«Поверніть гроші громадам!» – Слов’янська міськрада звернулась до центральної влади

13 листопада під час пленарного засідання чергової сесії Слов'янської міської ради депутати одноголосно проголосували за Звернення до Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України щодо фінансового забезпечення потреб мешканців громади.

За словами Слов'янського міського голови Вадима Ляха, наступний рік для міста буде непростим. Своє припущення він пояснює тим, що дохідна частина бюджету зменшується, а видаткова - навпаки: зростає.

Слов'янськ втратить чимало грошей через те, що Уряд вирішив перерозподілити потоки між бюджетами різних рівнів. Таким чином, міський бюджет може не дорахуватися кількох десятків мільйонів гривень. За підрахунками фінансистів, лише поправки до Бюджетного Кодексу України можуть "вилучити" з міської скарбниці близько 20 мільйонів гривень! Є й інші проблемні моменти, які при дохідній частині бюджету в 599,2 млн. грн. роблять його дефіцит у 148,3 млн. грн.

Читайте также: Тотальный контроль и мало логики

Передбачається, зокрема, збільшення зобов’язань міста при зменшенні надходжень до місцевого бюджету. У Слов'янська, як і в інших міст та громад, планують забрати надходження від акцизного податку на пальне, а також зобов’язати профінансувати підвищення зарплати освітянам.

Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання необхідних послуг громадянам, - переконані в Асоціація міст України, членом якої є Слов'янськ.

З метою захисту інтересів громад #АМУ оголосила Всеукраїнську акцію #поверніть_гроші_громадам!

На Донеччині, крім Слов'янська, до акції вже доєдналися Добропільська і Гірницька міські ради. Вони також прийняли відповідні звернення до Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
4

Эта запись была размещена в рубрики: