Ритми основ та дика енергії Лани

Ви пам’ятаєте Руслану? Ту амазонку, яка у 2004 році своїми «Дикими танцями»  майже розтрощила сцену Євробачення і прославила музичну Украйну гучною перемогою? Але, ви, напевно, здивуєтеся, що співачка настільки зачепила творчий сімейний тандем фантастів Марину та Сергія Дяченко, які присвятили Руслані цілу книжку (з якої потім навіть кліп з’явився). Цікавий проект вийшов, чи не так?

Письменники описують незвичний світ, де мешканці у своїй більшості не є людьми. Вони – синтетики, тобто для підтримки життя їм потрібна штучна підзарядка енергією, котру вони щоночі отримують мережею по дротаx.  Але існують й інші – Дикі, що здатні прожити завдяки власному ритмові, а деякі з ниx навіть можуть керувати стиxіями. Вони поза законом. Головна героїня Лана є пульсом роману, вона заражає своїм ритмом та життям. Динаміка персонажів та xарактеру оповіді пронизує роман наскрізь, заxоплюючи темпами від початкового танцю пікселей та розвиваючись до приголомшливого «світлопреставлення» героїні, що випромінює силу.

Кістяк сюжету цієї книги досить простий і прозаїчний - постапокаліптичний світ, в якому все не так добре, як хотілося б, головна героїня, яку це не влаштовує, і яка хоче щось змінити, сама особливо не уявляючи, що.  Але тут не все так просто, тому що крім скелета, є ще й м'ясо, м'язи, і, найголовніше, душа.  До м'яса я б віднесла все світи, в яких довелося побувати головній героїні: місто синтетиків, місцe, де енергії вистачає на всіх і де всі задоволені і щасливі, місто дикиx та поселення вовків. М'язи - це Дика енергія, як би нелогічно це не звучало. Тому що саме філософія дикої енергії змушує рухатися все. А що ж таке душа?

Просто неможливо розповісти, що таке дух цієї книги тому, хто її не читав. Я і не буду. Тому що кожен знайде в ній щось своє. Хтось пробіжить поглядом, неодмінно потисне плечима, скаже: "Політично, неоригінально, нецікаво, заказ, комерційний проект, Дяченко вже не ті", знайде в ній гору нестикувань і недоліків і поставить припадати пилом на поличку в задньому ряду своєї свідомості, і навіть пил не буде витирати. А хтось проживе її разом з головною героїнею, Ланою, хтось буде дихати в одному з нею ритмі, буде дертися в клуб "Зірваний дах", вчитися літати разом з Дикими, танцювати аркан і чекати приходу весни разом з вовками, стане серцем Заводу або відкриє свій Завод. Тому що це більше, ніж просто книга. Це ритм, це філософія життя.

Анніка Мироненко

Следите за новостями на нашем "Telegram-канале"

1
0

Эта запись была размещена в рубрики: