Український бізнес отримає нові рахунки для сплати податків


29 серпня депутати зареєстрували і проголосували за прискорення розгляду відповідного законопроекту

Український бізнес уже найближчим часом зможе оплачувати податки і збори та ЄСВ на єдиний рахунок у персональному електронному кабінеті. Відповідні ініціативи містить законопроект №1051, зареєстрований у Верховній Раді 29 серпня.

У чому саме полягає ідея команди Зеленського (її представники позначені авторами документа) - сказати точно зараз неможливо. Апарат Верховної Ради не справляється з валом проектів, що обрушилися на них, і тексти зареєстрованих документів з'являються зі значною затримкою. Однак, швидше за все, мова йде про повноцінний запуск єдиного електронного кабінету платника податків.

Цю ідею активно просували ще в минулому уряді, однак внесений ще в вересні 2017-го на розгляд парламенту законопроект №7034 так і не був затверджений навіть у першому читанні.

Читайте також: Чем радует и огорчает ЗАГС Славянска

Проектом пропонувалося відкривати платникам податків єдиний рахунок у Держказначействі (за бажанням платника), на який підприємець зможе внести кошти і надалі платити з нього різні податки, просто вибираючи потрібні галочки в персональному електронному кабінеті. Розподіляти кошти по різних податкових рахунках буде Держказначейство без будь-якої участі самого платника.

У «програму» тоді включили ПДФО, ЄСВ, податок на прибуток, рентну плату, екологічний податок і інші платежі, зазначені в податковому кодексі. Виняток становили лише ПДВ і «паливний» акцизний збір.

Вночі 30 серпня депутати проголосували за постанову, що зобов'язує профільний комітет в найкоротші терміни дати висновок по документу, а також скоротили період внесення альтернативних законопроектів.

Следите за новостями на нашем "Telegram-канале"

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: