Рятувальники закликають обігріватися безпечно

Значне зниження температури в оселях змушує людей вдаватися до дій, які занадто небезпечні для їхнього життя, здоров’я та матеріального статку, окремі громадяни не дотримуються елементарних протипожежних вимог в побуті, що призводить до виникнення пожеж які наносять як народному господарству, так і громадянам великі матеріальні збитки.

Важко спостерігати, як пожежа перетворює в руїни та попіл житлові будинки, квартири, знищує домашнє майно та інколи призводить до людських жертв. Однією із найпоширеніших причин виникнення пожеж є несправність приладів опалення та недотримання правил улаштування та експлуатації твердопаливних печей та димарів.

Тому кожен, хто користується цими приладами, повинен стежити за тим, щоб печі та димарі в будинку були завжди справними, без тріщин в колодязях. В місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити розділки із негорючих матеріалів шириною -38 см (півтори цеглини)

Якщо підлога перед піччю дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50x70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизни. Столи, стільці, шафи, ліжка та інші предмети повинні знаходитися на відстані не менше одного метра від грубок та печей.

Не забувайте, що димарі слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково необхідно білити. Розпалювати дрова в печі бензином або іншою горючою рідиною категорично забороняється. Бензин або інша ЛЗР під час підпалення вибухає, при цьому полум’я спрямовується не в димар, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі. Ні в якому разі не слід залишати печі, що топляться, без догляну чи доручати нагляд за ними дітям. Печі треба закінчувати топити до того часу, як сім’я піде відпочивати, адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її завчасно не може помітити, а коли вогонь розгориться, його важко приборкати.

Часто для обігріву своїх домівок  використовуються електронагрівальні прилади, які не відповідають  вимогам пожежної безпеки, що є на сьогоднішній день однією з основних причин виникнення пожеж. Даємо декілька порад, які  не завадять для пересічних громадян. Вчасно відключайте електроприлади від мережі. Постійно працювати може тільки холодильник та автономний опалювач цілодобова робота яких передбачена заводом – виготовлювачем. Пам’ятайте, що просто «клацнути» вимикачем недостатньо. Телевізор, комп’ютер, музичний центр, мікрохвильова піч нерідко залишаються в «режимі очікування» - начебто  прилад вимкнений, та на панелі світиться маленький індикатор. При цьому багато вузлів приладу перебувають під напругою. Перед сном або виходячи з будинку такі прилади потрібно обов’язково відключити від мережі. Не можна підключати в одну розетку багато електричних приладів. При занадто високому навантаженні ізоляція схованих у стіні електричних проводів може пошкодитися, що приведе до короткого закоротчення й пожежі. До цього може призвести і несправність електроприладів.

Не користуйтесь електроприладами з ушкодженою ізоляцією. Не користуйтесь несправними або саморобними електричними запобіжниками, періодично перевіряйте стан  електропроводки в будинку, для цього запросіть спеціаліста і в разі виявлення недоліків – усуньте їх.

Праски, плитки, електрочайники, самовари необхідно встановлювати  на негорючі підставки подалі від штор, фіранок та інших горючих речей.

Якщо виникло загоряння – не лякайтесь, зберігайте спокій. У першу чергу відключіть електромережу й негайно  викликайте службу порятунку  за телефоном «101».

Сподіваємось, що Ви, шановні громадяни, прислухаєтесь до наших порад і застережете себе й своїх близьких від жахливих наслідків пожеж.

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: