ТОП – 3 розповсюджених шахрайських схем. Поліція Слов’янська попереджує

 

Більшість шахраїв представляються співробітниками банку. В липні такі дзвінки надійшли п’ятьом мешканцям Слов’янська. Під різними приводами у них намагалися дізнатися дані банківських карт. Ніхто з цих громадян не пішов на поводу у аферистів. Про спроби шахрайства вони повідомили в поліцію.

Розслідування телефонних та Інтернет шахрайств значно ускладнюється тим, що злочинець може діяти на відстані, перебуваючи в іншому місті і навіть країні. Телефонними шахраями або їхніми спільниками можуть виявитися навіть громадяни, що вже відбувають покарання в місцях позбавлення волі.

 Поліцейські закликають людей бути пильними та розповідати своїм близьким та знайомим про найпоширеніші види шахрайства. Вашій увазі – «найулюбленіші» хитрощі зловмисників.

 «Золото» по праву можна віддати «банківським» працівникам, «срібло» - у торговців неіснуючих товарів, «бронза» за «працівниками соціальних служб».

 «Банківські працівники»

 Найпопулярнішою схемою є «банківська». Шахраї видають себе за працівників служби безпеки банку і під різними приводами, такими як «заблокована картка», «необхідно змінити пін-код» або «встановити додатковий захист» видурювали у довірливих громадян секретну інформацію про їх банківських рахунках.

Були випадки коли аферисти володіли інформацією щодо персональних даних своїх жертв, але для завершення злочину їм не вистачало тризначного СVV – коду, розташованого на зворотній стороні пластикової карти. Після того як ця інформація ставала відомою шахраям, з банківських карт заявників здійснювалося зняття грошових коштів.

 «Торговці неіснуючими товарами»

 Шахраї діють майже в кожній сфері людської діяльності. Не могли вони оминути своєю увагою й Інтернет. Одна з найрозповсюдженіших афер в мережі — продаж неіснуючих товарів і послуг через Інтернет - аукціони і магазини.

Громадяни на сайтах в Інтернеті знаходять оголошення про продаж товару, який їх цікавить за зниженою ціною. Після погодження з власниками умов купівлі-продажу, вони перераховують на банківські картки гроші. Зайве, мабуть, говорити, що після отримання грошей віртуальні партнери класично обривають зв'язок.

 «Працівники соціальних служб»

 Як правило аферисти діють в парі за заздалегідь відпрацьованою схемою: один відволікає жертву, а інший фігурант забирає цінні речі та гроші. В помешкання довірливих громадян вони потрапляють під різними приводами – обмін грошей, надання матеріальної чи іншої допомоги.  Жертви «соцпрацівників» - пенсіонери, літні самотні люди.

 Поліцейські закликають мешканців бути пильними. Та ні в якому разі:

 - нікому не повідомляти дані про свою банківську картку: пін-код,СVV-код, строк дії карти, паролі з смс-повідомлень, які надходять від банку на мобільний;

- не здійснювати покупок у неперевірених інтернет-магазинах;

- не довіряти оголошенням у глобальній мережі про великі знижки, дешевий розпродаж товарів, акціях;

- не вірити повідомленням про виграш в акціях, в яких навіть не брали участі;

- не впускати у свій дім незнайомців;

- не довіряти невідомим добродіям, які пропонують обміняти гроші чи видати продукти харчування.

 Слов'янський відділ поліції Донецької області 

2
0

Эта запись была размещена в рубрики: