Фермер у фермера запчасть не выкрадет? Задержаны Харьковские гастролёры

Фермери з Харківської області обкрадали своїх колег в інших регіонах України: знімали з комбайнів дорогі навігаційні системи та перепродавали за вдвічі меншу суму.

З метою конспірації фігуранти працювали «наїздами». Співробітники карного розшуку Донеччини та Полтавщини провели низку оперативних комбінацій та затримали обох зловмисників з речовими доказами на руках. Канал торгівлі викраденим обладнанням перекритий.

Поліція Донеччини розпочала розслідування крадіжок з сільськогосподарської техніки ще у травні цього року.

Вони були вчинені у територіально віддалених районах, однак мали однаковий «почерк». Зловмисники вночі відкручували з тракторів системи автоматичного керування однієї й тієї ж марки (GPS-навігатори, антени, дисплеї). Цікаво, що викрадачі обрали для вчинення злочинів населені пункти з однією назвою – Очеретине, що розташовані більше ніж за 100 км один від одного.

Встановлено, що аналогічні крадіжки зафіксовані і в Полтавській області. Загалом злодії заволоділи майном на суму близько 2 мільйонів гривень.

Разом з полтавськими колегами розшуковці розробили оперативну комбінацію із встановлення та затримання підозрюваних. Учора, 24 серпня, пастка закрилася. Фігуранти були затримані у Харківській області, де вони мешкали.

Ними виявилися місцевий 45-річний фермер та його зять. Раніше у поле зору поліції чоловіки не потрапляли. Вчиняти злочини вони виїжджали до сусідніх областей. Двічі в одному місці не з’являлися.

Читайте также: Адские аварии. Почему случаются ДТП на дорогах Славянска и Краматорска?

Спільників цікавили саме навігаційні системи. А майбутніх жертв - підприємців, що їх використовували - вони знаходили в інтернеті, на фермерських форумах та сайтах оголошень.

Зловмисники вистежували техніку у місцях, де її залишали на ніч, забирали обладнання, стирали серійні номери та продавали фермерам за пів ціни.

Наразі встановлена причетність затриманих до 4 крадіжок на території двох областей. Чоловіки перевіряються на вчинення інших аналогічних злочинів.

Речові докази – викрадене майно - вилучено. Наразі підозрюваним інкримінуються ч.3 та ч.4 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

Викрадачам загрожує до 8 років позбавлення волі.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

2
1

Эта запись была размещена в рубрики: