Обличчя Слов’янська: чи може місто мати свій дизайн код?

У цьому році у розділі "Благоустрій міста та будівництва" була зареєстрована петиція "Введення Дизайн-коду для Слов'янська". Автором петиції став мешканець міста Олександр Єресько, що давно цікавиться цим питанням, та запропонував у ній створити для Слов'янська звід правил, що впорядкували б оформлення реклами, фасадів та інше для того, щоб місто нарешті отримало б своє обличчя.

Далі наводимо текст петиції: "Дизайн-код міста - звід правил і рекомендацій щодо оформлення вивісок та зовнішньої реклами, фасадів будівель і прилеглої до них території. Він закликає власників і орендарів установ дотримуватися єдиного оформлення назв, інформаційних табличок і вітрин закладів, розташованих на фасадах будівель, на яких поширюється дизайн-код.

Найчастіше впроваджувати дизайн-код починають з вивісок і реклами, якими зазвичай хаотично завішані навіть історичні і безсумнівно цінні будівлі в українських містах. Досить просто очистити фасади від візуального шуму і привести вивіски до спільного знаменника, і відразу кинеться в очі, як покращилася міське середовище.

Важлива риса будь-якого дизайн-коду - наочність. Документ повинен містити велику кількість схем і зображень, які дохідливо ілюструють суть правил. Тоді міській владі і підприємцям, якому якраз і доведеться міняти вивіски, буде простіше зорієнтуватися в змінах.

Чому це важливо?

Через візуального шуму люди перестають усвідомлювати цінність міста. Архітектурна цінність забудови втрачається, очі людини не відпочивають, і в результаті жителі міста перестають гуляти по вулицях і проводять дозвілля в торгових центрах. Правильний дизайн-код повертає культуру прогулянок.

Через відтік пішоходів з візуально перевантажених вулиць скорочується відвідуваність кафе і ресторанів. Люди більше не сприймають вулицю як місце відпочинку. Деградація міського середовища призводить до того, що страждають і городяни, і малий бізнес.

Нажаль петиція не отримала достатньої підтримки у громадян, але на наш погляд у ній є цікаві пропозиції, які ми обсудили у нашій студії.

До розмови ми запросили фахівців. До нас завітала Елліна Герасименко, архітектор та дізайнер з багаторічним досвідом. У звязку з обставинами у передачі не зміг взяти участь головний архітектор міста пан Сергій Руденко. Далі дивіться відео зустрічі.

Едуард Торський
фото та відео Сергій Кулешов
Діловий Слов'янськ

Следите за новостями на нашем «Telegram-канале«

9
1

Эта запись была размещена в рубрики: