Гротеск і сатира. У Слов’янську презентували «Дивних людей» Артема Чапая

13 грудня у слов’янській Книгарні «Є», яка напередодні відсвяткувала другу  річницю з дня відкриття, відбулася презентація нової книги українського письменника, репортера, перекладача та мандрівника Артема Чапая під назвою «Дивні люди».


Роман побачив світ на початку осені, але за цей короткий час встигла потрапити до Довгого списку «Книги року-2019» і з легкістю завоювати прихильність читачів.

Зустріч проxодила у теплій та дружній атмосфері. Під час неї присутні мали змогу дізнатися більше не тільки про новий роман та інші книги автора, й яку роль у твораx грає Слов’янськ, бо мешканці нашого міста з’являються на сторінкаx.

Також у «Дивних людях» Артем Чапай відстоює права суржика, який вважає цілком природним, та його носіїв, бо більша частина роману написана суржиком.   Стьопа Вовк – так звуть головного героя «Дивних людей».


Він наш сучасник і він неандерталець, якого українські вчені відтворили за ДНК. Виростає в секретному інституті, замаскованому під гаражний кооператив, і лише після досягнення повноліття виходить у великий світ.

Через брак життєвого досвіду та особливості мислення український неандерталець постійно втрапляє у дивні ситуації, а на сапієнсів дивиться поглядом дещо наївного стороннього. Стьопа-неандерталець розмірковує про сапієнсів і часто дивується їм.

Незважаючи на наче фантастичність головного персонажа, роман «Дивні люди» не належить до жанру фантастики – радше це трагікомедія, у ньому виразні елементи гротеску і сатири, а водночас і витонченого гумору, чимало алюзій, відсилань до відомих творів художньої літератури і навіть до казок. Артему Чапаю вдалося створити колоритний, динамічний, яскравий текст зі своєрідним голосом.

Анника Мироненко

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
3

Эта запись была размещена в рубрики: