Стрільба та рев двигунів. Навчання екіпажів БТР під Харковом

Спеціальні збори з екіпажами БТР пройшли на полігоні поблизу Калугино-Башкирівки, що на Харківщині. У них взяли участь харківські, сумські, охтирські, маріупольські та слов’янські гвардійці.

Бронетранспортер – одна із найбільш поширених бойових машин у Національній гвардії України. Це досить витривала та надійна техніка. За вмілого використання вона не боїться ні багнюки, ні снігу, ані глиняної твані, ані тріскучих морозів. До того ж вогнева місць БТР зростає з кожною новою модифікацією. Поза тим бойові машини стають дедалі складнішими, а отже і навчанню екіпажів треба приділяти все більше уваги.

«Особовий склад мав можливість отримати навички у водінні, експлуатації, утриманні, обслуговуванні техніки. Бійці виконали вправи навчальних стрільб, – пояснив начальник відділення бойової та спеціальної підготовки Східного територіального управління НГУ Дмитро Ситник. Ця техніка доволі нова, складна та потребує великої уваги при її утриманні та експлуатації. Для цього ми організували заняття на державному підприємстві конструкторському бюро імені Морозова. Учасники зборів могли задати будь-які питання щодо особливостей експлуатації даної техніки, безпосередньо її виробникам. Як показує практика, таких питань з’являється дедалі більше, що допомагає максимально розкрити потенціал бойових машин»

Водії зізнаються, що у роботі з БТР різних модифікацій велику роль грає звичка та практика.

«Я воджу БТР-4Е вже досить давно. Звик до нього. Управління ним легесеньке, як на легковій машині. Він непогано слухається і на трасі, і по бездоріжжю. Тільки вага велика. Тут 500 кінських сил. Це половина танкового двигуна. По трасі 100-110 йде», – поділився механік-водій Микола Тисовський.

 

«Який би ти БТР не водив – головне – це навички водіння у складних умовах. Це схили різноманітні, непристосовані ґрунтові дороги. Власне, тут ми набуваємо багато такого досвіду, бо цей полігон є танкодромом», – додав старший механік-водій Віталій Безсмертний.

 Водінням та стрільбами учасники зборів не обмежились. Інструктори з бойової та спеціальної підготовки провели заняття з цілого ряду військових дисциплін.

 «На цих зборах з нами проводять інженерну підготовку, заняття зі зв’язку, військової топографії, тактичної медицини, тактиці. Зараз проходять заняття з водіння, тут водії і не тільки водії. Всі практикуються. Кожен член екіпажу повинен вміти водити», – розповів навідник-оператор Богдан Ткаченко

Тим часом такі збори важливі ще й тому, що військові можуть зустріти своїх побратимів з інших підрозділів, з якими багато чого пережили за ці роки. А отже їм завжди є чим поділитись одне з одним.

Відділення інформації і комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
4

Эта запись была размещена в рубрики: