Депутаты таки разрешили построить современный олимпийский комплекс в Святогорске


Депутати Святогірська підтримали надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки управлінню фізичної культури та спорту ОДА. Про це повідомляється на сторінці Управління фізичної культури та спорту ДонОДА

6 вересня відбулось пленарне засідання ХLІІІ сесії Святогірської міської ради 7 скликання, на якому серед інших розглядалось питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування земельної ділянки управлінню фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації.

Головуючою на сесії була в.о. Святогірського міського голови, секретар міської ради Тетяна Божко. Серед запрошених – начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, в.о. начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Василь Теклюк.

Нагадаємо, Донецька обласна державна адміністрація виступає ініціатором проєкту щодо зведення в регіоні надсучасного спортивного об’єкту. Після детального розгляду наявних на Донеччині варіантів вірогідним місцем створення спеціалізованого парку з розміщенням споруд олімпійської спортивної бази обрали західну частину міста Святогірськ, біля бази відпочинку «Зелений гай». Територія складає близько 20 гектарів, представляє собою велике поле, що виходить до дубового гаю.

Замовником робіт з розробки детального плану території виступила Святогiрська міська рада, якій з обласного бюджету на соціально-економічний розвиток надано субвенцію розміром 195 тис. грн. ДПТ розроблено ПП «РЕСТРО» на підставі рішення Святогірської міської ради від 18 травня 2018 року №1-ХХІ-7 «Про розробку детального плану території по вулиці Курортна в м. Святогірську» і затверджено 29 березня 2019 року на пленарному засіданні XХХVІІ сесії Святогірської міської ради 7 скликання.

При розробці ДПТ споруди розташували таким чином, щоб врахувати наявність комунікацій, геологічну та екологічну обстановку, що склалися. Містобудівну документацію приведено у відповідність до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», який набрав чинності в жовтні 2018 року, і вона не суперечить Державним будівельним нормам України. Основними завданнями під час реалізації проєкту мають стати максимальне збереження існуючої екосистеми (велика кількість зелених насаджень – вікові дуби, сосни та інші цінні рослини – не зачіпаються забудовою).


Володимир Мицик наголосив, що будівництво олімпійської спортивної бази увійшло до переліку іміджевих «магнітів», що визначені президентом України Володимиром Зеленським та опікуються головою Донецької облдержадміністрації Павлом Кириленком.

«Офіс Президента України Зеленського наразі розробляє пошук проєктів з розвитку регіонів, які є потенційно можливими для точки тяжіння, що приваблює таланти, інвестиції, враховуючи суспільство та туристичний потік. І спортивний парк зі спорудами олімпійської бази увійшов до цієї програми. Володимир Зеленський на зустрічі зі спортивним активом, керівництвом Міністерства молоді та спорту України і Національного олімпійського комітету України висловив підтримку ідеї, озвученої раніше: країна потребує надсучасних спортивних баз у різних регіонах: у центрі, на сході й заході, півдні й півночі.

Підкреслюю, що новий об’єкт має бути доступний для занять як професійних атлетів, так і місцевого населення, і в першій черзі його будівництва планується облаштування площинних спортивних споруд, відкритих для відвідання», - зазначив Володимир Мицик.

Депутат міської ради Наталія Киркач звернула увагу членів пленарного засідання, що вищезазначений проєкт є одним із небагатьох великих шансів для розвитку міста, і підкреслила вдалість обрання місця для будівництва – розташований на в’їзді в місто об’єкт не створюватиме додаткового навантаження для автомобільного руху. Доповідачка наголосила, що ідея зведення в Святогірську олімпійської спортивної бази отримала широку підтримку населення: перший раз зібрано підписи близько 900 мешканців, другий раз – понад 1200 осіб.

За підсумками обговорення 8 депутатів Святогірської міської ради із 10 присутніх на сесії проголосували за надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у постійне користування земельної ділянки по вулиці Курортній управлінню фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

Володимир Мицик подякував депутатам і мешканцям Святогірська за підтримку проєкту, відзначивши, що в обласному бюджеті вже передбачені кошти задля проведення найближчих необхідних робіт, а на 2020 рік плануватиметься фінансування для розробки проєктно-кошторисної документації.

Следите за новостями на нашем «Telegram-канале

10
3

Эта запись была размещена в рубрики: