати реєстрацію таких реєстраторів розрахункових операцій у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, із поданням до контролюючих органів звітних документів, передбачених Законом про РРО.

Норма набирає чинності з 19.04.2019.

З 01.01.2021 запроваджується єдина звітність з єдиного внеску і ПДФО

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області доводить до відома, що 25.09.2019 в офіційному виданні «Голос України» № 183 опубліковано закони України від 19 вересня 2019 року № 115-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» (далі – Закон № 115).

Зазначені закони запроваджують єдину звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) та податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

Так, зокрема, згідно з нормами Закону № 115 платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність про нарахування єдиного внеску у розмірах, визначених Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), у складі звітності з ПДФО (єдиного податку) до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Форма, за якою подається звітність про нарахування єдиного внеску у складі звітності з ПДФО (єдиного податку), встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також, відповідно до змін, внесених Законом № 115, обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушення законодавства про працю, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю; центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в порядку, затвердженому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.

Крім того, Законом № 115 до ст. 25 Закону № 2464 додано норми, відповідно до яких за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з ПДФО (єдиного податку) накладаються штрафи, передбачені за порушення порядку подання інформації про фізичних осіб – платників податків у розмірах та порядку, встановлених статтею 119 ПКУ.

Закон № 115 набере чинності з 01.01.2021.

Фоп – платник єдиного податку не має право здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що в Єдиному держреєстрі юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань містяться дані, зокрема, про види діяльності фізосіб-підприємців.

До реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про платника єдиного податку, зокрема, види господарської діяльності.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Отже, підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати, в межах підприємницької діяльності, види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

Підприємець-платник єдиного податку, який здійснює види діяльності, не зазначені в його облікових даних та в реєстрі платників єдиного податку, зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів (загальна система оподаткування) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалися види діяльності, які не зазначені в його облікових даних та реєстрі платників єдиного податку.

У разі якщо підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом для платників податку - фізичних осіб.

Слов’янсько-Лиманське управління

З початку року управлінням боротьби з відмиванням доходів виявлено
69 кримінальних правопорушень 

За інформацією управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області за січень – листопад 2019 року складено 69 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень на загальну суму збитків, завданих державі, у розмірі 3 млрд гривень. З них 16 правопорушень у сфері контролю за державними закупівлями на суму більше 170 млн гривень.

Під час проведення перевірок працівниками податкової служби Донеччини виявлено цілий «букет» різноманітних фактів відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом – це і фінансові операції, пов’язані з привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, і ухилення від сплати податків, і службове підроблення фінансових документів тощо. 

Усі матеріали по проведеним перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України. 

На теперішній час за результатами розгляду зазначених матеріалів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами  відомості щодо 18 кримінальних правопорушень та 61 матеріал було приєднано до кримінальних проваджень. 

Протягом січня-листопада поточного року в рамках кримінальних проваджень, порушених за матеріалами управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області вилучено грошових коштів на 5,4 млн гривень, бюджету відшкодовано збитків у сумі 24,4 млн гривень.     

Рекордний мільярд гривень плати за землю поповнив  місцеві скарбниці Донеччини 

Власниками та орендарями земельних ділянок Донецького регіону з початку 2019 року сплачено на 26,3%, або на 219,7 млн грн більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена цьогоріч сума податку перевищує 1 млрд 54 млн гривень. 

Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 887,4 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. Натомість, фізичні особи перерахували за землі – 166,7 млн гривень. 

Найбільші суми цього податку сплачені до місцевих бюджетів м.Маріуполя – 264 млн грн, Слов’янського району – 116,4 млн грн, Добропільського району – 109,5 млн грн, та м. Краматорська – 105,7 млн гривень. 

Позитивна динаміка у зборі плати за землю, з одного боку, є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання своїх обов’язків щодо сплати податків, а з іншого – результатом спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямку легалізації земельних відносин. 

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи. 

Штрафи за порушення у сфері застосування РРО склали майже 4 млн гривень 

За 11 місяців 2019 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування області проведено 229 перевірок, за результатами яких штрафи за порушення у сфері застосування РРО склали 3,9 млн гривень. 

Контроль за цією сферою наразі є одним з важливіших напрямків роботи підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області. До речі, станом на 01 грудня 2019 року у регіоні здійснюють розрахунки з використанням РРО майже 10 тис. господарських одиниць. 

Податкова служба Донеччини акцентує увагу споживачів, що у зв’язку з набранням чинності 19 квітня 2020 року нових правил використання РРО відповідно до Законів України №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детенізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» для фізичних осіб – підприємців дещо зміниться у формуванні звітності.  

Так, при використанні програмних РРО необхідно буде щодня формувати у паперовій або у електронній формі фіскальні звітні чеки, контрольні стрічки; розрахункові операції повинні проводитись з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів та послуг. Важливо і необхідно здійснювати облік товарних запасів, здійснювати продаж тільки тих товарів та послуг, які відображені в обліку.

При цьому при проведенні перевірки платники податків зобов’язані надати контролюючому органу документи у паперовій або електронній формі. Зазначені документи повинні підтвердити облік або походження товарів, які на момент перевірки знаходяться на місці продажу. 

Але такі умови не розповсюджуються на суб’єктів господарювання, які є платниками єдиного податку і не зареєстровані платниками ПДВ. 

Майже 700 млн грн єдиного внеску щомісяця перераховує на соціальні потреби бізнес Донеччини 

За одинадцять місяців 2019 року працедавці Донецької області сплатили 7 млрд 664 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Щомісяця на соціальні видатки бізнес Донеччини перераховує 697 млн грн, що на 103 млн грн більше середньомісячних надходжень 2018 року. Зокрема, за останній місяць осені сплачено понад 756 млн гривень. 

За територіальною приналежністю з найбільшим показником сплати єдиного внеску лідирують платники, що перебувають на обліку у м. Маріуполі. Так, за 11 місяців поточного року, завдяки злагодженій роботі фахівців служби з суб’єктами господарювання, вдалося досягти рівня надходжень єдиного внеску майже 2,3 млрд гривень. 

Також за показником сплати єдиного внеску подолали рубіж у 1 млрд гривень і платники м. Краматорська та Покровського району – з початку року місцеві страхувальники перерахували по 1 млрд гривень відповідно. 

Податкова служба Донеччини нагадує, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадян тощо. Тому в черговий раз закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання. 

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: