Рятувальники закликають меканців Слов’янська не палити опале листя і суху траву

За тиждень у Слов’янську та Слов’янському районі зареєстрували близько десяти  випадків займання осіннього сухостою.

Приборкати такі багаття на відкритій території непросто. Адже швидкість поширення вогню висока і це може спричинити масштабну пожежу. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди.

Виїзди на гасіння палаючої сухої трави завдають рятувальникам додаткових матеріально-технічних втрат. Страждає від таких займань і навколишнє середовище. Ще один небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим.

Для людей, схильних до алергії, опинитися у зоні спалювання сухостою дуже небезпечно. На сільгоспугіддях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин.

Випалювання сухої рослинності не у спеціально відведених місцях, а безпосередньо там, де вона виросла, є великим безглуздям, за що передбачена адміністративна відповідальність за статтею 77-1 КУпАП "Самовільне випалювання рослинності або її залишків", у вигляді штрафу.

За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду наступає відповідальність за  ст. 91 КУпАП.

За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність за ст. 82 КУпАП.

Читайте также: Лес горел вблизи Черкасского Славянского района. Жертв нет

Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом, або обмеження волі на строк від двох до п'яти років.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

В результаті таких дій, проявляються наступні наслідки:
- при випалюванні знищуються усі органічні рештки, які є природною першоосновою для утворення гумусу;
- вогнем знищується вся поверхнева мікрофлора і мікрофауна, що розмножилась на поверхні землі;
- випалюванням знищуються всі корисні комахи та інші живі істоти, що залягли на зимівлю у відмерлих органічних рештках;
- випалена поверхня землі стає непридатною для гніздування перелітних птахів, для існування дрібних четвероногих тварин (зайців, їжаків та інших); на ній вони стають беззахисними;
- відмерла органіка є основним кормом для дощових черв’яків та інших корисних живих істот, що поселяються у поверхневому шарі ґрунту; попіл, що утворюється при випалюванні, є згубним для цієї живності;
- систематичне багаторазове випалювання лугів, пасовищ, перелогів сприяє інтенсивному витісненню з них тендітних кормових трав багаторічними сильнорослими бур’янами;
- випалювання сухого очерету, рогозу, осоки на болотах зупиняє процес торфоутворення на їх дні, гальмує розвиток придонної болотної гідрофлори і гідрофауни, сприяє «гниттю» і «задиханню» боліт і руйнуванню їх як прихистку і місця існування і розмноження багатьох видів пернатих;
- вогнем руйнується структура поверхневого шару ґрунту;
- масове випалювання органічних рештків забруднює атмосферу.

І це ще не вся шкода, яка завдається землі вогнем та навколишньому природному середовищу. Випалювання органічних решток на лугах, пасовищах, на землях різних видів відчужень носить стихійний характер.

Служба порятунку  вкотре звертається до всіх і закликає не випалювати суху рослинність або її залишки, бережливо ставитися до природи рідної землі та дотримуватись встановлених вимог природоохоронного законодавства та пожежної безпеки!

Пам’ятайте! Краще запобігти пожежі, ніж боротися з нею і ліквідовувати її наслідки!

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: