Спасите Славянский курорт! Призвали люди с инвалидностью Президента Зеленского

"Славянский курорт" в последнее время всегда находится в центре новостей. О его судьбе беспокоятся все неравнодушные жители Славянска и общественность региона.

На днях в сети появилось обращение по вопросу спасения курорта в сети Интернет от руководителя Донецкой областной организации людей с инвалидностью Надежды Паламарчук к Президенту Зеленскому. Далее приводим полный текст обращения.

Президенту України ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О

Шановний Володимире Олександровичу!

До Вас звертається Голова Донецької обласної організації людей з інвалідністю, людина з інвалідністю I групи, кавалер орденів Святої княгині Ольги II та III ступеню Поламарчук Надія Степанівна за дорученням людей з інвалідністю нашої області,та нашої країни.,нашої команди ДООІ.

Суть звернення полягає у наступному.

Наша обласна організація, до початку воєнних дій на Донбасі, була найчисельнішою громадською організацією на території області.
Ми об’єднували понад 60 тисяч членів і мали свої осередки у всіх містах обласного підпорядкування і у всіх районах області.

Одним із напрямків нашої діяльності була тісна співпраця з керівництвом найбільш важливих соціальних об’єктів:

Обласна лікарня відновленого лікування;
Донбаський міжрегіональний Центр професійної,та комплексної реабілітації людей з інвалідністю Спеціалізований спінальний санаторій «Слов’янський», який входить до складу санаторно-курортного об’єднання «Славкурорт»,
Протезний завод, який виробляв ортопедичні вироби, тощо.

Для того, щоб мати найсвіжішу інформацію про поточний стан справ у цих об’єктах при кожному були створені Координаційні Ради із представників нашої організації, пацієнтів цих об’єктів і керівництва об’єктів. Така співпраця (зокрема і з Департаментами ОДА) приносила плідні результати.

Але воєнні дії на Донбасі порушили цю діяльність – більш як в половину зменшився склад обласної організації, обласна лікарня відновлюваного лікування, де лікувалось найстрашніше захворювання усіх спинальників - пролежні знаходяться на непідконтрольній Україні території. спинальний санаторій «Слов’янський» під час окупації м. Слов’янськ не працював і був розграбований. Часта зміна керівництва області не дозволяла нам налаштувати нормальні робочі стосунки для вирішення питань соціального захисту людей з інвалідністю в плані оздоровлення. Протезна галузь зовсім перестала існувати в області.

На цей час особливу тривогу викликає стан справ санаторії «Слов’янський». Це єдиний на всю Україну спеціалізований санаторій для лікування та реабілітації людей з інвалідністю із травмами хребта, людей на візках.

Санаторій повністю пристосований для обслуговування такої категорії хворих, обладнаний необхідними елементами доступності і забезпечений повним комплексом природних ресурсів, які відновлюють спинальних хворих. У санаторії працював кваліфікований медичний персонал. Інші два спеціалізовані санаторії подібного профілю залишились на території анексованого Криму.

Власником санаторно-курортного об’єднання «Славкурорт» (до складу якого входить і санаторій «Слов’янський») є об’єднання «Укрпрофоздоровниця», яка на нашу думку абсолютно не зацікавлена у наведенні порядку в санаторії «Слов’янський» оскільки це соціальний об’єкт. За останні чотири роки – борг досягає.60 млн. грн.

Шановний Володимире Олександровичу, чому така довга передмова?
Цією передмовою я хочу сказати, що цілих 5 років ми, громадськість, не могли найти підтримки із попередніми керівниками області щодо необхідності втручання представників державної влади в стан справ з функціюванням на території області такого необхідного об’єкту, як спеціалізований спінальний санаторій «Слов’янський».

І нас дуже надихнуло те, що нове керівництво Донецької області, яке призначено Вами, зразу зрозуміло нашу стурбованість катастрофічним станом справ з цим об’єктом і вже, хоча б, зацікавилось цією проблемою.

Саме тому люди з інвалідністю нашої області (а нас підтримують наші колеги із інших регіонів України) щиро вдячні і особисто Вам і Голові Донецької ОДА Кириленку Павлу Олександровичу. Також просимо відзначити особисто заступника Голови ОДА Філашкіна Вадима Сергійовича за його оперативну і активну позицію у вирішенні цієї проблеми, який найшов час і особисто,без доручень обстежив санаторій, зустрівся з людьми,які не тільки лікуються,а із громадкістю,щоб не на слух дізнаватися про проблеми, а подивитися своїми очима, чи дійсно потрібно рятувати оздоровницю, чи дійсно вона потрібна зламаним людям.

Шановний Володимире Олександровичу, особливо нас обурює те, що всі санаторії були збудовані за народні кошти та членські профспілкові внески наших рідних.

Коли пішов процес розвалу СРСР, купа підприємливих керівників
Профспілок прихватизувала «під шумок» усі санаторії країни і на сьогодні велику частину їх розпродала і на цьому збагатіла та ж купка. Профспілки брали усі санаторії у 1990-х р у Держави в УПРАВЛІННЯ за копійки нажаль з яким не справились за ці роки десятки раз свої Устави перереєстрували, щоб не нести відповідальності перед народом. На нашу думку профспілки це кровопивці на тілі людей, від яких треба терміново позбавлятись.

Читайте также: Вадим Лях прокомментировал итоги встречи на Славянском курорте

Усі санаторії в жахливому стані, їх штучно доводять до банкрутства для того, щоб потім самим їх викупити.

Ми дуже просимо Вас, шановний Володимире Олександровичу, знайти вихід для спасіння нашого санаторію. Нехай профспілки вернуть його у власність. Донецької ОДА, або у власність Мінсоцполітики України, адже усі путівки спинальникам закупає держава по 22-27 тисяч грн. за 1 путівку.

Санаторій же надає за такі кошти лікування і інші послуги на непристойному рівні та ще й наробив боргів по всім напрямкам своєї діяльності на 60 млн. грн. тому його можуть забрати організації – надавачі послуг і перепрофілювати.
Віримо, цінимо і дякуємо за любу допомогу в цьому питанні.

З повагою і надією від людей з інвалідністю України, Надія Поламарчук

 

Следите за новостями на нашем “Telegram-канале

23
0

Эта запись была размещена в рубрики: