Під Слов’янськом відбулось відкриття меморіалу загиблому екіпажу МІ-8

14 жовтня, на місці катастрофи збитого бойовиками вертольоту Мі-8 МТ (бортовий номер «63 жовтий») відбулось відкриття меморіалу загиблим героям АТО з ЗСУ та СБУ.

Меморіал побудовано за ініціативою керівництва Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційній безпеки Центрального управління СБ України на честь загиблих захисників України.

24 червня 2014 року вертоліт Мі-8 МТ (бортовий номер «63 жовтий») зі складу 16-ї окремої бригади армійської авіації ЗСУ, повертаючись з українського блокпоста після виконання спеціального завдання з монтажу, налагодження та контролю телекомунікаційного обладнання та фіксації фактів порушення першого за цю війну перемир’я в зоні проведення АТО, був збитий невстановленими бойовиками ДНР в районі гори Карачун близько 17:15. Бойовики, випустивши ракету, зникли в найближчому селі Билбасівка. Внаслідок потрапляння ракети у вертоліт останній вибухнув та впав на землю в районі c. Красноармійське, почалася пожежа, відбулося детонування боєкомплекту.

В результаті катастрофи загинули всі 9 осіб, яки знаходились на борту:

– екіпаж у складі командира підполковник Андрія Бєлкіна (кадровий, брав участь у миротворчих місіях під егідою ООН у Ліберії з 2007 р.), штурмана майора Дмитра Шингура та бортового техніка майора Руслана Мазунова (мобілізований весною 2014 р.);

– два бортових стрілка старші солдати Олексій Волохов та Олександр Кондаков зі складу 3-го окремого полку спецпризначення;

– четверо співробітників СБУ: офіцер зв’язку Центру спеціальних операцій «А» підполковник Ігор Горбенко, старший оперуповноважений в особливо важливих справах Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки підполковник Володимир Шкіра, капітан Олександр Петрищук та старший прапорщик Марко Шпак з Центру спеціальних операцій «А».

Символічно, що відкриття Меморіалу відбудеться сьогодні - в День захисника України. Пам'ятаємо, шануємо! Вічна пам'ять загиблим за вітчизну!

За інформацією організації  "Сильні громади"


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

7
9

Эта запись была размещена в рубрики: