Слов’янське податкове управління інформує: Про право платників на податкову знижку за 2018 рік

                                                             ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області
повідомляє, що 08 жовтня 2019 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із начальником відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Шарабан Юрієм Дмитровичем на тему: «Адміністрування єдиного податку з фізичних осіб».
Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном 099-707-
76-91.

Шановні громадяни!

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що при купівлі Вами підакцизних товарів таких, як лікеро-горільчані вироби, вино, пиво, тютюнові вироби в мережі роздрібної торгівлі (магазини, кіоскі, павільйони і т.д.) та громадського харчування (закусочні, кафе, ресторани і т.д.), саме Ви сплачуєте акцизний податок у розмірі 5% від загальної суми таких товарів.

Акцизний податок, повинен бути перерахований суб’єктом господарювання до
місцевого бюджету.

Єдиним підтвердженням, що цей податок буде перерахований до місцевого бюджету, це видача покупцеві фіскального чеку, роздрукованого на реєстраторі розрахункових операцій.

Тому, враховуючи, той факт що спочатку платниками акцизного податку є громадяни, які купують підакцизні товари, Слов’янсько - Лиманське управління пропонує контролювати сплату суб’єктами господарювання акцизного податку, самими громадянами, шляхом вимоги розрахункових документів у продавців.
Нагадуємо, що 5% від коштів, сплачених споживачем, при купівлі підакцизних
товарів у роздрібній мережі, повинні поповнювати місцевий бюджет та витрачатись на соціально-економічний розвиток міста, а не на підприємця.

Увага платників акцизного податку, що реалізують пальне!

Слов’янсько – Лиманське управління нагадує платникам акцизного податку, що

реалізують пальне, що норми пп. 120 2 .1 – 120 2 .3 ст. 120 2 ПКУ, якими запроваджені нові штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації в єдиному реєстрі акцизних накладних, акцизних накладних/розрахунків коригування, встановлені ст.ст. 231 та 232 ПКУ, застосовуються з 01 жовтня 2019 року.

Також нагадуємо, що не пізніше 01 жовтня 2019 року  розпорядники акцизних
складів зобов’язані обладнати акцизні склади де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів витратомірами- лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі. Президентом України підписані закони України про подання єдиної звітності з єдиного внеску та ПДФО

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що Президент України підписав закони України, ухвалені Верховною Радою України 19 вересня 2019 року: 
- № 115-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску
на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» (далі – Закон № 115); 

- № 116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» (далі – Закон № 116). 
Закони № 115 та № 116 спрощують подання звітності з єдиного внеску на
загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) 
Так, Законом № 116, зокрема, встановлено такий порядок звітування:

- для фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну
професійну діяльність передбачено, що відомості про нарахування, обчислення і сплату єдиного внеску з доходів від підприємницької діяльності або провадження незалежної професійної діяльності подаються у складі річної податкової декларації про майновий стан і доходи;

- для фізичних осіб – платників єдиного податку першої та другої
груп передбачено подання у складі податкової декларації платника єдиного податку
відомостей про суми єдиного внеску;

- для платників єдиного податку третьої грипи(фізичні особи) передбачено у
складі податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал податкового (звітного) року подання також відомостей про суми єдиного внеску, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників;

- для страхувальників (підприємств та самозайнятих осіб, які використовують працю
найманих працівників) передбачено подавати у строки, встановлені Податковим кодексом України для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників  податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.

У разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений
нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) до бюджету, податковий розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку. 
Зазначені закони опубліковані в офіційному виданні – газеті «Урядовий кур’єр» від
25.09.2019 № 183 та наберуть чинності з 01 січня 2021 року.

Роботодавці зобов’язані своєчасно сплачувати єдиний внесок

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами, зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу). 
Норми визначені частиною 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464). 

Роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний
місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця (частина 8  ст. 9 Закону № 2464). 

Порядок нарахування і сплати єдиного внеску затверджено наказом Міністерства
фінансів України від 20.04.2015 № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок
нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне
страхування» із змінами (далі – Інструкція № 449).

Згідно з п. 11 розділу ІV Інструкції № 449 у разі якщо останній день строків сплати
єдиного внеску, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника
застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом(частина 11 ст. 9 Закону № 2464).

Чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати
єдиного внеску, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску.

До уваги підприємців – «спрощенців»! За наявності податкового боргу реєстрація
платника єдиного податку може бути анульована

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує підприємцям, які застосовують спрощену систему оподаткування, про своєчасність та повноту сплати єдиного податку.

Наявність  податкового боргу може призвести до анулювання  реєстрації платником
єдиного податку.

Податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого
платником податків у встановлений Податковим кодексом (далі ПКУ) строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів. 

Крім того, у разі наявності у підприємця – платника єдиного податку податкового
боргу протягом зазначеного періоду реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ). 

Контролюючий орган анулює реєстрацію платника єдиного податку шляхом
виключення з реєстру платників єдиного податку в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу. 
У такому випадку  підприємець  має право обрати або перейти  на спрощену  систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняттярішення контролюючого органу. 
Тож, шановні платники єдиного податку, у разі наявності у вас податкового боргу,
віднайдіть можливість найшвидше  його сплатити.   
Перевірити стан розрахунків з бюджетом  можна за допомогою сервісу ДПС України
«Електронний кабінет» за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/або особисто  завітати доЦентру обслуговування платників органу податкової служби за місцем реєстрації. 

Електронний кабінет надає доступ до усіх квитанцій за результатами обробки ПН та РК

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій областінагадує, що користувачі Електронного кабінету мають доступ до всіх квитанцій за результатами обробки податкових накладних (далі – ПН) та розрахунків коригування до ПН (далі – РК) незалежно від способу подання їх на реєстрацію в Єдиний реєстр податковихнакладних (далі – ЄРПН). 
Платники ПДВ мають можливість в режимі «ЄРПН»особистого кабінету, крім
доступу щодо складених ними чи їх контрагентами ПН та/або РК в розрізі відповідних статусів, переглянути та завантажити квитанції за результатами їх обробки незалежно від програмного забезпечення, яким такі ПН надсилались на реєстрацію в ЄРПН.

Нагадуємо, що до ЄРПН вносяться відомості щодо ПН та/або РК, які прийняті та
підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.

Право платників на податкову знижку за 2018 рік

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області
нагадує, що право платника на податкову знижку регулюється статтею 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 
Відповідно до п.п. 166.1.1 п. 166.1 ст. 166 ПКУ платник податку на доходи фізичних
осіб (далі – податок) має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. 
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це
документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді
заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ (п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). 
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум
відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ). 
Отже, для отримання права на податкову знижку за 2018 рік Декларацію необхідно
подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким її взято на облік як платника податку) по 31 грудня (включно) 2019 року. 
Декларація подається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів
України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743) із змінами. 
Звертаємо увагу, що згідно з нормами п. 166.4 ст. 166 ПКУ: 
► податкова знижка може бути надана виключнорезиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті; 
► загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному
податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ; 
► якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не
скориставсяправом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну
політику, провадить безоплатні роз’яснення порядку документального підтвердження прав на податкову знижку та подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), забезпечує безоплатне надання бланків декларацій, інших розрахунків, передбачених розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ, контролюючими органами за першим запитом платника податку (п.166.5 ст. 166 ПКУ).

Слов’янсько-Лиманське управління

На Донеччині місцеві бюджети отримали більше 3 мільйонів грн автоподатку

За січень-серпень 2019 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено більше 3 млн грн транспортного податку. Із загальної суми понад 1,3 млн грн надійшло від автовласників - юридичних осіб та 1,7 млн грн – від фізичних осіб.
З початку року найбільші відрахування "автоподатку" забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя (869 тис. грн), м. Покровськ (628,5 тис. грн), м. Бахмут (316,2 тис. гривень).

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є
вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня.

Нагадаємо, транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю
зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто. Його ставка складає 25 тисяч гривень на рік. Фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи – щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Донеччина: боротьба з «наливайками» у самому розпалі

Хто з нас не стикався із стихійними групами людей маргінального вигляду з
необізнаною пляшкою алкоголю біля цивільного, на перший погляд, продуктового магазину? І тільки пильним оком можна помітити, як «своїм» клієнтам реалізують з-під прилавка сумнівний алкоголь. А деякі торгові точки навіть не ховаються, розливаючи кожному бажаючому не облікований та не сертифікований «водочний» продукт.
Саме з метою боротьби з такими «наливайками» працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДПС у Донецькій області постійно проводяться фактичні перевірки закладів громадського харчування, де здійснюється реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв.
З початку року проведено 91 фактичну перевірку з цих питань, за результатами яких
виявлені порушення на загальну суму 2,2 млн гривень.
Характерні порушення, виявлені під час таких перевірок – це роздрібна торгівля
алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, алкогольними напоями без марок акцизного податку, торгівля без статусу громадського харчування, реалізація алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних цін на алкогольні напої.
Податкова служба Донеччини акцентує увагу громадян, що тільки спільними
зусиллями ми зможемо побороти це негативне явище та захистити здоров’я жителів нашого регіону від фальсифікованої продукції. Якщо ви стали свідками продажу підакцизної продукції у невстановлених для цього місцях, або вам продали алкогольні напої чи тютюнові вироби без відповідних ліцензій та підтверджуючих фіскальних чеків – ви можете звернутися до ГУ ДПС у Донецькій області для оперативного реагування органами податкової служби Донеччини за телефоном «гарячої» лінії (098) 07-53-53-3.
До речі, перевірити фіскальний чек зараз може кожен покупець. Для цього на сайті
ДПС України запроваджено електронний сервіс «Пошук фіскального чека», який функціонує
у відкритій частині Електронного кабінету за наступним посиланням
cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check.

Операція «Курорт-2019» продовжується – з незаконного обігу

вилучено ТМЦ майже на 900 тис. гривень

Нещодавно працівниками управління контролю за обігом та оподаткуванням
підакцизних товарів податкової служби Донеччини спільно із співробітниками
спецпідрозділу податкової міліції у Донецькій області, які включені до складу Об’єднаних сил, в рамках проведення операції «Курорт» виявлено та припинено факт роздрібної реалізації пального без відповідної ліцензії на даний вид діяльності.

Зокрема, було встановлено, що на території одного з невеличких міст області
підприємлива громадянка через АЗС здійснювала роздрібну торгівлю бензином, дизельним пальним та скрапленим газом без відповідної ліцензії.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено пальне (А-92, А-95, дизельне паливо, скраплений газ) у кількості 2 087 літрів орієнтовною вартістю 56,4 тис. грн та 2 автозаправних комплекси орієнтовною вартістю 800,0 тис. гривень. Загальна сума вилучених ТМЦ становить 856,4 тис. гривень. Стосовно громадянки складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.164 Кримінального Кодексу України та застосовано фінансові санкції за безліцензійну діяльність у розмірі 250 000 гривень.

Нагадаємо, що відповідно до внесених змін до діючого законодавства з 1 липня
поточного року суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, оптовий, роздрібний продаж та зберігання пального, повинні отримати ліцензію на таку діяльність. ГУ ДПС у Донецькій області наголошує, що з метою скорочення обсягів тіньового ринку пального, збільшення податкових надходжень та покращення якості нафтопродуктів для споживачів і надалі будуть проводитись контрольно-перевірочні заходи у даному напрямку.

Операція «Паливо-2019»: на Донеччині за торгівлю пальним без відповідної ліцензії
донараховано штрафних санкцій на 4 млн грн

Як вже неодноразово нагадували, з 01 липня цього року було запроваджено
обов’язкове ліцензування виробництва, оптової і роздрібної торгівлі, а також зберігання пального.

Тому з 01 липня 2019 року працівниками підрозділів контролю за обігом та
оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби Донеччини проводяться перевірки ще й з питань виявлення та припинення фактів з незаконного провадження господарської діяльності, а саме здійснення роздрібної торгівлі пальним (бензин, дизельне паливо та скраплений газ) без наявності відповідних ліцензій.

У ході операції «Паливо-2019» податковою службою Донеччини проведено 16
фактичних перевірок з вищезазначених питань, за результатами яких донараховано
штрафних санкцій на загальну суму більше 4 млн гривень. У ході перевірок з незаконного обігу вилучено:

- дизельне пальне у кількості 2,8 тис. літрів на 82 тис. гривень;
- скраплений газ у кількості 11,2 тис. літрів на 145,5 тис. гривень;
- бензин – 4,3 тис. літрів на 104,5 тис. гривень;
- вилучено ТМЦ на 3,7 млн гривень.

Податкова служба Донеччини нагадує, що вартість ліцензії на право роздрібної
торгівлі пальним становить 2000 гривень на кожне місце, а штрафна фінансова санкція за безліцензійну діяльність – 250 000 гривень. Тож, чи варто наражатися на величезні штрафи?

З початку року туристи збагатили Донеччину на понад 1,8 млн гривень

Цьогорічний курортний сезон на Донеччині приніс до місцевих бюджетів регіону 1,8
млн грн туристичного збору. Це більше, ніж удвічі перевищує торішні показники.
Варто зазначити, що у розрізі районів лідером у наповненні місцевих бюджетів
вказаним збором з початку року є Мангушський район, морське узбережжя Азовського моря якого принесло до місцевої казни 545 тис. грн, мальовничі краєвиди Слов’янського та Лиманського районів – 508,6 тис. грн та м. Краматорськ – 287,9 тис. гривень.

Зауважимо, що чинним законодавством чітко визначене коло платників туристичного збору та його граничний розмір. Платниками туристичного збору, як встановлено ст.268 Податкового кодексу, є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, котрі прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують послуги з тимчасового проживання.

Ставка туристичного збору встановлюється місцевими органами влади у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
Донеччина має багато цікавих містечок для туристів і є привабливим регіоном для
інвесторів.

Податківці Донеччини переконані, що збільшення потоку туристів, які відвідують наш регіон та сплачують туристичний збір, сприяє й розвитку бізнесу місцевих суб’єктів господарювання. Адже, оплачуючи різні товари чи послуги, турист робить свою інвестицію у бізнес нашого регіону й наповнення бюджету.

                                                                                                            ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: