Слов’янські податковці інформують: Знаєшь де “Налівайка” – повідомь про це по телефону


Шановні громадяни!

Слов’янсько-Лиманське управління з метою боротьби з незаконним обігом алкогольної продукції, у закладах «Наливайки», а також для захисту здоров’я жителів нашого регіону просить, у випадку, наявності інформації щодо продажу не сертифікованої алкогольної продукції у таких закладах, повідомляти Слов’янсько-Лиманське управління, за адресою: м. Слов’янськ, пл. Соборна, 3, тел. 0669590533.

Інформація має містити: адресу за якою знаходиться заклад, назва його  та,  за можливості, найменування суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність в даному закладі.

 Графік семінарів для платників податків на жовтень 2019 року за участі фахівців Словянсько-Лиманського управління ГУ ДПС у Донецькій області 

№ з/пОрієнтовна дата

проведення семінару

 

Питання (тема)

Орієнтовне місце проведення семінару (адреса), № телефону для довідок
 

1.

18.10.2019Актуальні питання стосовно адміністрування податку на прибуток підприємствм. Лиман, вул. Пушкіна, 11а

(06262)3-51-65

2.25.10.2019Адміністрування податку на додану вартістьм.Слов’янськ, площа Соборна 3

(06262)3-51-65

 

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області за січень- вересень 2019 року

За дев’ять місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДПС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 1475,8 млн.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 458 млн.грн. більше. Зокрема, протягом січня-вересня місяця поточного року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 580,2 млн. гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є податок на додану вартість, якого сплачено 196,5млн. гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 210,5 млн.грн, військовий збір – 51,7 млн.грн. та ін.

Платники за січень-вересень місяців 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 891,6 млн. грн. податків, зборів, платежів, що в порівнянні з минулим роком більше на 262,3 млн.грн. або на 44,6 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 623,5млн.грн., плата за землю 96,0 млн. гривень, єдиний податок 77,2млн.грн.

 За січень-вересень 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням
Головного управління ДПС у Донецькій області надано майже 20 тисяч адміністративних послуг

 Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом дев’яти місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 19778 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 8194 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 74 послуги;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1047 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 5497 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 848 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку – 811 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 1454 послуги.

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

 

Ліцензування зберігання палива!

Слов’янсько – Лиманське управління нагадує, що  Законом України від 23.11.2018 №2628-VIII внесені зміні до Податкового кодексу та інших законодавчих актів України.

Зазначеними змінами, які набули чинності з 01.07.2019  запроваджується ліцензування оптової, роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального.

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального подаються завірені заявником копії таких документів:

  • Заява. В довільній формі.
  • Документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення.
  • Акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
  • Дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Документи на отримання ліцензій приймаються в Центрах обслуговування платників Слов’янсько – Лиманського управління, що знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та  м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

Телефон для довідок (066)959-05-33.

 

Трудові відносини: затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

 Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що офіційне оформлення трудових відносин – це соціальні гарантії кожного працюючого і відсутність штрафних санкцій для кожного сумлінного роботодавця.

Кабінет Міністрів України постановою від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» (далі – Постанова № 823) затвердив Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю.

Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю визначає основні завдання та процедуру здійснення Державної служби України з питань праці та її територіальними органами державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Постановою № 823 також внесено зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509 із змінами.

Зокрема, відповідно до внесених змін, штрафи за порушення законодавства про працю накладаються на підставі акта перевірки ДПС, її територіального органу, у ході якої виявлені порушення законодавства про працю.

Постанова № 823 набула чинності 30.08.2019 (опублікована в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» від 30.08.2019 № 165).

 

Про нарахування та сплату єдиного внеску особами, які провадять незалежну професійну діяльність і які є одночасно найманими працівниками

 Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є, зокрема, роботодавці.

Норми встановлені п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Базою нарахування єдиного внеску для зазначених платників є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями, та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464).

Також платниками єдиного внеску відповідно до п. 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 є особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

У розумінні Закону № 2464 роботодавці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, розглядаються як окремі платники єдиного внеску.

Отже, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, є платниками єдиного внеску незалежно від того, чи є такі особи одночасно найманими працівниками.

 

ФОП та члени фермерських господарств за несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску несуть відповідальність

 Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок ) є, зокрема фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Норми встановлені підпунктами 4, 5 та 5¹ частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

ФОП, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини 8 ст. 9 Закону № 2464).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

За порушення законодавства по єдиному внеску, зокрема за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум (п. 2 частини 11 ст. 25 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (частини 10 та 13 ст. 25 Закону № 2464).

Згідно з ст. 165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КУпАП) несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, зокрема фізичними особами – підприємцями або особами, які забезпечують себе роботою самостійно, у сумі:

  • що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів   громадян, – тягне за собою накладення штрафу від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

  • у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому нормами ст. 165¹ КУпАП не передбачена адміністративна відповідальність за вказане порушення для членів фермерських господарств.

 Слов’янсько-Лиманське управління

 

Користувачі корисних копалин Донеччини спрямували до зведеного бюджету більше 390 мільйонів гривень

 Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини у свій час зумовив перетворення переважно аграрного району в індустріальний із провідною роллю важкої промисловості. Донецький регіон посідає друге місце в Україні за випуском чавуну, сталі й прокату. В свою чергу, паливна промисловість та електроенергетика спеціалізуються на видобутку кам’яного вугілля. Комбінуючись із металургійним і паливно-енергетичним комплексами,  використовуючи в роботі мінеральні солі власних родовищ, Донеччина відрізняється також потужною хімічною промисловістю – виробництвом азотних і фосфорних добрив, соди та іншої продукції хімії органічного синтезу. Таким чином, ефективне та дбайливе використання корисних копалин є однією з найважливіших передумов стійкого розвитку нашого регіону та якості життя усіх мешканців Донеччини.

Протягом дев’яти місяців 2019 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до зведеного бюджету країни 393,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету перераховано суму у розмірі 283,7 млн грн, до місцевих бюджетів надійшло 110,1 млн гривень.

Безперечним лідером з найбільшим показником надходжень рентних платежів є Покровський район, надрокористувачі якого спрямували до зведеного бюджету більше 111,6 млн гривень. Друге та третє місце з незначним відривом посіли Добропільський район та м. Бахмут – 70,3 млн грн та 64,5 млн грн відповідно.

 

Державний бюджет Донеччини отримав з початку року  більше 2 мільярдів гривень ПДВ

 Одним з основних бюджетоформуючих податків у системі загальнодержавних по Донецькому регіону є податок на додану вартість. У січні - вересні 2019 року платниками Донеччини сплачено до державного бюджету 2 млрд 159 млн грн податку на додану вартість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження цього податку зросли на 27%, або на 459,4 млн гривень.

У Донецькій області сплату зазначеного податку забезпечують 6,6 тис. платників, серед яких 6,1 тис. – юридичних осіб та 0,5 тис.  – фізичних  осіб-підприємців.

Досягнення таких показників – це результат відкритих і партнерських взаємин з бізнесом, якісного сервісного обслуговування платників податків та підвищення податкової культури населення.

 

Мешканці Донеччини сплатили ПДФО у 2019 році на 25 відсотків більше

 За дев’ять місяців 2019 року від мешканців Донецького регіону до зведеного бюджету країни надійшло більше 9,1 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Приріст надходжень зазначеного податку за відповідний період минулого року складає майже 25%, або 1,8 млрд гривень.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме більше 2,3 млрд гривень, спрямовано до Державного бюджету країни, що на 440,7 млн грн перевищує надходження 2018 року.

Решту коштів, а саме 6,8 млрд гривень, спрямовано до місцевих бюджетів області для фінансування потреб громад. Цьогорічні перерахування до місцевих скарбниць на 1,4 млрд грн більше надходжень 2018 року.

Податок на доходи фізичних осіб безпосередньо залежить від розміру заробітної плати, яку офіційно отримують працевлаштовані працівники. Тому фахівцями податкової служби Донеччини постійно проводиться робота з питань легалізації трудових відносин.

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує роботодавцям, що у зв’язку з підвищенням у 2019 році мінімальної заробітної плати до 4173 гривень відповідно збільшилась і відповідальність за порушення трудового законодавства. Так, за неофіційне працевлаштування робітника «економним» роботодавцям у 2019 році загрожує штраф вже у розмірі 125 190 гривень за кожного працівника проти 111 690 грн у минулому році.

 

Плата за землю збагатила місцеві бюджети Донеччини майже на 875 мільйонів гривень

 За дев’ять місяців 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 874,7 млн грн плати за землю, що на 27,4%, або на 188 млн грн більше, ніж у минулому році.

Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники - юридичні особи, які за січень-вересень поточного року вже перерахували 724,7 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності, що більше минулорічних показників майже на третину, або на 168,3 млн гривень.

В свою чергу, фізичні особи перерахували 150 млн грн, у порівнянні з 2018 роком приріст додаткових надходжень до місцевих бюджетів склав 19,7 млн грн, або 15,1 відсотків.

Плата за землю за показником найбільших надходжень до місцевих бюджетів у 2019 році посідає друге місце, поступившись лише податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-вересня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 9,3 відсотків.

За територіальною приналежністю найбільші надходження земельного податку сплачено за землі м. Маріуполя – 217,5 млн грн, землекористувачі Слов’янського району поповнили місцеві бюджети на 96 млн грн, а Добропільського району - на 91 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.  

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
3

Эта запись была размещена в рубрики: