Нарада ОБСЄ щодо хвостосховищ Донбасу у Слов’янську

Сьогодні, 16 вересня в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів у Словянську відбувається важлива нарада, яку організує ОБСЄ (програма додається), на тему: "Дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу щодо їх можливого аварійного впливу на водні об'єкти в умовах військових дій"

Це вже не перше подібне засідання, попереднє відбулось 1 серпня 2019 в Києві (наші фахівці там також були).

 

Це все проводиться в рамках проекту "Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі", який реалізує Координатор проектів ОБСЄ в Україні та виконує дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу щодо їх можливого аварійного впливу на водні об'єкти в умовах військових дій.

Бенефіціаром проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України. Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів своєю участю в проекті забезпечили фаховий інформаційний огляд екологічної ситуації на Донбасі.

Хвостосховище (англ. tailingsstorage; нім. Bergeteich, Schlammteich; фр. bassin а dechets de lavage) – комплекс гідротехнічних споруд для приймання і зберігання відвальних хвостів.

Складається із дамби з пристроями для її нарощування, магістрального та розподільчого пульпопроводів, водоприймальних колодязів та водоспускного колектору, спеціальних пристроїв для очищення стічних вод.

Для будівництва хвостосховищ використовують від’ємні форми рельєфу – яри, балки, заплави річок, вироблені кар’єри та ін. Із хвостів намивається дамба, якою відгороджують хвостосховище. При відстоюванні відбувається розділення на осадову тверду фазу хвостів і воду.

Вода вторинно використовується гірничозбагачувальною фабрикою (комбінатом) або очищується і скидається у стоки. Накопичені технологічні відходи у хвостосховищах є потенційною сировиною і можуть бути використані в якості «вторинних родовищ». Райони хвостосховищ – зони підвищеного екологічного ризику.


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

3
3

Эта запись была размещена в рубрики: