З початку року піротехніки ДСНС України у Донецькій області вилучили та знищили понад 6 тисяч вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн та сучасного військового конфлікту на сході країни.

Так, 18 серпня о 16 год. 35 хв. диспетчеру Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що у Слов’янському районі, за межами с. Рай-Олександрівка, приблизно в 2 км  від житлового сектору, в лісовому масиві виявлено предмети схожі на артилерійські снаряди часів Другої світової війни. По прибуттю на місце події піротехніки ДСНС ідентифікували небезпечні знахідки, як мінометні міни калібру - 82 мм часів Другої світової війни, після його вивезли їх на спецавтомобілі у безпечне місце та знищили у встановленому порядку.

Вчора, 19 серпня о 13 год. 30 хв. до чергового диспетчера  Головного управління надійшло повідомлення про виявлення в лісовому масиві біля бази відпочинку «Шахтар» у м. Святогірську вибухонебезпечних предметів. На місце події виїхали фахівці. Після обстеження та ідентифікації ними було виявлено артилерійський снаряд -120 мм часів Другої світової війни. Після ідентифікації небезпечної знахідки було організовано охорону виявленого вибухонебезпечного предмету працівниками Національної поліції до прибуття піротехнічних підрозділів ГУ ДСНС України у Донецькій області. Вибухонебезпечний предмет  було вивезено на спецавтомобілі у безпечне місце для знищення у встановленому порядку.

ДСНС наголошує, що при виявленні вибухонебезпечних предметів найперше, що треба зробити — повідомити рятувальників, поліцейських та в жодному разі не чіпати знахідку!

Читайте також: Чернобыль. Секретный отчет от разведки США

 Категорично забороняється:
• торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
• заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
• здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
• намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
• розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси

Следите за новостями на нашем "Telegram-канале"

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: