Увага 20 випадків дифтерії в Україні! Перевірте наявність вакцинації у себе та близьких

Через низький рівень вакцинації  в  90-х роках ХХ століття   Україну  настигла  епідемія дифтерії, захворіли близько 20 тис. чоловік, з них померли 696 осіб.

За даними Центру  громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України - протягом останніх дев’яти років в Україні щорічно реєстрували поодинокі випадки дифтерії (за винятком 2017 р.). У 2010–2018 рр. загалом зареєстровано 56 хворих на дифтерію, з них 12 дітей та 44 дорослих. Летальних випадків не зафіксовано.

У 2019 р., станом на 29 жовтня, зареєстровано 20 випадків дифтерії, зокрема п’ять підтверджених лабораторно: по одному випадку у мешканців Луганської, Хмельницької, Тернопільської, Закарпатської областей та м. Київ.

Дифтерія - гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник -  ​​дифтерійна паличка, вона передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Інкубаційний період - від 3 до 10 днів.

Симптоми дифтерії: біль в горлі; висока температура;  наліт на мигдалинах сірого кольору; осиплість голосу; утруднене дихання і ковтання; набряк слизової оболонки носоглотки; збільшення лімфатичних вузлів.

Ускладнення від дифтерії можуть включати: блокування дихальних шляхів;інфекційно-токсичний шок; пошкодження серцевого м’яза (міокардит); ураження нервової системи; нефрозонефрит( дистрофія  нирок); легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Усі хворі на дифтерію, незалежно від її клінічної форми і ступеня тяжкості, підлягають невідкладній обов’язковій госпіталізації до інфекційного стаціонару. Головним у лікуванні дифтерії є введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, яка пригнічує дифтерійний токсин у крові.

Щоб захистити себе і близьких, перевірте наявність вакцинації у дітей та ревакцинації у себе, і в разі необхідності якомога швидше зробіть щеплення. Щеплення від дифтерії і правця роблять безкоштовно і дітям, і дорослим.

Для цього необхідно просто звернутися до свого сімейного лікаря.

У МОЗ запевняють, що зараз всі області забезпечені якісною та безпечною вакциною - це більше 2 млн. доз для профілактики дифтерії, кашлюку та правця.

КЗ «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та бухгалтерського обліку м. Слов'янська», 2019р.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: