Про процес розведення військ та гарантії безпеки у районі «Богданівка – Петрівське»


У Краматорську пройшла спільна пресконференція голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка та командування Об'єднаних сил з питань розведення сил та засобів та створення зон безпеки на лінії розмежування. Основною темою пресконференції стала реалізація процесу розведення військ у районі «Богданівка – Петрівське» та гарантії безпеки цивільного населення, яке проживає поблизу лінії розмежування.

Командувач Об’єднаних сил, генерал-лейтенант Володимир Кравченко повідомив журналістам, що механізм розведення військ вже відпрацьовано у Станиці Луганській та Золотому на Луганщині, дзеркальне розведення відбувається у рамках Мінських домовленостей, затверджених у лютому 2015 року.

«Розведення військ – це не відступ української армії. Особливо, як пишуть у ЗМІ, по всій лінії фронту. Наразі мова йде про розведення військ на ділянках загальною протяжністю 3 км тоді, як загальна протяжність лінії розмежування станом на сьогодні сягає близько 410 км. До того ж, розведення відбувається дзеркально з ворожою стороною. Крім того, як заявляв Президент України Володимир Зеленський, розведення сил і засобів на вказаних ділянках є умовою для проведення зустрічі у Нормандському форматі. Це надасть можливість надалі просуватися у питанні встановлення миру в Україні, повернення наших територій та закінчення війни», - заявив Володимир Кравченко.

За словами Командувача ООС, процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті передусім запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні, а також зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України. Так, після відведення військ з обох боків створиться район безпеки. Війська будуть відведені не менше, ніж на 1 км з двох сторін, що значно зменшить можливість ведення прицільного вогню зі стрілецької зброї. Саме це має убезпечити місцеве населення від ворожих обстрілів.

Очільник області наголосив, що розведення сил - рішення, ухвалене президентом України на основі міжнародних зобов’язань, які раніше взяла на себе Україна.

За словами Павла Кириленка, Донецька обласна державна адміністрація виконає свою частину роботи в рамках загального державного плану з досягнення миру. Обласна влада продовжує надавати допомогу цивільному населенню, забезпечує нормальне функціонування населених пунктів.

«Людей напризволяще ніхто не прокине, вони так само відчуватимуть на собі турботу української держави, як і інші населені пункти, які не увійдуть у так звану зону розведення. Ми тісно співпрацюємо з військовим керівництвом, і у разі потреби спільно вирішуємо проблеми, що виникають. Ми повністю довіряємо керівництву ООС, впевнені у його здатності реагувати на можливе змінення оперативної обстановки. Запевняю вас і усе українське суспільство: у нас усе під контролем – як у військовому плані, так і у питаннях захисту мирного населення», - підкреслив Павло Кириленко.

Під час пресконференції представники ЗМІ мали можливість отримати відповіді на найбільш актуальні запитання та пояснення щодо механізмів роботи української влади на лінії розмежування.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: