Рішення уряду несе загрозу припинення теплопостачання міст

Рішення Кабінету Міністрів України про встановлення граничних тарифів на постачання тепла споживачам загрожує банкрутством теплопостачальних підприємств, – вважають в Асоціації міст України.

Результатом такого рішення Уряду, за підрахунками експертів АМУ, будуть додаткові витрати місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 років у обсязі 7 млрд грн. Для абсолютної більшості міст подібнівидатки є непосильними, тож рішення Уряду несе загрозу припинення діяльності підприємств комунальної теплоенергетики і, відповідно, надання послуг з постачання теплової енергії та гарячої води населенню.

А щоб теплопостачання не припиняти, органи місцевого самоврядування будуть змушені припинити фінансувати соціальні програми, зарплати педагогам та лікарям, будівництво шкіл та дитячих садочків, ремонт та будівництво вулиць, скоротити працівників комунальних підприємств.

«Дивно, що це рішення Уряду не стосується державних підприємств теплоенергетики, якими він управляє, а лише комунальних, яким тарифи встановлюються органами місцевого самоврядування», – зауважили в АМУ.

Асоціація міст України категорично заявляє: ухвалення популістських рішень Уряду за рахунок місцевих бюджетів є недопустимим і загрожує припиненням теплопостачання міст.

Нагадаємо, 26 червня на засіданні Кабміну було схвалено постанову, якою пропонується встановити граничні тарифи на:

   - послугу з постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (за наявності приладів обліку) та 35,21 грн (з ПДВ) за 1 кв м (без приладів обліку).

  - послугу з гарячого водопостачання становитиме 83,66 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за умови підключення рушникосушильників, та 75,74 грн (з ПДВ) за 1 м куб. за відсутності рушникосушильників.

При цьому, за даними НКРЕКП, середньозважений економічно обґрунтований тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року складає 1807 грн за 1 Гкал.

З метою зменшення вартості житлово-комунальних послуг для населення, в АМУ раніше пропонували план заходів щодо покращення фінансово-економічного стану  комунальних підприємств теплопостачання.

4
3

Эта запись была размещена в рубрики: