Новини фіскальної служби Слов’янська: Автовласники Донеччини сплатили 1,5 млн грн транспортного податку


Громадяни повинні сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у податковій декларації про майновий стан і доходи, по 31.07.2019

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує.

ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу за посиланнямhttps://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/382452.htmlповідомила наступне.

Податковим кодексом України (далі – ПКУ) установлено, що фізичні особи, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплатити суму податкових зобов’язань, зазначену у поданій декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), до 01 серпня року, що настає за звітним.

Отже, за результатами 2018 року останній день сплати – 31 липня 2019 року (включно).

Нагадуємо, що фізичні особи виконують свої зобов’язання як зі сплати податку на доходи фізичних осіб (далі – податок), так і військового збору.

Звертаємо увагу, у зв’язку із введенням з 01.01.2019 у дію нових кодів бюджетної класифікації порядок сплати фізичними особами податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації, змінено.

Отже, платник податку – фізична особа, який зобов’язаний подати податкову декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує їх за кодами платежу:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Слід зазначити, що у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, на суми такого зобов’язання нараховується пеня.

 

Триває операція «Урожай»

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області  звертає увагу громадян, які реалізують  власну сільгосппродукцію, на необхідність отримання в сільській (селищній) раді Довідки  про наявність  земельної ділянки.

Нагадуємо, що відповідно до п.п. 165.1.24 ст.165 Податкового кодексу України  не включаються до  загального  місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходи, отримані від продажу сільгосппродукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, оброблена та/або перероблена  безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих у розмірах, встановлених Земельним кодексом для ведення:

-         садівництва  та/або будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) та/або індивідуального дачного будівництва;

-         особистого селянського господарства або земельної частки (паї), виділені в натурі, сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

При продажу сільгосппродукції  (крім продукції  тваринництва), її власник  має отримати у сільській, селищній,  міській раді за місцем  податкової  адреси  (місцем проживання), Довідку  про наявність у нього  земельних ділянок  за формою №3ДФ.

Довідка видається на 5 років. Оригінал Довідки зберігається у власника сільгосппродукції, а копія надається податковому агенту (підприємству чи підприємцю) - покупцю такої продукції.  В такому разі  податок на доходи фізичних осіб не утримується.

Якщо розмір  земельних ділянок  перевищує 2 гектари, то отримані доходи від продажу сільгосппродукції відображаються фізичною особою в податковій декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ставка 18 відсотків) та військовим збором (1,5 відсотки).

 

До уваги платників ПДВ!

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу платників ПДВ, що розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування ПДВ здійснюються з рахунків, відкритих платникам податків в системі електронного адміністрування ПДВ, крім випадку, передбаченого абзацом другим п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п. 200¹.2 ст. 200¹ ПКУ.

Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків визначено Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 569).

Зокрема, п. 20 Порядку № 569 передбачено, що у разі подання платником ПДВ уточнюючих розрахунків до податкових декларацій з ПДВ за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету, для перерахування таких зобов’язань до бюджету ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Державній казначейській службі України   (далі – Казначейство) реєстр платників ПДВ, в якому зазначаються, зокрема суми ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету.

На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми ПДВ до бюджету.

 Слов’янсько-Лиманське управління

 

Донецька митниця ДФС: обсяг експорту продовольчих товарів та продукції сільського господарства збільшився на 62,5 млн дол. США

В зоні діяльності Донецької митниці ДФС у січні-травні 2019 року оформлено 23,3 тис. митних декларацій. Окрім однієї, всі – в електронному вигляді. Порівняно з відповідним періодом 2018 року кількість імпортних операцій збільшилася на 7%, експортних оформлень  – залишилась майже на рівні минулого року.

За п´ять місяців 2019 року зовнішньоторговельний обіг склав 1,9 млрд дол. США. Імпортовано товарів на суму 511 млн дол. США з 61 країни світу. Експортовано – на суму майже 1,4 млрд дол. США до 76 країн. Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу становить більше 850 млн дол. США. Питома вага країн ЄС у загальному товарообігу складає 50%, в тому числі в обсязі експорту – 61%, імпорту – 21 відсоток.

Відносно показників січня-травня 2018 року обсяг експорту продовольчих товарів та продукції сільського господарства збільшився на 62,5 млн дол. США, машин та устаткування – на 17,2 млн дол. США; мінеральних продуктів – на 5,1 млн дол. США; виробів із каміння, скла, кераміки – на 2,6 млн дол. США.

  

У поточному році бюджет Донеччини отримав єдиного внеску на пів мільйона більше, ніж торік

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування - це обов’язковий внесок, який сплачують роботодавці з фонду оплати праці найманих працівників. Сплачуючи єдиний внесок, роботодавці гарантують працівникам наявність у них страхового стажу, що, безумовно, є запорукою пенсійного забезпечення у майбутньому. Адже наявність страхового стажу – це обов’язкова умова для отримання пенсійного забезпечення.

За період січень-травень 2019 року на спеціальні рахунки, відкриті на рівні Державної казначейської службі України, на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування роботодавцями Донеччини було перераховано 3 мільярди  299 мільйонів гривень. Ці надходження на 505,3 мільйонів гривень перевищують надходження відповідного періоду минулого року.

Податківці Донеччини нагадують, що з 02 травня 2019 року діють вже нові небюджетні рахунки з ЄСВ з реквізитами банку отримувача - Казначейство України, код банку 899998.

Рахунки для зарахування єдиного внеску, що були відкриті на балансі Головних управлінь Державної казначейської служби України, станом на 02.05.2019 заблоковані та надалі будуть закриті.

ГУ ДФС у Донецькій області акцентує особливу увагу платників податків, що кошти, сплачені платниками на старі рахунки по зарахуванню єдиного внеску, що діяли до 02.05.2019, не будуть зараховуватись, а будуть повертатися платникам, як нез’ясовані надходження!

З новими рахунками можна ознайомитися в Центрах обслуговування платників Донецької області або на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області у розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням https://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki.

 

Донеччина: у судовому порядку повернуто державі майже 33 млн гривень

 Одне із головних завдань юридичної служби ДФС у Донецькій області, діяльність якої спрямована на захист економічних інтересів держави, полягає в тому, щоб врегулювати усі спірні питання, які виникають з платниками податків, не доводячи їх до суду. Але поряд із сумлінними платниками нерідко трапляються і такі, що намагаються ухилитися від сплати до бюджетів належних платежів. В таких випадках справи вирішуються в судах.

Протягом січня - травня 2019 року в судах різних інстанцій з урахуванням справ минулих років на розгляді знаходилось 3824 справи за участі органів ДФС у Донецькій області на загальну суму 8,4 млрд гривень.

З початку 2019 року порушено провадження по 380 справам на суму 1,3 млрд грн, з них:

-  справи за позовами платників податків до органів ДФС – 304 на суму 718,2 млн грн;

-  справи за позовами органів ДФС до платників податків – 76 на суму 590,5 млн гривень.

На користь податкових органів протягом січня - травня 2019 року з урахуванням справ попередніх періодів винесено 31 остаточне рішення на суму 9,5 млн гривень.

Всього до бюджету у січні-травні 2019 року за судовими рішеннями надійшло 32,9 млн гривень.

 

Автовласники Донеччини сплатили 1,5 млн грн транспортного податку

 За п’ять місяців 2019 року власники транспортних засобів Донецької області перерахували до місцевих бюджетів 1,5 млн грн транспортного податку. Зокрема, громадяни сплатили 671,6 тис. грн, а внесок юридичних осіб – власників автомобілів до місцевих бюджетів області склав 855,6 тис. гривень.

Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року змінено розрахункову середню вартість автомобілів. Так, об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2019 році - 1 мільйон 565 тис. гривень). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

Податківці Донеччини продовжують до 1 липня 2019 року надсилати громадянам повідомлення-рішення. Транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення такого податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

Понад 2,7 млрд грн надійшло до держбюджету країни від митників Донеччини

Саме на таку суму поповнено Державний бюджет України у січні – травні 2019 року Донецькою митницею ДФС. У розрізі загального та спеціального фондів – 2,68 млрд грн та 23,6 млн грн відповідно.

За підсумками роботи у січні - травні 2019 року основним бюджетоутворюючим товаром по Донецькій митниці ДФС є кам'яне вугілля – близько 45% від загальної суми митних платежів, сплачених до держбюджету, або 1,2 млрд гривень. Також значний обсяг митних платежів отримано від митного оформлення промислового обладнання і транспорту, феросплавів, вогнетривких матеріалів і виробів, вапняку.

Донецька митниця ДФС є експортоорієнтованою. Більшість бюджетоформуючих підприємств регіону одночасно є і найбільшими отримувачами імпортованої сировини і виробниками власної продукції, яка експортується до багатьох країн світу.

Підсумовуючи результати роботи в напрямку застосування підприємствами-виробниками преференцій, які передбачені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, протягом п’яти місяців 2019 року митницею видано 1115 сертифікатів з перевезення товару форми EUR.1. Найбільшими отримувачами української продукції походженням з Донецького регіону є такі країни євроспільноти: Польща, Румунія, Німеччина, Італія, Словенія та Болгарія.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: