Новини фіскальної служби Слов’янська. Єдиний внесок: від обчислення до сплати


ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 27 серпня 2019 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Ткаченко Світланою Миколаївною на тему: «Єдиний внесок: від обчислення до сплати».

Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном 2-89-00.

Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області за січень-липень 2019 року

За сім місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 1127,7 млн.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 457,1 млн.грн. більше. Зокрема, протягом січня-липня місяця поточного року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 443,9 млн. гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є  податок на додану вартість, якого сплачено 150,2 млн. гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 162,8 млн.грн, військовий збір – 40,4 млн.грн. та ін.

Платники за сім місяців 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 683,8млн. грн. податків, зборів, платежів, що в порівнянні з минулим роком більше на 322,6 млн.грн. або на 89,3 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 482,1млн.грн., плата за землю 67,3 млн. гривень, єдиний податок 62,0млн.грн.

З початку року до бюджету надійшло понад 500 мільйонів гривень єдиного внеску

У січні – липні 2019 року платниками Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області забезпечено надходження 577,8 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за січень – липень минулого року на 16,9 відс., або на 63,7 млн. гривень.

У липні поточного року  було забезпечено 85,2 млн. грн. ЄСВ, що на 19,1 відс, або на 13,7 млн. грн. більше липня 2018 року.

Дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється органами ДФС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальних допомог.

За сім місяців громадяни Словянсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області задекларували понад 104 млн гривень.

 «Станом на перше серпня поточного року за підсумками декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році, кількість поданих декларацій про майновий стан і доходи становить 1381 на загальну суму 104,0млн.гривень. За результатами декларування підлягає сплаті до бюджету 3,0 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 0,5 млн.грн. військового збору» - повідомив начальник Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області Ігор Колодій.

Він також розповів, що найбільше декларацій про доходи надійшло від самостійного оброблення земельного паю (635 на загальну суму 1,6млн.гривень), отримання спадщини (213 на загальну суму 23,5млн.гривень), продажу рухомого/нерухомого майна (286 на загальну суму 38,6 млн. гривень). Інвестиційний дохід в розмірі 26,4 млн. грн. задекларували 26 громадян.

Наразі, про понадмільйонні статки повідомили 11 громадян. Задекларовано 41,0 млн.грн.

Разом з тим, 328 мешканців заявили про право на податкову знижку. За результатами поданих декларацій вони отримають понад 0,5 млн гривень.

Платникам єдиного податку: не допускайте утворення податкового боргу

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області  наголошує, що відповідно до вимог п.п.8 п.п. 298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, при наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ.

Погашення податкового боргу – це зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (п. п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Також акцентуємо увагу платників на тому, що у випадку, коли платник податків не здійснить такий перехід самостійно, контролюючий орган має право виключити його з реєстру платників єдиного податку. Разом з тим,  звертаємо увагу, що підлягає виключенню з реєстру платник, який допустив наявність податкового боргу не як фізична особа, а саме як суб'єкт підприємницької діяльності.

Операція «Урожай»: фахівці Слов’янсько-Лиманського управління продовжують роз’ясняти сільхозникам податкове законодавство

В Слов’янсько-Лиманському управлінні Головного управління ДФС у Донецькій області продовжується інформаційно – роз’яснювальна робота з юридичними особами та фізичними особами-підприємцями, основним видом діяльності яких є вирощування продукції сільськогосподарського призначення в рамках проведення операції «Урожай».

Днями відбулася чергова зустріч із вказаною категорією суб’єктів господарювання. Фахівці відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб роз’яснили запрошеним необхідність своєчасної сплати податків і зборів, зокрема земельного податку. Окрему увагу було приділено таким гострим питанням, як легалізація найманої праці, підвищення рівня заробітної плати найманим працівникам та недопущення виплати заробітної плати «у конвертах».

Вкотре нагадали присутнім, що найманий працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та подання повідомлення до територіальних органів Державної фіскальної служби. Повідомлення про прийняття працівника на роботу  подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Мiнiмальна заробiтна плата є державною соцiальною гарантiєю, обов’язковою на всiй територiї України

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу на наступне.

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, суб’єктів господарювання та держави і безпосередньо впливає на рівень життя кожного громадянина.

Нормами ст. 95 Кодексу законів про працю від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями встановлено, що заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою мінімальної.

Мiнiмальна заробiтна плата – це законодавчо встановлений розмiр заробiтної плати за просту, неквалiфiковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працiвником мiсячну, погодинну норму працi (обсяг робiт).

До мiнiмальної заробiтної плати не включаються доплати за роботу в надурочний час, у важких, шкiдливих, особливо шкiдливих умовах працi, на роботах з особливими природними географiчними i геологiчними умовами та умовами пiдвищеного ризику для здоров’я, а також премiї до ювiлейних дат, за винаходи та рацiоналiзаторськi пропозицiї, матерiальна допомога.

Умови визначення розмiру мiнiмальної заробiтної плати та порядок встановлення і перегляду цього розміру визначені статтями 9 i 10 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями.

Мiнiмальна заробiтна плата є державною соцiальною гарантiєю, обов’язковою на всiй територiї України для пiдприємств, установ, органiзацiй усiх форм власностi i господарювання та фiзичних осiб.

Для працівників, які вже працюють, та для тих, які мають намір влаштуватися на роботу, необхідно знати, що виплата заробітної плати провадиться не рідше двох разів на місяць, розмір заробітної плати за першу половину місяця повинний бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Слід пам’ятати, що дотримання чинного законодавства про працю є обов’язковою вимогою для всіх суб’єктів господарювання – роботодавців незалежно від форми власності.

Довідково: мінімальна заробітна плата у 2019 році складає: 4 173 грн – місячний розмір, 25,13 грн – погодинний розмір.

Слов’янсько-Лиманське управління

Товарообіг по зоні діяльності Донецької митниці ДФС у поточному році склав 2,7 млрд дол. США

 Донецькою митницею ДФС протягом січня - липня 2019 року оформлено понад 32 тис. митних декларацій. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року цей показник збільшився на 550 оформлень.

Товарообіг по зоні діяльності Донецької митниці ДФС у поточному році склав 2,7 млрд дол. США. Експортовано товарів на суму понад
1,95 млрд  дол. США до 84 країн світу, імпортовано – з 67 країн
на 701 млн дол. США. Позитивне сальдо торговельного балансу перевищило 1,25 млрд дол. США.

У географічній структурі зовнішньої торгівлі товарами питома вага країн ЄС зросла до 52%, у тому числі в обсязі експорту – до 63%, імпорту – до 21%, країн СНД – залишилася на рівні 32% та склала 24% в експорті та 55% в імпорті. Географія країн, до яких постачалися товари з Донецького регіону, дещо розширилась. Так, до минулорічних торгівельних партнерів долучилися представники Азіатсько - Тихоокеанського регіону, Близького Сходу та Західної Африки.

Порівняно з аналогічним періодом 2018 року в товарній номенклатурі спостерігається приріст обсягів експорту за такими позиціями:

- машини, устаткування та транспорт – більш, ніж на 23 млн дол. США,
або на 16 відсотків;

- продовольчі товари та продукція сільського господарства –
на 75 млн дол. США, що становить 93 відсотка. Це обумовлено зростанням експорту олії та шроту соняшникових, меду натурального та кукурудзи.

Готівкові розрахунки: порушники в Донецькій області сплатили до бюджету майже 1,6 млн гривень

Контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій, є важливим напрямком роботи підрозділів управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області. Станом на 01.08.2019 у регіоні здійснюють такі розрахунки майже 10 тис. суб’єктів.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 168 фактичних перевірок. Як результат - до бюджету надійшло 1591 тис. гривень.

Найбільша кількість правопорушень у сфері готівкового обігу встановлена у сфері торгівлі підакцизними товарами. Нагадуємо, що саме 5% від реалізації цієї групи товарів потрапляє до місцевих бюджетів у вигляді акцизного податку. Таким чином, порушуючи законодавство, несумлінні підприємці дбають про власний гаманець і забувають про свій обов’язок перед громадою сплачувати податки.

Крім того, перевірити, чи фіскальний чек вам видали у магазині та його наявність у базі даних ДФС зараз може кожен покупець. Для цього на сайті ДФС України запроваджено електронний сервіс «Пошук фіскального чека», який функціонує у відкритій частині Електронного кабінету за наступним посиланням cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

Якщо чек не знайдено, то це означає, що суб’єкт господарювання, якому належить РРО, не передав електронну копію фіскального чека до ДФС, що свідчить про недотримання ним вимог законодавства. У такому випадку або у разі встановлення невідповідності реквізитів отриманого чека реквізитам чека, відображеного в Електронному кабінеті, ви можете звернутися до ГУ ДФС у Донецькій області для проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів. З цією метою ви можете надіслати письмове звернення із додаванням копій отриманих фіскальних чеків на електронну адресу golovagu@gmail.com або зателефонувати за номером (063) 267-13-30.

Шановні покупці! Тільки в тісній співпраці ми зможемо наповнити місцевий бюджет та припинимо збільшувати незаконні прибутки окремих підприємців. Будьте свідомими - вимагайте фіскальний чек!

За результатами контрольно-перевірочних заходів недобросовісними роботодавцями сплачено майже 30 млн гривень 

 У податковій службі Донеччини триває робота з виконання заходів з детінізації сфери зайнятості населення. За січень-липень 2019 року офіційну працю та заробітну плату отримали більше 12 тисяч громадян.

Слід зазначити, що після офіційного працевлаштування громадяни стали більш соціально захищеними та набули права на отримання соціальних виплат у разі втрати працездатності, а також на пенсійне забезпечення в майбутньому.

За результатами контрольно-перевірочних заходів з початку 2019 року недобросовісними роботодавцями до бюджетів та спецфондів вже сплачено майже 30 млн гривень.

За 7 місяців поточного року до державної реєстрації суб’єктами підприємницької діяльності залучено 3,6 тис. фізичних осіб, якими додатково сплачено до бюджету 5,6 млн грн податків та зборів.

Не припиняється робота податківців і у напрямку контролю за дотриманням платниками податків чинного законодавства про оплату праці. За результатами проведених зустрічей з керівниками підприємств Донецької області 1 228 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати вище за мінімальну (з 01.01.2019 – 4173 гривні). Як наслідок, до бюджету додатково надійшло 6,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску.

Шановні працедавці! Податкова служба Донеччини закликає не ігнорувати гарантований рівень мінімальної заробітної плати при нарахуванні та виплаті заробітної плати найманим працівникам. Пам’ятайте, що недотримання чинного законодавства з оплати праці  - це не тільки можливість наразитись на значні суми штрафних санкцій, але й, перш за все, зневага до найманого працівника та його прав, що охороняються державою.

 На Донеччині місцеві бюджети отримали майже 3,5 млн гривень "автоподатку"

 За січень-липень 2019 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено майже 3,5 млн грн транспортного податку. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 518,8 тис. грн,  або на 17,6% більше за торішні показники. Із загальної суми 1,3 млн грн надійшло від автовласників - юридичних осіб та майже 2,2 млн грн  - від фізичних осіб.

З початку року найбільші відрахування "автоподатку" забезпечили власники автомобілів м. Маріуполь (966 тис. грн), м. Покровськ (613 тис. грн) та м. Костянтинівка (538 тис. гривень).

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2019 році – це 1 мільйон 564,9 тис. гривень.

Нагадаємо, транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто. Його ставка складає 25 тисяч гривень на рік.  Фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують цей податок щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

 Одноосібники задекларували 45 млн грн отриманих доходів від обробки земельних ділянок Донеччини

 В рамках проведення операції «Урожай» підрозділами адміністрування податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Донецькій області проведено інвентаризацію користувачів земельних ділянок площею понад 2,0 га, в ході якої встановлено більше 85 тисяч осіб, які мають такі земельні ділянки у власності та/або оренді загальною площею 474 тис. гектарів. З них майже 74 тисячі громадян здають землі в оренду (загальною площею майже 400 тис. га) та приблизно 11 тисяч – самостійно обробляють землі (78 тис. гектарів).

В ході кампанії декларування у 2019 році громадянами, які одноосібно обробляють земельні частки понад 2 га з метою отримання доходу, подано 10,3 тис. податкових декларацій про майновий стан і доходи, сума задекларованих доходів склала 45 млн грн, задекларовані зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору – 8 млн грн та 0,7 млн грн відповідно. Крім того, з’ясовано, що півсотні громадян є одноосібниками, які мають у власності та самостійно обробляють земельні ділянки площею, яка перевищує 50 гектарів.

Податкова служба Донеччини акцентує увагу, що згідно Закону України «Про особисте селянське господарство» для ведення такого господарства використовуються земельні ділянки розміром не більше 2 гектарів, передані фізичним особам у власність або оренду. Господарська діяльність, що здійснюється з метою отримання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Порядок створення, державної реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації суб'єктів підприємництва окремих організаційних форм визначається Господарським кодексом України та іншими законами.

Тому, якщо громадяни України використовують земельні ділянки розміром понад 2 гектара і при цьому систематично реалізовують вироблену продукцію та продукти її переробки на ринках чи іншим юридичним і фізичним особам, то їх дії містять ознаки підприємницької діяльності. Таким громадянам слід здійснити державну реєстрацію як суб'єкта господарювання - підприємця.

ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що реєстрація суб’єктами господарювання – це надійний шлях для детінізації відносин в аграрному секторі та легалізації використання земель.

ГУ ДФС у Донецькій області

Следите за нашими новостями на Телеграм-канале

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: