Свято кринички у Билбасівці Слов`янського району

Вчора, 25 липня, в смт Билбасівка відбулося свято – відкриття кринички. Про цю подію у Фейсбук повідомила Слов'янська районна рада.

Це стало можливим завдяки ініціативній групі, яка подала проект «Криниця живої води» (керівник Наталія КРАВЧУК) на конкурс, організований Слов’янською районною радою, спільно з програмою Британської ради в Україні «Активні громадяни».

Криниці та колодязі – символ святості, чистоти й духовності, а також спадкоємності поколінь і традицій. Історія їх виникнення надзвичайно цікава і сягає глибокої давнини.

Зі слів місцевих жителів це джерельце існує вже давно. Завдяки проекту була збудована альтанка, колодязь, лави, покладена плитка, завезений пісок, облаштована гойдалка. 

У святі взяли участь голова районної ради Костянтин Черніков, керуючий справами виконавчого апарату Світлана Косенко, радник голови районної ради Любов Пономар, Билбасівський селищний голова Світлана Землянська, місцеві мешканці.

Присутні подякували директору Билбасівського центру культури та дозвілля Наталії Кравчук та підрядній організації за втілення цього проекту в життя.

Також згадали людей, яких, нажаль, вже немає, але завдяки їм був збудований місток, це: Лідія Олейнікова, Віталій Дереза, Дмитро Балабан, Борис Савенко. 
Не оминули увагою і місцевого письменника Леоніда Дмитрієва, який у своїй книзі «Історія і легенди Слов’янщини» увічнив історію цієї криниці. 

Місцеві таланти подарували гостям свята чудові виступи.

Голова районної ради Костянтин Черніков подякував ініціаторам проекту та тим, хто доклав зусиль для його реалізації, а також закликав місцевих жителів з повагою ставитися та берегти криницю , бо жива вода – це здоров’я, радість і щастя.

Следите за новостями на нашем "Telegram-канале"

28
2

Эта запись была размещена в рубрики: