Він мав їхати до Африки, але залишився, щоб захищати Донбас

Старший прапорщик Віталій Волинець один з тієї тисячі українських військовослужбовців, які побували у складі миротворчого контингенту ООН починаючи з 1999 року у Косово.

Віталій, який на той час служив в спецпідрозділі “Ягуар” військової частини 3028 успішно пройшов відбір для участі в місії. Потім була підготовка, перевірка готовності до виконання завдань представниками ООН, через місяць відліт до Югославії.

«Мене вразила організація, яка була побудована за стандартами НАТО. Задачі були дуже різноманітними. Починаючи з охорони блокпостів, закінчуючи досить непростими спецопераціями щодо зачистки населених пунктів. Одна з операцій, де мені довелося брати участь, -  прийняття незалежності Косово», - згадує Віталій.

Підрозділ, де служив Віталій був призначений для врегулювання міждержавних і внутрішніх конфліктів, а також надання гуманітарної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок міждержавних або внутрішніх конфліктів.

“Наш морально - психологічний стан завжди був на високому рівні. Настрій був позитивний, незалежно від того, яке завдання треба було виконувати. Взагалі то задачі, які перед нами стояли ми виконали, кожен відносився як до самої організації, так і до служби з усією відповідальністю, бо ми представляли Україну”, - говорить старший прапорщик Волинець.

В 2014 навесні Віталій був зарахований до основного складу миротворчого контингенту, що мав виконувати місію в Малі (Африка). Та через події на сході України, гвардієць вирішив залишитись, щоб захищати Донбас.

Сьогодні він проходить службу в Слов’янському полку Національної гвардії України, який на постійні основі виконує завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Богдан Кондратов

Фото з особистого архіву Віталія Волинця

3
2

Эта запись была размещена в рубрики: