Слов’янське податкове управління інформує: з 01.10.2019 діють нові небюджетні рахунки 3719!


До уваги платників єдиного внеску: з 01.10.2019 діють нові небюджетні рахунки 3719!

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

З 01 жовтня 2019 року вступили в дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної податкової служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій за стандартом IBAN   (29 літерно-цифрових символів)!

Нові небюджетні рахунки 3719 у розрізі областей, порядок заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати єдиного внеску та символи рахунків для зарахування єдиного внеску в органах ДПС розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України за посиланням:  https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/393096.html

З відкритими небюджетними рахунками 3719 по ГУ ДПС у Донецькій області, які діють з 01.10.2019, також можна ознайомитись платникам єдиного внеску на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Донецькій області» офіційного веб-порталу ДПС України у рубриці «Бюджетні рахунки»за посиланням:  https://dn.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

З метою упередження помилкової сплати єдиного внеску на неналежні рахунки звертаємо увагу платників на те, що по Донецькій області сплата коштів єдиного внеску має відбуватись виключно на рахунки, які відкриті на ім’я Головного управління ДПС у Донецькій області відповідно до адміністративно-територіальних одиниць, на яких зареєстровані платники податків.

Заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати єдиного внеску

 При сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: 

*;101; код за ЄДРПОУ; сплата єдиного внеску;;;
1234567

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» – Сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

 

 

На порталі ДПС розміщено новий банер «Новітні РРО»

На офіційному веб-порталі Державної податкової служби України розміщено новий банер «Новітні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/novitni-rro), який містить актуальні матеріали та документи щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та новацій у вказаній сфері. У банері також розміщено відповіді на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість.

 

Термін реєстрації та визначення дати реєстрації платником ПДВ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ:

► з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на виписку податкових накладних, у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ;

► з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви до контролюючого органу, у разі добровільної реєстрації особи як платника ПДВ, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено;

► з бажаного (запланованого) дня, що відповідає першому числу календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, у разі переходу осіб на спрощену систему оподаткування або зміни ставки єдиного податку;

► з першого числа календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, у разі реєстрації осіб, визначених в п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, якщо перше число календарного місяця, з якого здійснюється перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви не настало;

► з дня внесення запису до реєстру платників ПДВ у разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ або у разі реєстрації осіб, визначених в п. 183.4 ст. 183 ПКУ, що відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, якщо перше число календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, на день подання реєстраційної заяви настало.

Норми встановлені п. 183.9 ст. 183 ПКУ.

 

Як правильно оформити трудові відносини з найманими працівниками сільськогосподарським товаровиробникам

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області у рамках операції «Урожай», звертає увагу фермерів та сільськогосподарських товаровиробників, що найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної податкової служби.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Форма повідомлення нескладна, заповнити її неважко. У ній необхідно відобразити:

-  реєстраційний номер облікової картки підприємця;

-  прізвище, ім’я, по батькові працівника;

-  реєстраційний номер облікової картки працівника;

-  номер і дату розпорядження про прийняття на роботу;

-  дату початку роботи.

У підсумковій частині повідомлення проставляєте дату і кількість заповнених рядків на аркуші (відповідає кількості прийнятих працівників) і номер аркуша.

Не потрібно подавати повідомлення в Державну податкову службу, якщо із працівником укладено цивільно-правовий договір.

 

Найманий працівник: вимагай офіційну заробітну плату зараз!

Одним з напрямків запланованої урядом України податкової реформи є запровадження "нульової декларації" — це легалізація доходів, активів, їх відкриття, сплата з них податків та зборів.

Загальне декларування – це механізм, який спрямований, в тому числі, і на боротьбу з таким явищем, як «зарплата в конвертах».

Відповідальність за нелегальну заробітну плату  несе роботодавець.

Одночасно наймані працівники, які свідомо йдуть на роботу без офіційного працевлаштування та погоджуються на заробітну плату «в конверті» позбавляють себе гарантованого права на захист з боку держави, у тому числі: права на пенсійне забезпечення та матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, на отримання житлових субсидій, державної соціальної допомоги.

Отримуючи заробітну плату у «конверті», громадяни  не зможуть  довести відповідність понесених витрат на придбання нерухомого та рухомого майна, послуг, сумі отриманих доходів, з яких сплачені податки та збори.

Слов’янсько-Лиманське управління

 

За результатами операції «Урожай» місцеві бюджети Донеччини отримають більше 6 млн гривень

У самому розпалі пора збирання врожаю і багато дбайливих хазяїв використовують сезонних робітників для підмоги. Та деякі «підприємливі» господарі бажають зекономити – мало того, що не мають офіційної реєстрації як суб’єкта господарської діяльності, таким чином ухиляючись від оподаткування, так і використовують нелегальну працю найманих працівників або виплачують їм зарплатню нижче мінімального рівня.

Саме з метою контролю за повнотою нарахування і сплати податків юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та громадянами, які є власниками земельних ділянок і власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, захисту прав найманих осіб Головним управлінням ДПС у Донецькій області з травня поточного року проводиться операція «Урожай».

Так, в рамках цієї операції протягом травня-серпня 2019 року податковою службою Донеччини додатково залучено до декларування 127 громадян, які отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції та 5 громадян, які надають послуги з обробки та збору урожаю.

Крім того, 23 громадянина офіційно зареєструвалися у зв’язку із постійним здійсненням господарської діяльності та виявлено 31 суб’єкт господарської діяльності, які використовували працю найманих осіб без належного оформлення. Кількість таких виявлених осіб склала 85 громадян.

Разом з цим, за результатами заслуховування роботодавців 33 найманим працівникам було підвищено рівень заробітної плати.

В цілому платники Донецької області задекларували доходи, отримані внаслідок обробки сільськогосподарської землі, у сумі понад 45 млн грн, узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб більш, ніж 8 млн грн. (з яких 6 млн грн мають надійти до місцевих бюджетів) та майже 0,7 млн грн військового збору.

Податкова Донеччини ще раз нагадує сільгоспвиробникам та фермерам – найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та подання повідомлення до територіальних органів ДПС.

 

У ході операції «Курорт-2019» до порушників застосовано штрафних санкцій майже на шість мільйонів гривень

У ході операції «Курорт-2019» працівниками підрозділів контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби Донеччини  з початку року проведено 106 фактичних перевірок щодо виявлення безліцензійної діяльності. За результатами контрольно-перевірочних заходів до суб’єктів господарювання застосовано штрафних фінансових санкцій на загальну суму 5,8 млн гривень.

Найбільш характерні порушення, виявлені під час таких перевірок, це – реалізація алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії, за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних на такі алкогольні напої, реалізація алкогольними напоями на розлив для споживання на місці без отримання суб’єктом господарювання статусу громадського харчування, роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від встановлених виробником або імпортером, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку.

І хоча курортний сезон вже добігає до кінця, податкова служба Донеччини ГУ ДПС у Донецькій області вкотре нагадує платникам, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть здійснювати торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Адже  штрафна санкція за безліцензійну торгівлю складає 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.  Тож, шановні підприємці, не наражайтеся на чималі штрафи – своєчасно придбавайте відповідні ліцензії на торгівлю підакцизними товарами!

 

Місцеві бюджети Донеччини отримали єдиного податку на 100 мільйонів гривень більше, ніж у минулому році

Аналізуючи надходження місцевих бюджетів Донецької області протягом дев’яти місяців 2019 року, можна беззаперечно стверджувати, що єдиний податок належить до тих податкових платежів, надходження від якого стабільно зростають.

Так, суб’єкти господарювання Донеччини, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, за січень-вересень 2019 року сплатили до місцевих бюджетів області 659,9 млн грн єдиного податку, що на 18% перевищує минулорічні показники. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 100,2 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Взагалі єдиний податок від малого підприємництва належить до тих податкових платежів, надходження якого стабільно і суттєво поповнюють місцевий бюджет та забезпечують життєдіяльність територіальних громад. Варто відзначити, що єдиний податок належить до тройки лідерів у формуванні місцевих бюджетів Донеччини, поступаючись за розміром лише податку на доходи фізичних осіб та земельному податку.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку, а саме 71% від загальних надходжень, забезпечили фізичні особи-підприємці, сплативши до місцевих бюджетів понад 468,5 млн гривень.

Натомість юридичними особами - платниками єдиного податку перераховано до місцевої казни 191,4 млн грн, у тому числі більше половини надійшло від сільгоспвиробників області - 106,5 млн гривень.

 

На соціальне забезпечення платниками Донеччини спрямовано більше 6 мільярдів гривень ЄСВ

За дев’ять місяців 2019 року до бюджету Донецької області надійшло
6 млрд 205 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що більше минулорічних показників на 966,3 млн гривень. Лише за вересень платниками Донеччини сплачено 688,1 млн грн єдиного внеску.

Повна виплата заробітної плати та сплата єдиного внеску – обов’язок кожного працедавця, тому податковою службою Донеччини особлива увага приділяється заходам з легалізації трудових доходів громадян.

Нагадуємо, що особа, яка працює нелегально, не має змоги відстояти свої права у судах у разі конфлікту з роботодавцем, позбавлена законодавчого захисту та залежить від роботодавця, його дій по відношенню до працівників. А головне - зарплата «в конвертах» позбавляє громадян страхового стажу, необхідного для отримання пенсії.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу, що саме єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є основним джерелом наповнення фондів соціального страхування, за рахунок яких фінансуються державні соціальні програми, здійснюється виплата пенсій, матеріальної допомоги громадянам тощо. Тому, вкотре закликаємо працедавців регіону сумлінно ставитись до виконання своїх конституційних обов’язків – своєчасно та в повному обсязі сплачувати податкові зобов’язання.

Слов’янсько-Лиманське управління

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: