Як нацгвардійці у Харкові ломали гендерні бар’єри та стереотипи

Нацгвардійці удосконалювали свої знання з гендерної тематики та практикували уміння  помічати й адекватно оцінювати існуючі ситуації ґендерної нерівності


 Ґендерні бар’єри, неприйнятні гендерні ролі, стереотипи, дискримінація та насильство… Гостра суспільна дискусія на цю тематику сьогодні вирує у такій колись закритій для сторонніх очей структурі, як військо. Чому це так, ми розбиралися під час тренінгу з інтеграції ґендерного компоненту в діяльність Національної гвардії України, який провела  Старша інспекторка (радниця з питань реформування психологічної служби та гендерної політики) відділу радників апарату командувача Національної гвардії України Наталя Орловська. Тренінг відбувся у Харкові на базі Східного територіального управління.

З одного боку гендерні стереотипи – плід традиції та багатовікової інерції, з іншого – вони, на думку експертного середовища, є перешкодами, які стоять на шляху до інституціональної модернізації. Тому питання розвитку інституційного механізму впровадження ідеї гендерної рівності є вимогою часу.

Національна гвардія України, як військова структура, сьогодні рухається у напрямку створення рівних можливостей для самореалізації як чоловіків, так і жінок.

«Ще не так давно, перелік посад, на які могла претендувати жінка, був досить обмеженим. Кар’єра жінки часто залежала від того, яке рішення прийме її чоловік, який служив у тій же частині. Жінка не мала доступу до цілого ряду військових спеціальностей. Але просто на наших очах відбувається чимало змін, до яких ми маємо бути готові, - відзначив старший помічник начальника відділення по роботі з особовим складом підполковник Микола Сєдов, – Наразі змінюється сама структура гуманітарної, бойової та спеціальної підготовки, військової освіти, впроваджуються технологічні інновації. На перше місце під час прийняття кадрових рішень виходить саме професійна компетентність, а не біологічна стать людини».


«Звичайно зміни відбуваються. З одного боку ще зовсім недавно не було, наприклад, «берців» 36-го розміру – сьогодні вже є. Одяг, так само, потрібно було купувати чи перешивати його. Для мене це була серйозна проблема, бо ці витрати не компенсуються. Сьогодні в цьому напрямку ми бачимо певні зрушення. Але ми чекаємо на їхнє прискорення та розвиток в подальшому», – відмітила лікарка-епідеміолог Єлизавета Канна. Водночас вона зазначила, що з іншого боку суспільство продукує певні стереотипи, формує упередженні оцінки, що не сприяє безперешкодній комунікації між чоловіками та жінками у професійних та родинних стосунках.

«Ми, психологи, часто зіштовхуємось з речами, які на перший погляд є невидимими для людини. Наскільки небезпечними є нереалізовані емоції?  Спроба відповідати, наприклад гендерним нормам, що чоловіки не плачуть, бажання стримати свої переживання і внутрішньо не прожити їх, може призвести до серйозних психосоматичних розладів, небезпечних компенсаторних реакцій», – поділилась своїми думками психолог старший лейтенант Юлія Крамчанинова.

Цькування, в основі якого лежать патріархальні гендерні стереотипи може зруйнувати родину, кар’єру, життя. Дитина десь у два-три роки  починає усвідомлювати, що вона не «ляля», а «хлопчик» чи «дівчинка».  З цього часу ґендер починає впливати на наше життя, наші думки, слова, вчинки, ідеї, надії, ілюзії. Ігнорування цих речей неприпустиме у світлі сьогоднішньої політики гендерної рівності. Тим більше це стосується не лише жінок, а й чоловіків», – пояснила радниця командувача Національної гвардії України з ґендерної політики Наталя Орловська

Сьогодні в Національній гвардії робота спрямовується на виявлення ґендерних потреб та вирішення перешкод, з якими жінки та чоловіки зіткнулися під час несення служби. Важливим є і підвищенням ґендерної компетенції. Все це сприяє впровадженню та розвитку гендерної складової у всі напрямки діяльності НГУ, зокрема, у сфері кадрової політики, тилового та логістичного забезпечення, запобігання та реагування на випадки дискримінації на основі статі.

Досягнення гендерної рівності – це практичні цілі та завдання, реалізація яких сприятиме вирівнюванню ситуації щодо жінок і чоловіків як в суспільстві в цілому, так і  секторі безпеки та оборони, зокрема.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
7

Эта запись была размещена в рубрики: