Податкова Слов’янська інформує: Втратили статус неприбуткової організації, як звітуватиДо уваги платників!

Розпочато діяльність Головного управління ДПС у Донецькій області

З 29 серпня 2019 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області розпочато роботу з виконання функцій з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ГУ ДПС.
У зв’язку з початком діяльності Головного управління ДПС у Донецькій області у розділі «Договори про визнання електронних документів» відкритої частини «Електронного кабінету» розміщено договір про визнання електронних документів Головного управління ДПС у Донецькій області від 09.09.2019 № 599001 (далі - Договір).
Договір укладається на підставі заяви про приєднання до Договору, яка надсилається платником до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Звертаємо увагу! Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо електронного підпису, які станом на день розміщення оновленого Договору є чинними, продовжують діяти до виникнення підстав, визначених Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557.

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 19 вересня 2019 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із начальником відділу погашення боргу Мацукою Ольгою Нестерівною на тему: «Актуальні питання щодо стягнення податкового боргу».
Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном 2-04-05.

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 20 вересня 2019 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м.Слов’янськ, площа Соборна 3 (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Єдиний соціальний внесок. Легалізація заробітної плати».
Телефон для довідок: 3-51-65.

ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що 30 вересня 2019 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Ханько Ганною Олександрівною на тему: «Про дохід отриманий від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, сукупна площа яких перевищує 2 гектари».
Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном 62-13-56.

Деклараційна кампанія – 2019: до бюджету надійшло понад 3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та понад 0,5 млн грн військового збору

Громадянами до Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДПС у Донецькій області подано 1848 декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованих доходів складає на загальну суму 106,1 млн.гривень.
За результатами декларування 1065 громадянами сплачено до бюджету 3,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 0,5 млн. грн. військового збору.
Найбільше податків задекларував та сплатив громадянин, який проживає у м. Слов’янськ. Ним сплачено до бюджету 484,9 тис.грн. ПДФО та 40,4 тис.грн. військового збору.
Разом з тим, 428 мешканців заявили про право на податкову знижку. За результатами поданих декларацій вони отримають понад 0,6 млн гривень.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку на доходи фізичних осіб у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до контролюючого органу по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 ст. 166 Податкового кодексу України).
Звертаємо увагу, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Від платників Слов’янсько-Лиманського управління до місцевого бюджету надійшло 818,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб

З початку 2019 року суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в Слов’янсько-Лиманському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області, сплатили до місцевого бюджету України 553,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що більше аналогічного показника минулого року на 181,2 млн.грн.
У серпні 2019 року платники податків сплатили до місцевого бюджету 71,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що перевищує сплату у серпні минулого року на 9,0 млн.грн. або на 12,6%.
Повідомлення про прийняття працівника на роботу: виправлення помилок

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа – підприємець, які є роботодавцями, повинні подати до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення).
Обов’язок з подання Повідомлення поширюється виключно на трудові відносини (коли з працівником укладається трудовий договір).
Форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 (далі – Постанова № 413).
Пунктом 2 додатка до Постанови № 413 встановлено тип Повідомлення:
● «початкове» – подання інформації про прийняття працівника на роботу;
● «скасовуюче» – подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до Повідомлення подається Повідомлення типу «скасовуюче» з помилковими даними і одночасно повідомлення типу «початкове» з правильними даними.

Втратили статус неприбуткової організації: як звітувати

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що новостворені неприбуткові підприємства, установи та організації, подають за результатами року звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – Звіт), в якому відображаються результати діяльності з дня їх державної реєстрації.
Платник податку на прибуток, який протягом звітного року включений до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), по закінченню цього звітного року має подати до органу ДФС податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), в якій відобразити дані податкового обліку за період застосування загальних правил оподаткування прибутку та Звіт за період перебування у Реєстрі цього звітного року.
При недотриманні неприбутковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а для релігійної організації – вимог, визначених абзацом другим п. п. 133.4.1 і п. п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, Звіт за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток.
За період з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, по 31 грудня податкового (звітного) року така неприбуткова організація зобов’язана щокварталу подавати до контролюючого органу Декларацію, сплачувати податок у строк, визначений для квартального періоду та подавати фінансову звітність у порядку, встановленому для платників податку на прибуток.

Як сплачують ЄСВ приватні підприємці - «загальносистемники»

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) є приватні підприємці.
Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, здійснюють обчислення єдиного внеску за календарний рік до 10 лютого наступного року на підставі даних річної податкової декларації.
При визначенні доходу (прибутку), з якого сплачується єдиний внесок, враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід (прибуток).
Базою нарахування ЄСВ є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких він отриманий. До зазначеної суми з урахуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ застосовується ставка у розмірі 22%.
У разі якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, то такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.
При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (в 2019 році – 918,06 грн.)
Зазначена норма передбачена п. 4 ч. 1 ст. 4, ч.2 ст.7, абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Слов’янсько-Лиманське управління

Оновлена податкова служба Донеччини на зв’язку з вами

«Нова Податкова має стати сервісною службою для бізнесу, відкритою та абсолютно прозорою», - Сергій Верланов.
На завершенні початковий етап становлення нової Податкової служби, яка відповідно з вимогами часу, розвиватиметься орієнтуючись на найкращі світові практики. Ризикоорієнтованість роботи, всебічне сприяння платникам податків, збільшення електронних послуг, демілітаризація, конкурсний підхід до формування кадрового складу, цілісність баз даних і їх мобільність задля обміну інформацією є ключовими пріоритетами у роботі нової Податкової.
Після реєстрації ДПС України на виконання постанови Уряду №537 від 19 червня 2019 року були створені нові територіальні органи ДПС в областях. Наприкінці липня ДПС у Донецькій області отримала реєстрацію як юридична особа і вже 29 серпня 2019 року розпочала свою діяльність відповідно до наказу ГУ ДПС від 29.08.2019 № 6 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Донецькій області».

У зв’язку з початком роботи ГУ ДПС інформація щодо діяльності та роз’яснення з питань податкового законодавства і адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розміщується на субсайті «Територіальні органи ДПС у Донецькій області» за новою адресою: https://dn.tax.gov.ua/

Подати звітність, надіслати лист, переглянути стан розрахунків з бюджетом, отримати нагадування про строки надання звітності та сплати податків і зборів кожен платник може в режимі он-лайн через Електронний кабінет платника. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 682-р «Питання Державної податкової служби України» вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua. Згодом і цей сервіс очікує масштабна модернізація.

Також звертаємо увагу, що відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Жодне ваше звернення не залишиться без уваги.

Надаємо канали зв’язку, на які громадяни можуть направляти свої звернення:
- поштова адреса: 87515, м.Маріуполь, вул. Італійська, буд.59,
- електронна адреса: dn-gu@tax.gov.ua

Також, громадяни мають можливість поспілкуватись з керівництвом особисто на прийомі. Ознайомитись з графіком особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами структурних підрозділів ГУ ДПС у Донецькій області на 2019 рік можна на субсайті ГУ ДПС у Донецькій області за посиланням: https://dn.tax.gov.ua/pryimalnia-gromadian/grafik-osobistogo-priyomu/
Крім того, звертаємо увагу, що будь які скарги, пропозиції та побажання, що стосуються податкової діяльності ви можете надсилати на особисту скриньку керівника ГУ ДПС у Донецькій області golovagu@gmail.com. Всі листи керівником беруться під особистий контроль, тож відповідне реагування гарантоване.
Оновлена податкова служба і в подальшому буде надійним партнером для підприємців, впроваджуватиме нові сервіси та створюватиме сприятливі умови для ведення бізнесу в Україні. Найважливішим в роботі служби залишиться відкритість та прозорість, збереження діалогу з платниками податків, бізнес-асоціаціями, забезпечення зворотного зв'язку та рівних прав всіх платників податків.

Перевірки бізнесу Донеччини забезпечили надходження
до бюджету 46,8 млн гривень

З початку 2019 року податківцями Донецької області проведено всього 267 документальних перевірок та 182 фактичні перевірки суб’єктів господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій.
За результатами перевірок донарахування порушникам склали 233,6 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 138,6 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 24,9 млн гривень. До бюджету надійшло 30,3 млн грн грошових зобов’язань (з урахуванням фінансових санкцій), узгоджених з платниками податків.
За січень-серпень 2019 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету 46,8 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 21,5 млн гривень.
Такі показники контрольно-перевірочної роботи досягнуті завдяки здійсненню перевірок, в першу чергу, ризикових суб’єктів господарювання та відпрацюванню реальності здійснення господарських операцій. Представників відповідального бізнесу податківці Донеччини не турбують.

Податкова служба Донеччини виграла в судах
більше 140 млн гривень

Переважна більшість спорів, що перебувають на розгляді в адміністративних судах різних інстанцій - податкові спори.
Станом на 1 вересня 2019 року на розгляді в судах за участю органів ДПС Донеччини перебуває 706 справ на загальну суму 2,1 млрд гривень. В абсолютних величинах кількість справ, що знаходилась на розгляді, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року збільшилась на 221 справу, по сумі – на 239,4 млн гривень.
За позовами платників податків до територіальних органів ДПС Донецької області перебувало на розгляді 525 справ на суму 1,1 млрд грн, з них 448 справ на суму 1,1 млрд грн – позови про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень.
На користь органів ДПС винесено 91 остаточне судове рішення на суму 140,2 млн грн, з яких 16 справ на суму 86,7 млн грн – за позовами платників податків про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень-рішень.
За позовами ГУ ДПС у Донецькій області до платників податків перебувало на розгляді 169 справ на суму 469,8 млн грн, розглянуто у судах різних інстанцій на користь органів ДПС 70 справ на суму 53,5 млн гривень.
За інформацією управління правового забезпечення за остаточними рішеннями суду, винесеними на користь органів ДПС, протягом січня – серпня 2019 року до казни надійшло 51,4 млн гривень.
Основними заходами щодо встановлення позитивної тенденції вирішення судових справ на користь органів ДПС є аналіз та врахування системної практики Верховного Суду під час формування доказової бази при реалізації функціональних повноважень.

Більше 15 млрд гривень отримав зведений бюджет Донеччини

Сьогодні добровільна сплата податків бізнесом Донеччини є одним із основних джерел наповнення бюджету. Зростанню доходів сприяють як підвищення економічної активності регіону, так і конструктивна робота спеціалістів податкових органів Донецької області з протидії ухиленню від оподаткування.
За результатами роботи протягом січня-серпня 2019 року фахівцями податкової служби Донеччини забезпечено надходження до зведеного бюджету країни у сумі 15,4 млрд грн, що в свою чергу на 4,5%, або на 664,7 млн грн, більше минулорічних надходжень.
Найбільші надходження до зведеного бюджету країни за територіальною приналежністю належать м. Маріуполю – більше 4,7 млрд грн, або 30,5% від усіх надходжень по області, м. Покровськ та Покровському району – майже 2 млрд грн, або 13%, та м. Краматорськ – 1,5 млрд грн, або 9,7 відсотків.
У розрізі податків найбільші надходження до зведеного бюджету Донецького регіону забезпечені з податку на доходи фізичних осіб - більше 8,1 млрд гривень. Це на 1,6 млрд грн, або на 24,6%, перевищує минулорічні показники.
Надходження ПДВ до бюджету склали більше 1,9 млрд грн, фактичне зростання до показників минулого року становить 422 млн грн, або 28,3 відсотків.
Податку на прибуток з початку року надійшло 2,0 млрд грн, у тому числі надходження до державного бюджету склали 1,8 млрд грн, до місцевого – 0,2 млрд гривень.

ГУ ДПС у Донецькій області

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: