24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Бережіть себе!

Поліомієліт – інфекційне захворювання, що характеризується ураженням нервової системи. Одне з найважчих щодо перебігу та ускладнень.

Симптоми: гарячка -  протікає з сильним головним болем, судомами; розлади шлунково-кишкового тракту – з больовим синдромом; можливі в’ялість, сонливість  або ж, навпаки,  безсоння, що виснажує хворого; характерними є марення, розвиток парезів, паралічів кінцівок – часткової чи  повної втрати довільних рухів у них, найчастіше – в  ногах. Хвороба також може протікати без будь-яких проявів.

Наслідки хвороби страшні і часто призводять до смерті: паралічі центру дихання, ковтальних м’язів, запалення спинного та головного мозку.  В разі видужання відновлення паралізованих кінцівок та деформованого хребта відбувається не завжди й не в повному об’ємі.

Поліомієліт поширюється  через брудні руки, іграшки, посуд та інші предмети вжитку. Можливо  поширення вірусу харчовим та водним шляхами. Іноді  повітряно-краплинним шляхом  - при кашлі, чханні, розмові з хворим.

Поліовірус  стійкий у зовнішньому середовищі.  У природі він поширюється з блискавичною швидкістю.

Ліків від поліомієліту  не існує! Вакцинація - єдиний надійний спосіб запобігти цій хворобі.  Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Шановні батьки! Захистіть ваших дітей, не відмовляйтеся від вакцинації!

 

КЗ «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та бухгалтерського обліку м. Слов'янська», 2019р.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: