«В туризме надо быть стрессоустойчивой и мобильной» — предпринимательница из Славянска рассказывает на экскурсиях об истории и мифологии

Елена Саржевская стала предпринимательницей в 2008 году. Более десяти лет устраивает авторские экскурсии, рассказывает о символике, керамике, истории и народных традициях. Про це пише видання bizshid.

У 2008 році, маючи досвід в організації перших екскурсій на страусину ферму у Лимані, Олена стала підприємницею. Вирішила, що буде сама возити людей і показувати їм Донеччину.

На той момент, коли я зареєструвалася підприємницею, у мене було п’ять років досвіду. Ми возили дітей – показували страусів, розповідали про них, влаштовували дегустації. Ми розуміли, що бізнесу потрібна одна інформація, школярам – інша. Для різних груп у нас був свій підхід”, - згадує Олена про перші успіхи у туризмі.

Олена сама об’їхала всю Донеччину, напрацювала цікаві маршрути, розробляла програму, яку адаптувала для різних цільових груп. До початку війни туристи активно їздили Донеччиною.

Після 2014 року усе змінилося, люди спочатку боялися, до 2016 року взагалі ніхто не замовляв екскурсії. Ми подумали, що можна піти з цього сегменту, але наше місце посіли б інші, тому вирішили лишитися і адаптуватися під нові потреби”, - каже Олена Саржевська.

Разом з Вікторією Баховою та Андрієм Пушкарем, Олена розробила та продовжує тестувати туристичні маршрути Слов'янщини для школярів – зараз попитом користуються екскурсії про кераміку Слов’янська, діти можуть побачити, як видобувають глину, а у майстерні спробувати зліпити щось собі на згадку.

Також разом з однодумцями створила громадську організацію і почала активно вчитися – як хобі перетворити у бізнес, навчатися заробляти.

Наш ресурс – глина, ми маємо багато кераміcтів. Це все можна адаптувати для туристів, ми робили керамічні магніти, щоб пропонувати туристам, - розповіла Олена. - На День міста Слов’янська ми запропонували квест цікавими історичними місцями,  шукаємо, що людям можна показати між історією та керамікою”.

За словами підприємниці, зараз її туристичний бізнес більше сезонний. Орієнтуватися вирішила на школярів.

Це організовані групи дітей, їх приводять чи привозять. Але також це вдячна аудиторія – дітям цікаво, вони хочуть і глину до рук взяти, і питання цікаве поставлять, тому я люблю працювати з дітьми”, - каже підприємниця.

Нещодавно популярними стали екскурсії у лісі – їх обирають школярі замість випускних заходів у молодшій школі. Під час таких заходів екскурсовод говорить про міфологію – русалок, вінки та народні вірування.

Читайте также: «Найда, або панська любов»: в Слов’янську знято фільм за твором Михайла Петренка

Спочатку це була екскурсія у Святогірську, зараз їдемо до Ямпільського лісництва, йдемо екологічною стежиною. Ми побачили, що діти зовсім не вміють плести вінки. Також розповідаємо про слов'янську міфологію, вірування”.

На осінь для туристів вона готує нові цікаві маршрути і сподівається, що люди активніше подорожуватимуть Донеччиною, щоб пізнати і полюбити свій край. І вірить, що спільні зусилля та інвестиції у регіон допоможуть розвивати внутрішній туризм у промисловому регіоні.

Під час екскурсії треба бути максимально стресостійким і готовим до змін. Можна провести захід, де 50 груп будуть у захваті, а одній групі не сподобається. Треба постійно враховувати і бачити інтерес в очах, самому горіти бажанням, тоді все вийде”, - вважає Олена Саржевська.

Дивиться також :

Следите за нашими новостями на  Телеграм-канале

8
0

Эта запись была размещена в рубрики: