На березі Оскіла вночі перед Івановим днем. Фоторепортаж

5 липня на березі річки Оскіл відбувся святковий концерт, що був присвячений давньому традиційному східнослов'янському святу, яке відзначається вночі перед Івановим днем.

Берег річки Оскол прийняв гостей з сусідніх населених пунктів і навіть із сусідніх областей.

На початку концерту з привітальним словом до гостей звернувся голова Оскільської сільської ради Геннадій Миколайович Загоруйко, який відзначив, що свято було запроваджено науково-фольклорною експедицією Харківського університету імені Каразіна, а осколяни свято розвивають, бо поважають традиції.

Після «офіційної частини» розпочався святковий концерт аматорських колективів Оскільська ОТГ та міста Ізюм. Вже традиційно дівчата прикрашали Купальське деревце, навколо якого водився хоровод. Одним з атрибутів свята є пускання дівчатами вінків за течією.

Основна частина купальських обрядів проводилась вночі і тому на місці святкувань розпалювали величезне багаття. Купальське вогнище є одним з головних символів свята. Для вогнища використовували хмиз, поламані знаряддя праці та різноманітний непотріб, який збирали всім селом.

Не виключенням стало і свято на Осколі. Величезне багаття осяло галявину своїм світлом. Великі і малі, тримаючись за руки, стрибали через ритуальний вогонь для захисту від хвороб і злих чар. Вважалось, якщо руки закоханих під час стрибку не розійдуться, то в майбутньому на них чекатиме щасливий шлюб.

Неперевершенний колорит свята доповнили своїм виступ Народні артисти України квартет «Гетьман» та заслужені артисти України фокальний гурт «Червоні маки». Саме виступом цих двох колективів завершилося свято Івана Купала.

Величезна подяка за відео Олег Литвиненко (Oleg Litwinenko) та фотоЛеонид Логвиненко (Leonid Logvynenko) #ОскільськаОТГ


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
8
0

Эта запись была размещена в рубрики: