В Краматорске презентовали выставку и спектакль памяти погибших украинских воинов

У Краматорську співробітники та курсанти Національної академії Служби безпеки України презентували виставку картин «Невидима варта» та виставу-реквієм «Війна без строку…» з присвятою співробітникам української спецслужби та всім українським воїнам, загиблим під час проведення АТО та ООС.

Патріотичний захід відвідали голова Донецької обласної державної адміністрації  Павло Кириленко, міський голова Краматорська Андрій Панков, заступник командувача Об’єднаних сил Олег Кудренко, керівництво та співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, військові Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, студенти та школярі місцевих навчальних закладів, небайдужі мешканці міста.

Ректор Академії СБУ Сергій Кудінов у своєму виступі наголосив, що виступ у Краматорську для колективу вишу надзвичайно важливий: «Краматорськ став одним із перших українських міст, яке зазнало нападу російських терористів і їх поплічників. Це місто, яке звільняла вся Україна разом із військовослужбовцями СБУ, ЗСУ, Нацгвардією. Але війна, окупація, АТО – це слова, які, на жаль, у ваших життях ще не стали минулим».

12 квітня 2014 року розпочався напад на Краматорськ та Слов’янськ. 13 квітня 2014 року Служба безпеки України понесла першу непоправну втрату. За час війни загинуло 27 співробітників СБУ. Серед них легендарний контррозвідник та відданий патріот – полковник Олександр Хараберюш, який служив у донецькому Управлінні Служби безпеки України. 31 березня 2017 року дорогою на роботу його автомобіль було підірвано. Саме про нього було продемонстровано відеосюжет Національної академії СБУ «Пам’ятаємо».

Під час вистави-реквієму «Війна без строку…» та виставки картин «Невидима варта» глядачі дізналися про життя загиблих співробітників Служби. Художниця Леся Шиденко розповіла про написання кожного із портретів, про характери Героїв, спілкування із рідними під час роботи над виставкою. А курсанти Академії, які є акторами вистави-реквієму, від імені загиблих військовослужбовців відтворили їх життєві історії – розповіли про їх ставлення до служби, війни, сім’ї, мрії та плани на майбутнє.

Читайте также: В Украине отменят военный призыв. Когда?

«У кожному місті, де ми виступали, нас сприймали однаково – люди оплакували тих, кого з нами немає, і в Сєверодонецьку та Львові, Одесі і Луцьку, Маріуполі та Ужгороді. Бо всіх нас єднає любов до України та біль від втрат на війні», - підкреслив ректор Сергій Кудінов.

Керівництво Донецької ОДА, Об’єднаних сил та СБУ подякували за проведений захід, який береже пам'ять про загиблих Героїв.

«Сьогодні я не вперше бачив виставу і дуже прикро, що вона доповнена новими іменами наших загиблих колег. Дуже хочу, щоб вона не поповнювалася новими Героями, а лише збільшувала кількість міст, щоб побільше українців дізналися правду про роботу і героїзм наших співробітників», – зазначив керівник ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Володимир Петриченко.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
9

Эта запись была размещена в рубрики: