Поліцейські Донеччини розшукали та повернули додому усіх зниклих дітей

За 9 місяців поточного року у Донецькій області поліцейські розшукали та повернули додому 724 неповнолітніх. Причому 698 дітей знайшли в першу ж добу їх зникнення.

395 хлопчиків та 329 дівчат вирішили покинути рідні домівки з різних причин і в різний час, проте причини їхніх вчинків зазвичай дуже схожі – конфлікти й непорозуміння з дорослими. Їх усіх поліцейські знайшли вчасно, тільки в першу добу зникнення 96 % дітей повернуто додому.

Коли зважати на вік «втікачів» - від 13 до 15 років – картина все більше набирає ознак типовості. Перехідний вік – складний період психологічного становлення дитини. Однак, імпульсивна поведінка та незважені вчинки дітей не виправдовують байдужості, а інколи навіть агресивного ставлення до них батьків. Так, найчастішою причиною втечі неповнолітніх з домівки є сімейні сварки, непорозуміння, відкриті конфлікти з батьками, а часто – пияцтво старших членів родини.

За 9 місяців поточного року 3448 дітей звернулись за допомогою до поліції на лінію «102». Причини звернень різні, але найчастіше – повідомлення про факти насилля в сім'ї, коли жертвами стають або самі діти або їхні близькі. Так, у вересні до Дружківського відділення поліції надійшло повідомлення від неповнолітньої про те, що вітчим у стані алкогольного сп'яніння систематично б'є матір, а її намагався схилити до сексуального зв'язку. Неповнолітня мешканка Краматорська стала жертвою фізичного насилля в сім'ї, причому поліцію про те повідомила з травмпункту, куди звернулася за допомогою через отримані тілесні пошкодження.

Поліція Донеччини радить: будьте уважними до своїх дітей, беріть активну участь у вирішенні їхніх проблем. Довірливі стосунки між батьками й дітьми – запорука безпеки підростаючого покоління.

Крім того, не будьте байдужими до неповнолітніх, які перебувають на вулицях, вокзалах та в інших громадських місцях без супроводу дорослих, особливо в темний час доби! Про всі такі випадки негайно повідомляйте на лінію «102». Можливо, від вашого реагування залежатиме життя й безпека дитини.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: