Слов’янські поліцейські закликають мешканців регіону не використовувати піротехніку

 З наближенням новорічних та різдвяних свят травмування піротехникою є досить поширеним явищем. Порушуючи правила безпеки, громадяни наражають небезпеку не тільки себе, а й оточуючих.

Із настанням новорічної пори мешканці Слов'янська та Лиману все частіше звертаються до поліції із скаргами на нічне використання піротехніки, яке іноді виявляється дуже "ефектним". Це спричиняє певні незручності.

Нормативним актом, що регулює поводження із побутовою піротехнікою, є стаття 195-6 Кодексу України про Адміністративні правопорушення. Вона передбачає штраф у розмірі до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (1020 грн) та конфіскацію самих виробів. У разі повторного порушення протягом року розмір штрафу зростає до 1700 гривень.

Щоб уникнути нещасних випадків та уникнути проблем із законом, громадяни не повинні:

- переносити побутові піротехнічні вироби у кишенях, під одягом, зберігати без пакування, переробляти та розбирати їх;

- використовувати вироби 2 та 3 класу небезпеки особам молодше 18 років;

- використовувати піротехніку, яка створює ефекти на висоті (або шумові ефекти) ближче, ніж 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл та інший громадських споруд, у тому числі й житлових будинків (!);

- кидати піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів домів та вчиняти інші дії, при яких можуть постраждати люди або майно.

Читайте также: Славянцы, не стоит испытывать судьбу: петарды и хлопушки — опасные игрушки

Про порушення встановлених законодавством норм громадянам треба звертатись до найближчого наряду поліції, або повідомити про це на лінію "102". При цьому бажано зафіксувати факт правопорушення за допомогою технічних засобів, дочекатись прибуття правоохоронців та оказати їм сприяння у документуванні. Адже часто буває так, що люди звертаються за допомогою, а потім відмовляються давати пояснення та запевняють, що їм вже "нічого не треба".

Однак, попри всі складнощі у документуванні даного виду порушення правопорядку, поліцейські зреагують на будь - яку інформацію - кожен їх виїзд має важливе профілактичне значення.

Слов'янський відділ поліції
Донецької області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: