У бібліотеці СКНАУ студенти та курсанти відзначили День писемності та мови

6 листопада бібліотека Слов'янського коледжу НАУ разом зі студентами та курсантами груп 1М18, 1М017, 1П017 провела виховний захід, присвячений Дню писемності та мови.

На захід був запрошений капелан військової частини 3035. Отець Діонісій розповів, що день української писемності та мови - свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовніка творців Слов'янської писемності Кирила та Мефодія, який написав "Повість врем'яних літ".

На сьогоднішній день ведуться дослідження погодження української писемності. Існує версія, що на території України було кілька її варіантів. У Північному Причорномор'ї користувалися абеткою, схожою на грецьку та латинську, а в східних регіонах - значками сарматів, які мали схожість з грузинською азбукою.

У древніх слов'ян існувало одночасно дві абетки - кирилиця і глаголиця.

Читайте также: Зачем полиция в Славянске пришла в химтехникум

При цьому дослідники вважають, що кирилична абетка, яка використовується більшістю слов'янських народів, була створена на основі глаголиці і грецьких символів. Глаголиця до сих пір не має аналогів.

Сучасна літературна українська мова з'явилася у ХVІІІ столітті. Першим твором, написаним з її використанням, вважається "Енеїда" І.П.Котляревського. Остаточно закріпив її в літературних творах поет Т.Г.Шевченко.

Следите за новостями на нашем «Telegram-канале«

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: