Военнослужащие провели агитационную работу в Донбасском педуниверситете

«Над цим варто поміркувати!» Для чого гвардійці завітали до слов’янських студентів педагогів?

Військовослужбовці Слов’янського полку зустрілися з молоддю у Донбаському державному педагогічному університеті. Офіцери Нацгвардії пропагували військову службу за контрактом у резерві

Читайте также: Як поліцейські Слов’янська разом із дітьми провели вихідний у містах сімейного відпочинку Харкова

Отримати військовий вишкіл без строкової служби – це легко. Для цього достатньо записатися до резерву військової частини. Уклавши відповідний контракт, резервіст по його завершенні отримує військовий квиток, при цьому лише періодично залучається на збори тривалістю не більш як шість тижнів. При цьому жодних обмежень щодо навчання чи, наприклад, виїзду за кордон немає. Суспільство теж набуває неабиякої вигоди – формується військовий резерв – корпус людей, які в критичну мить знатимуть, як захистити свою державу, до того ж вже матимуть повноцінну військову спеціальність.

«Резервіст має цілий ряд переваг. Він знає свою частину, свого командира, свою посаду. У випадку мобілізаційних заходів, якщо у цьому раптом виникне необхідність, він служитиме там, де підписав контракт про службу у резерві. Його не чекатиме невідомість. Більш того, служба в резерві – норма розвинутих країн. Візьмемо наприклад країну, яка вважається еталоном миролюбності – Швейцарію. Вона не воює, але там всі дорослі чоловіки від 20 до 34 років призиваються, а потім на них ще по три тижні перепідготовки щороку – і так сім років поспіль. До того ж свою зброю резервісти у цій країні зберігають у себе вдома», – зазначив командир роти резервістів Слов’янського полку Ярослав Гришаков

«Мені дуже сподобалося як розповідали про строкову службу, службу в резерві та про контрактну форму. Найбільше зацікавила інформація про службу в резерві. Так як я можу і навчатися, і працювати, і отримувати військові знання. Це ж все дає не лише певні переваги на ринку праці, ти долучаєшся до важливої справи. З резерву починається безпека твоєї країни. Крім того є певні привілеї», – ділиться враженнями студент Євген.

Хлопців-студентів зацікавило саме те, що проходити службу вони можуть, фактично, вдома. Натомість дівчата цікавилися можливостями працевлаштуватися в Нацгвардії на контрактній основі.

«Виявляється, що в українській армії десять відсотків усіх контрактників – жінки. Це означає, що для нас теж знайдуться робочі місця – а це нові можливості на ринку праці, про які ми раніше не задумувались. Думаю, це цікаво і над цим варто поміркувати», – розповіла студентка Анастасія.

Для того, щоб стати частиною військової родини достатньо пройти психологічний відбір, скласти заліки з фізпідготовки та зібрати пакет документів. Офіцери Національної гвардії пообіцяли супровід кандидатів до резерву на всіх етапах підготовки військового спеціаліста.

Нікіта Тафійчук

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
8

Эта запись была размещена в рубрики: