Німецький День пам’яті у Слов’янську. Про сумні сторінки історії

9 листопада у приміщенні Центру розвитку громадянського суспільства "Друкарня" у Слов'янську відбулась дискусія про особливості святкування 30-річчя від падіння Берлінської стіни.

У дискусії прийняли участь активісти, молодь та предствники ЗМІ Слов'янська, які з зацікавленістю послухали презентацію спікера центру Ігора Мічника, який розповів про історичні факти тридцятирічної давнини, коли відбувалися події історичної значимості для Німеччини, та амбівалентності цієї дати для сучасних німців.

У процессі спілкування учасники дискусії намагалися зясовувати наскільки коллективна німецька пам’ять пов'язує цю дату з тими доленосними подіями, які призвели до падіння Берлінської стіни в 1989 році, та вшанування в листопаді жертв погромів проти єврейського населення в Німеччині та Австрії в 1938 році також є невід’ємною частиною історичної освіти в німецьких школах.

Під час цих погромів було пошкоджено близько 7000 єврейських підприємств, а 30 тисяч чоловіків-євреїв було заарештовано та відправлено до концтаборів.

Історики розглядають ці погроми, які нацисти евфемістично називали «Кришталева ніч», як прелюдію до вбивства шести мільйонів євреїв під час Голокосту в наступні роки - 1,5 мільйона жертв були українськими євреями.

Ці історичні факти ще вимагають уваги та переосмислення сучасників, як у Німеччині так і в Україні, щоб через діалоги та дискусії памятати про історичні уроки минулого та недопущення цього у майбутньому.

фото Едуард Торський
Діловий Слов'янськ

Следите за новостями на нашем «Telegram-канале«

2
7

Эта запись была размещена в рубрики: