На горі Карачун розпочались урочисті заході з нагоди 5-річчя визволення Слов’янська

На Меморіальному комплексі «На горі Карачун» розпочались урочисті заході з нагоди 5-річчя визволення Слов’янська від російських окупантів.

Згідно постанови Верховної Ради України №9234 від 18 грудня 2018 року було прийнято рішення Верховною Радою України щодо відзначення на державному рівні п’ятиріччя визволення Слов’янська та Краматорська від проросійских окупантів.

Першого липня на Меморіальному комплексі «На горі Карачун» створеному силами волонетрів та представників силових структур відбулись урочисті заходи. Були відкриті нові гранітні пам’ятні шеврони, та патріотичними віршами та піснями  вшанована пам'ять мирних громадян та військових.

За участю отця Георгія, благочинного Православної церкви України, м. Тараща, Київської області, було проведено поминальний молебень. Захід відбувся за підтримки керівництва Національної гвардії України, ДСНС у місті Слов’янську, Слов’янського об’єднаного військомату, Краматорського військомату, Андріївської селищної ради, побратимів загиблих.

З авторською програмою «Дорогами війни» виступив гурт волонтерів «Побратими» із міста Тараща, Київської області.

До 5-ї річниці визволення Слов’янська від російських агресорів, 5 липня 2019 року відбудеться підйом військовослужбовців НГУ на гору Говерла на найвишчу точку України, горі Говерла буде установлений пам’ятний знак мирним громадянам, та військовим, загиблим на Сході України, де зображений герб міста Слов’янська.

До того ж повідомляємо, що на Меморіальному комплексі «На горі Карачун» є звернення від учасників АТО на Сході України до майбутніх поколінь українців з метою історичної правди, яке в 2017 році встановлено на найвишчий точці України – Говерла, та на базі двох молодіжних дитячих центрів в смт. Верховина, Івано-Франківській області – ЛОК «Верховина», та молодіжному центрі «Думка», які протягів війни на Сході України займаються питаннями реабілітації військовослужбовців та дітей зі Сходу України.

Підйом на Говерлу у цьому році також буде присвячений до року УПА в Івано-Франківській області. Нацгвардійці та ветерани АТО відвідають місця загибелі українських вояків – воїнів УПА у селищі Дземброня, Верховинського району, де силами волонтерів та представників силових структур у 2018 році був встановлений пам’ятний знак верховинцям, які загинули на Сході України.

Захід проходив за сприянням Донецького обласного та Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, ДП «Слов’янський лісгосп», родини скульпторів Рожик, м. Коростишів, Житомирська область, Ліманської міської ради, Андріївської селищної ради, ГО «Ділове Сприяння», компанії «СДС», депутата Лиманської міської ради В.М. Гергеля, родин Богач з Дніпра, та Івлєвих зі Слов'янська.

В рамках заходів Слов’янському краєзнавчому музею від родини скульпторів Рожик було передано звернення "Молитва воїна до Бога" у граніті.

В ході заходів відбулось нагородження медаллю «За звільнення Слов’янська» представників силових структур, які приймали участь у звільнені Слов’янська у 2014 році - представників поліції особливого призначення "Суми", "Київ", "Львів", "Івано-Франківськ", ДСНС м. Харків, Центра специіальних операцій "А" служби безпеки України, які не отримали їх раніше.

Організатор заходу – київський волонтер Марина Квітка

Едуард Торський, фото автора
Діловий Слов'янськ


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
9
13

Эта запись была размещена в рубрики: