«Завжди подобалась точність!» Гвардійці-фінансисти розповіли про свою роботу

16-го липня своє професійне свято відзначають українські бухгалтери. Напередодні співробітники фінансової служби Нацгвардії розповіли, чому вони обрали свій шлях серед стрімких потоків цифр та гірських піків звітної документації.

Бухгалтерія та облік зародились у надрах перших землеробських цивілізацій Єгипту, Месопотамії та на берегах Інду ще до появи грошей! Стилос, вощана чи глиняна табличка або папірус були головним інструментом давнього прообразу сучасного бухгалтера – писця. Він рахував зерно, рабів та худобу. Ця робота була виключно чоловічою, і мала сакральні функції.

Сьогодні бухгалтер озброєний новітніми програмами, і за день обробляє стільки інформації, скільки стародавній писець не отримував за все своє недовге життя. А у випадку військового фінансиста, фахівець має ще, щонайменше, володіти стрілецькою зброєю, навичками тактичної медицини, тримати в голові положення статутів та чисельних керівних документів, бути готовим виконувати не лише службові, але бойові завдання.

«Навчався у військовому інституті імені Тараса Григоровича Шевченка. Фінансовий напрямок завжди цікавив. Завжди подобалась точність, точні науки, зокрема математика, і ось тому я тут. Ще й бабуся була бухгалтером. Вирішив спробувати і все вийшло. Принаймні, займаюсь цим вже тринадцять років і мені досі не набридло. Фахівці виконують роботи не лише за напрямком. Фінансисти залучаються в ООС. Наша робота вимагає наполегливості, відповідальності. Дуже допомагає досвід, це сприяє концентрації уваги саме там, де можуть проблемні питання», – начальник фінансового відділу Східного територіального управління підполковник Олександр Гордієнко

Фінансисти погоджуються: в їхній роботі вистачає рутини. Проте вони намагаються створити максимально сприятливу психологічну атмосферу  і разом вирішувати складні питання.

«Колеги молодці – ми підтримуємо один одного. Кожен знає, що йому робити хтось займається касою, веде мережу, готує фінансові документи до казначейської служби, хтось дівчата нараховують заробітну платню.  Якщо у когось щось не виходить вирішуємо проблеми разом. Специфіка нашої роботи – точність та оперативність. Загалом зараз трохи простіше, ніж колись. Раніше доводилось все писати від руки. Сьогодні напрацьовані алгоритми, створені програми, які значно полегшують життя тим, хто працює з фінансами», - поділилася враженнями заступник начальника фінансового відділу лейтенант Ольга Башова

Поряд з військовими працюють й цивільні фахівці. Обсягів роботи вистачає на всіх.

«Колись була економістом на одному з підприємств Донецька. Наразі нараховую заробітну платню. Грошове забезпечення. Роблю звіти до соціальної та військової служби. З військовими звикла працювати швидко, бо маю чоловіка військового», – розповіла про себе бухгалтер І категорії Сердюк Тетяна

Розвиток правових інституцій у нашій державі робить сьогодні діяльність фінансового сектору більш прозорою для контролюючих органів та пересічних громадян, ніж в попередні часи. Завдяки мережі Інтернет зацікавлена особа може дізнатися, як і куди витрачаються кошти, виділені державою військовим, подивитися результати конкурсів, тендерів, проаналізувати закупки, виявити ймовірні порушення чи помилки. Водночас електронний обіг вимагає все нових і нових заходів захисту інформації. До всіх цих викликів солдат фінансового фронту має бути готовим завжди.

Сергій Молотков

2
3

Эта запись была размещена в рубрики: